Προς το περιεχόμενο

PS4.5; Δηλαδή όντως τώρα ρε Sony;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H Sony απο το ps3 και μετα θα επρεπε να ειχε βαλει ηδη δυνατα hardware για να μην εχουμε θεματα με τα fps σε καθε παιχνιδι.

Εδω ακομα το PS4 στο fallout 4 ειναι μονο στα 30fps αντι για 60fps και εχει αρκετες φορες fps drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κονσόλες κάποτε είχαν exclusive άντε και μέχρι τη προηγούμενη γενιά το διάστημα 2007-2009 άξιζαν από κει και ύστερα αν αξίζει κάτι είναι η nintendo γιατί έμεινε στο σαλόνι τι να κάνω ένα διακοσμητικό που προσπαθεί να κάνει ότι ένα pc και δε το κάνει ,παίζει παιχνίδια ίδια με το pc με κανένα exclusive οκ αν είσαι 15-20 χρόνων σου δίνει μία δυνατότητα γρήγορα σας όσο αφορά το multiplayer που και αυτό πλέον εξανεμίζεται, για media player πάλι τα ίδια ,ή κονσόλα είναι μόνο για το σαλόνι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sony απο το ps3 και μετα θα επρεπε να ειχε βαλει ηδη δυνατα hardware για να μην εχουμε θεματα με τα fps σε καθε παιχνιδι.

Εδω ακομα το PS4 στο fallout 4 ειναι μονο στα 30fps αντι για 60fps και εχει αρκετες φορες fps drop

 

Όσο δυνατό hardware και να έβαζε η σόνυ, και η κάθε σόνυ, κάποια παιχνίδια θα είχαν πρόβλημα στο frame rate, εκτός και μόνο αν θέσει ως όρο η εταιρία να μη κυκλοφορεί κανένα παιχνίδι στο σύστημα της κάτω από ΧΧ αριθμό frames.

 

Ο λόγος είναι ότι οι εταιρίες ανάπτυξης θα κοιτάξουν να ρουφήξουν όσο το δυνατόν περισσότερη επεξεργαστική ισχύ προκειμένου να κάνουν τα γραφικά καλύτερα, ακόμα και αν υπάρχουν ενοχλητικά frame drops. Και αυτό θα το κάνουν επειδή τα γραφικά πουλάνε. Αν η Χ εταιρία κατενθουσιάσει το κόσμο με τα γραφικά που δείξει, και τη πρώτη μέρα αγοράσουν το παιχνίδι 5 εκατομμύρια άτομα, τι τη νοιάζει μετά αν το frame rate θα πέφτει πολύ ? Τα λεφτά της θα τα έχει ήδη βγάλει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγορασα τη κονσολα με βαση τη πολιτικη που τηρουσε τοσα χρονια η εταιρια.

Αν τοσα χρονια εβγαζε 200 εκδοσεις ανα 2 χρονια φυσικα και δε θα το παιρνα.

Αν το ps neo κοστιζει τα διπλα χρηματα απο αυτα που εδωσα εγω τοτε δε θα με πειραξει,αλλα οταν εχω διαθεσει τα ιδια χρηματα με καποιον και αυτος παιζει σε 4κ με καλυτερο hardware και εγω σε αυτο που παιζω ηδη ε οσο να ναι φανταζομαι δε θα ειμαι ο μονος που θα με κανει να νιωσω μ@...ς η εταιρια.

Που αντι να ακουλουθει την πετυχημενη πολιτικη της 20 χρονια τωρα αποφασισε να αλλαξει και να το κανει "Δουλεια δεν ειχε ο Διαβολος..."

 

Προσπαθω να μη γινω εριστικος, αλλα με αυτα που διαβαζω δυσκολα συκρατουμαι. Τελος παντω, αν το αγορασες day one οπως λες (αν δεν κανω λαθος) ή εστω και πριν βγουν οι φημες για το καινουργιο, σου εχω μια μαγικη λεξουλα: ΑΠΟΣΒΕΣΗ! Το οποιο σημαινει οτι μερος των χρηματων που εδωσες εχουν εξυπηρετησει το σκοπο τους (ο οποιος ειναι να σου προσφερουν ψυχαγωγια) και οσο πιο παλια το αγορασες, τοσο πιο μεγαλη η αποσβεση που εχεις κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη τα windows που εχεις στο PC απτο οποιο postaris δεν μπορεις να τα εγκαταστησεις στο καινουργιο σου PC...

 

Αλλα και να μην εχεις, με 30ευρω αγοραζεις αυθεντικοτατα και δωρεαν αναβαθμιση σε windows 10...

 

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-budget-gaming-pc-guide

Που μπορω να βρω windows με 30€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα δινω εγω, windows 8 pro στο κουτακι τους κλεισμενα, χερι χερι αθηνα. Ποτε βολευεσαι?

Χαχαχαχα! Κρατα το τηλεφωνο μου και θα σου πω.

Γενικως που μπορω να βρω με 30€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορω να βρω windows με 30€;

 

30ευρω ειναι πολλα, απο 15 ευρω τα βρισκεις online.

Δες εδω π.χ. http://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-professional-cd-key-compare-prices/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέγαμε ότι τα εσωτερικά του ΧΒΟΧΟΝΕ & PS4 είναι ένα medium PC όταν βγηκαν δεν μας ακούγατε...

 

Όλα τα games από εδώ και πέρα θα είναι backward compatible σαν το PC (Nintendo says hi :P

 

Ξεχάστε τα 6-7 χρόνια για αναβάθμιση ... PS5 δεν θα βγει ποτέ... απλά μια πάλι λίγο καλύτερη εκδοσή σε GPU & CPU με άλλο όνομα... αντί ΝΕΟ .. Agent Smith ? :P

Κλαίω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θεωρω σωστη κινηση της Sony  για ανανεωση της κονσολας ,ετσι πρεπει να γινεται διοτι οι τεχνολογικες εξελιξεις τρεχουν πολυ γρηγορα δεν μπορει να μενει με απαρχαιωμενο μηχανημα και να μενει πισω.

Απο την στιγμη που υπαρχει backward compability  και δεν ειναι κανενας υποχρεωμενος να το παρει ολη αυτη η κλαψα και η μιζερια ειναι ανευ αντικειμενου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...