Προς το περιεχόμενο

PS4.5; Δηλαδή όντως τώρα ρε Sony;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Postaro από laptop με windows10 που δεν μπορούν να μεταφερθούν σε άλλο PC. Θεωρώ ότι όταν συγκρίνεις τιμές για να είσαι δίκαιος πρέπει όλα τα εξαρτήματα να είναι καινούργια όχι μεταχειρισμένα, όπως και το λειτουργικό αυθεντικό. Η σύνθεση του digital foundry καλή αλλά στην κατηγορία φτιάξτω μόνος σου, και ο επεξεργαστής G3258 έχει 2 cores/2 threads οπότε για gaming σημερα δεν θα τον αγόραζα

Ναι εγινε, θα παω να ξαναγορασω το μισο PC (και το λειτουργικο) που ηδη εχω για να ειναι "δικαιη" η συγκριση. Με κοροιδευεις ρε φιλε? Μα αυτο ακριβως ειναι το θετικο του PC, οτι δεν το πετας ολο και χτιζεις παλι απο την αρχη. 

 

Οσο για το eurogamer, τον i3 εχει στα 400$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 153
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταρχην νομιζω το θεμα τεινει να ξεφυγει οταν μπαινει το pcmr στο παιχνιδι. Αλλο το ενα αλλο το αλλο κι επιπλεον ειναι εντελως offtopic.

Απο κει και περα

Η sony παει απο το κακο στο χειροτερο, το ps4 παρολο τα 40μυρια πωλησεις μετραει ηδη σχεδον τρια χρονια χωρις καποιο σοβαρο - ανταξιο των προσδοκιων - τιτλο, μας εχουν πηξει στα remaster, και αντι να ασχοληθει με το πως θα φτιαξει σοβαρα παιχνιδια οπως ειχαν οι προκατοχοι του, κανει κινηση αυτοχειριας. Θα χαρω πολυ να αποτυχει παταγωδως, πραγμα πολυ πιθανο. Τελειως αδικαιολογητη η κινηση αυτη μεσα στην τριετια. Δεν χρειαζεσαι ταβανι hardware για να κανεις καλους τιτλους, αναφεροντας καποια παραδειγματα οπως the last of us, gt6 κλπ του 2013-2014 τα οποια τρεχαν σε μηχανημα με τεχνολογια <2006 και ειδαμε τα αποτελεσματα τα οποια ειναι καταπληκτικα ακομα και για το 2016.

 

 

Κι αν το κανει για το vr, θεωρω οτι μπορουσε πολυ ευκολα να το κανει διαθετοντας καποιο ξεχωριστο εξαρτημα για να μπορει να υποστηριξει την υπαρχουσα κονσολα χωρις να χρειαστει να βγαλει καινουρια. Ασε που νομιζω μοδα ειναι και το vr οπως και τα 3d κλπ. Για πολυ σκληροπυρηνικους δλδ, εδω ακουστικα μονο φορας και μετα απο λιγη ωρα θες να τα βγαλεις που λεει ο λογος.

 

 

Μεχρι στιγμης το PS4 το θεωρουσα την χειροτερη playstation κονσολα με διαφορά και τωρα η sony που ενω ειχε τα φόντα λογω μεγαλων πωλησεων να την κανει να φτασει ακομα και τα επιπεδα του ps2 φτιαχνοντας τιτλους που του αρμοζουν, καταφερνει και της βαζει ταφοπλακα, και αυτο λογω της απληστιας της.

 

 

ΥΓ. Ψηφιζω ακομα ps3. Επιπλεον καλα γραφικα δεν σημαινει και καλο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειαζεσαι ταβανι hardware για να κανεις καλους τιτλους, αναφεροντας καποια παραδειγματα οπως the last of us, gt6 κλπ του 2013-2014 τα οποια τρεχαν σε μηχανημα με τεχνολογια <2006 και ειδαμε τα αποτελεσματα τα οποια ειναι καταπληκτικα ακομα και για το 2016.

 

Παρολο που το GT ειναι η αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων που εχει υπαρξει ποτε...σοβαρα τωρα, ειναι καταπληκτικο εν ετη 2016? Σε σχεση με τι? Ποια ειναι τα standards σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παρολο που το GT ειναι η αγαπημενη μου σειρα παιχνιδιων που εχει υπαρξει ποτε...σοβαρα τωρα, ειναι καταπληκτικο εν ετη 2016? Σε σχεση με τι? Ποια ειναι τα standards σου?

20 ευρώ καινούριο το πήρα για ps3,αρκετά καλό μου φάνηκε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το παμε αναποδα. Για hardware του 2006 πως σου φαινεται το παιχνιδι? Και οχι μονο αυτο αλλα πχ κ το tlou του 2013 ή ακομα και το gow3 του 2010?

 

 

ΥΓ. Τα στανταρς μου δεν ειναι ιδιαιτερα απαιτητικα και οπως ειπα τα καλα γραφικα και frame rate δεν συνεπαγονται καλυτερο παιχνιδι. Ουτε διασκεδαζεις περισσοτερο με αυτο τον τροπο. Αλλα αυτο ειναι προσωπικη αποψη κι εκτος του θεματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τώρα όσο για τον τίτλο "

PS4.5; Δηλαδή όντως τώρα ρε Sony;"    δεν το έπιασα.....γιατί να μην το κάνει ?

 

Ας ενημερωνε το κοσμο που ετρεχε day one να αγορασει τη κονσολα με 500 ευρω οτι αυτο που αγοραζει σε 2-3 χρονια θα ειναι "2ο" και οχι οπως ελεγαν οτι θα κρατησει μια 10ετια.

Και μετα ας εκανε οτι ηθελε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ενημερωνε το κοσμο που ετρεχε day one να αγορασει τη κονσολα με 500 ευρω οτι αυτο που αγοραζει σε 2-3 χρονια θα ειναι "2ο" και οχι οπως ελεγαν οτι θα κρατησει μια 10ετια.

Και μετα ας εκανε οτι ηθελε.

αδιαφορώ για τα ζωα που κάνανε ουρές να το πάρουν day one και σκάγανε τα 500άρια αφού θες να στο πω ετσι.....

γιατί εντάξει μια κονσόλα είναι όχι το πρώτο τους γ@μ!σ! 

όταν παίρνεις κάτι πρώτος πρώτος γεύεσαι όλα τα κακά όπως προβλήματα,bugs,αστοχίες ,κάκιστο vfm και πάνω απο όλα την φασαρία

δηλαδή πχ αυτός που περίμενε ένα εξάμηνο να δει αν έχει βγει καλή η κοσνόλα και την πήρε σαν άνθρωπος έπαθε τίποτα? και δεν μιλάμε για μικρά παιδιά αλλά για μεγάλους εδώ είναι το θεμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας αναγκάζει κανείς να αγοράσετε το καινούριο μοντέλο... παιχνίδια θα βγαίνουν και για τις δυο εκδόσεις... τώρα άμα είστε κομπλεξικοί και σκέφτεστε πως άλλοι θα έχουν καλύτερη εικόνα δικό σας πρόβλημα... στους υπολογιστές το ίδιο πράγμα συμβαίνει εδώ και χρόνια και κανείς δεν γκρινιάζει εκεί πέρα. Και στο κάτω κάτω δεν θα υπάρχει τόσο μεγάλη διαφορά ώστε να αξίζει να πάρετε ολοκαίνουρια κονσόλα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αδιαφορώ για τα ζωα που κάνανε ουρές να το πάρουν day one και σκάγανε τα 500άρια αφού θες να στο πω ετσι.....

γιατί εντάξει μια κονσόλα είναι όχι το πρώτο τους γ@μ!σ! 

όταν παίρνεις κάτι πρώτος πρώτος γεύεσαι όλα τα κακά όπως προβλήματα,bugs,αστοχίες ,κάκιστο vfm και πάνω απο όλα την φασαρία

 

Οποτε αν καποιος παρει τη κονσολα "10 ετιας" οπως ειχε πει η sony στα 400 ευρω μαζι με 2 παιχνιδια σημερα και σε 3-4 μηνες βγει το Neo δε θα ειναι ρηγμενος ας πουμε η και αυτος ειναι ζωο?

Μιλαμε για μια κονσολα sony που η εταιρια τοσα χρονια οτι ελεγε το τηρουσε και με το παραπανω,δε μιλαμε

για το xperia z5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ενημερωνε το κοσμο που ετρεχε day one να αγορασει τη κονσολα με 500 ευρω οτι αυτο που αγοραζει σε 2-3 χρονια θα ειναι "2ο" και οχι οπως ελεγαν οτι θα κρατησει μια 10ετια.

Και μετα ας εκανε οτι ηθελε.

Δεν βλέπω στην ανακοίνωση να γράφει πουθενά πως δεν θα κρατήσει 10ετια η τωρινή έκδοση. Τώρα άμα εσύ πας να πάρεις κονσόλα για να νιώθεις υπερήφανος ότι έχεις την καλύτερη που υπάρχει... τι να σου πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λένε ότι οι επιδόσεις της Polaris 10 gpu που θα έχει , θα είναι κοντα στις επιδόσεις της R9 390. Για να δουμε τι θα δούμε....

 

Ναι θα βάλει η SONY μια gpu των 600 ευρώ σε μηχάνημα των 500 ευρώ.

 

Επιδόσεις R9 390 για μια κονσόλα που ΘΑ βγει και επειδή είναι και κονσόλα υποτίθεται ότι πρέπει να είναι και future proof (4k, VR) μου φαίνεται για κοροϊδία. Άσε που σε λίγο καιρό περιμένουμε και τις νέες γενιές cpu και gpu.

Φίλε Alithinos δεν ξέρω που είδες τα 600 ευρώ πραγματικά. Με μια πρόχειρη αναζήτηση παίζει γύρω στα 400 (και μάλιστα υλοποιήσεις gigabyte-asus-sapphire που φυσικά και είναι ακριβότερες από ένα απλό pcb που θα χρησιμοποιήσει η sony).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω στην ανακοίνωση να γράφει πουθενά πως δεν θα κρατήσει 10ετια η τωρινή έκδοση. Τώρα άμα εσύ πας να πάρεις κονσόλα για να νιώθεις υπερήφανος ότι έχεις την καλύτερη που υπάρχει... τι να σου πω

 

Εγω αγορασα τη κονσολα με βαση τη πολιτικη που τηρουσε τοσα χρονια η εταιρια.

Αν τοσα χρονια εβγαζε 200 εκδοσεις ανα 2 χρονια φυσικα και δε θα το παιρνα.

Αν το ps neo κοστιζει τα διπλα χρηματα απο αυτα που εδωσα εγω τοτε δε θα με πειραξει,αλλα οταν εχω διαθεσει τα ιδια χρηματα με καποιον και αυτος παιζει σε 4κ με καλυτερο hardware και εγω σε αυτο που παιζω ηδη ε οσο να ναι φανταζομαι δε θα ειμαι ο μονος που θα με κανει να νιωσω μ@...ς η εταιρια.

Που αντι να ακουλουθει την πετυχημενη πολιτικη της 20 χρονια τωρα αποφασισε να αλλαξει και να το κανει "Δουλεια δεν ειχε ο Διαβολος..."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...