Προς το περιεχόμενο

PS4.5; Δηλαδή όντως τώρα ρε Sony;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιδόσεις R9 390 για μια κονσόλα που ΘΑ βγει και επειδή είναι και κονσόλα υποτίθεται ότι πρέπει να είναι και future proof (4k, VR) μου φαίνεται για κοροϊδία. Άσε που σε λίγο καιρό περιμένουμε και τις νέες γενιές cpu και gpu.

Φίλε Alithinos δεν ξέρω που είδες τα 600 ευρώ πραγματικά. Με μια πρόχειρη αναζήτηση παίζει γύρω στα 400 (και μάλιστα υλοποιήσεις gigabyte-asus-sapphire που φυσικά και είναι ακριβότερες από ένα απλό pcb που θα χρησιμοποιήσει η sony).

Έκανε λόγο για Polaris 10. Η Polaris 10 θα αντικαταστήσει τη σειρά Fury, και η 11 τη σειρά 300.

 

AMD-Radeon-2016-2017-Polaris-Vega-Navi-R

 

Αν κρίνω από τις τιμές της σειράς Fury, και λίγα έβαλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανε λόγο για Polaris 10. Η Polaris 10 θα αντικαταστήσει τη σειρά Fury, και η 11 τη σειρά 300.

 

AMD-Radeon-2016-2017-Polaris-Vega-Navi-R

 

Αν κρίνω από τις τιμές της σειράς Fury, και λίγα έβαλα.

 

Sorry, εγώ μπερδεύτηκα. Ξέχασα ότι Polaris 10>Polaris 11. Αλλά δεν είναι παράλογο να βάλουν Polaris 10 και να αποδίδει στα επίπεδα 390? Πόσο underclock πια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 2018-19 συμφωνα με τις φημες παμε για Ps5 kai Xboxtwo ( η οπως θα τα ονομασουνε) τα οποια θα ειναι συνδρομητικα μοντελα δηλαδη συνδρομη / πλατφορμα σαν το STEAM και θα παιζουν οτι εχει βγαλει η εκαστοτε εταιρια μεχρι τοτε και θα βγαζουν καθε 4 χρονια πχ νεα μηχανηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αν καποιος παρει τη κονσολα "10 ετιας" οπως ειχε πει η sony στα 400 ευρω μαζι με 2 παιχνιδια σημερα και σε 3-4 μηνες βγει το Neo δε θα ειναι ρηγμενος ας πουμε η και αυτος ειναι ζωο?

Μιλαμε για μια κονσολα sony που η εταιρια τοσα χρονια οτι ελεγε το τηρουσε και με το παραπανω,δε μιλαμε

για το xperia z5.

ζώο είναι αυτός που το πήρε με το που βγήκε,ρηγμένος δεν είναι αυτός που την πήρε τώρα η σε κάποια φάση που κυκλοφορούσε μετά την day one.

το ps3 όταν βγήκε έκανε 500+ ευρώ αν θυμάσαι το 2006 και έφτασε να πωλείται κάτω απο 300.

τώρα αν μερικοί ζηλιάριδες δεν θέλουν το συμφέρον του καταναλωτή για να μην φανούν κορόιδα μπορούνε να πάνε στις σπηλιές άνετα γιατί το λογικό είναι ένα προιόν να γίνεται πιο φτηνό με την πάροδο του χρόνου.......

και εγώ το 2011 έσκασα χιλιάρικο για pc και τώρα η κάρτα γραφικών μου παίζει με περιορισμούς και η ραμ στα 6gb είναι ένα τίποτα,δεν κράζω όμως την εξέλιξη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ζώο είναι αυτός που το πήρε με το που βγήκε,ρηγμένος δεν είναι αυτός που την πήρε τώρα η σε κάποια φάση που κυκλοφορούσε μετά την day one.

το ps3 όταν βγήκε έκανε 500+ ευρώ αν θυμάσαι το 2006 και έφτασε να πωλείται κάτω απο 300.

τώρα αν μερικοί ζηλιάριδες δεν θέλουν το συμφέρον του καταναλωτή για να μην φανούν κορόιδα μπορούνε να πάνε στις σπηλιές άνετα γιατί το λογικό είναι ένα προιόν να γίνεται πιο φτηνό με την πάροδο του χρόνου.......

και εγώ το 2011 έσκασα χιλιάρικο για pc και τώρα η κάρτα γραφικών μου παίζει με περιορισμούς και η ραμ στα 6gb είναι ένα τίποτα,δεν κράζω όμως την εξέλιξη 

 

Eκει που θελω να καταληξω ειναι οτι καποιος που το πηρε χθες με 400 ευρω θα εχει κατωτερη κονσολα (cpy,gpu κλπ) απο καποιον που θα το παρει με λιγο πιο κατω απο 400 ευρω συμφωνα με το αρθρο σε μερικους μηνες.

 

Εχει τα @@ να τ παει το ps4 200 ευρω η sony και το neo 400 ευρω οπως λεγετε.Αν τα εχει τοτε ναι θα τους παραδεχθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το One τους έπιασε στον ύπνο που θα έχει windows 10 και θα κανει "παιχνιδι" με HoloLens και Oculus και οι άλλοι έφτιαξαν άλλη κονσόλα απλα για το project Morpheus. Lmao

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον) Θεωρώ γελοίο και κοροϊδία να έχω εγώ PS4 ("4ετίας") που αγόρασα μόλις χθες και ο κολλητός μου PS4 NEO που θα αγοράσει σε 5-6 μήνες με ίδια (?) πάνω κάτω τιμή και να έχει εκείνος καλύτερες επιδόσεις και καλύτερα γραφικά! Ας είχε ένα μοντέλο απόσυρσης τουλάχιστον του τελευταίου 6 μήνου (αν όχι έτους) με μια μικρή χρηματική διαφορά!

 

Ποσο κοροιδο μπορει να νιωθει καποιος που σκαει 30 χιλιαρικα για αυτοκινητο και μετα απο 3-6 μηνες η εταιρεια ανακοινωνει το νεο μοντελο που ειναι καλυτερο σε ολα.

 Εχετε ξεχασει ενα παραγοντα τις αγορας που λεγεται εξελιξη.Πρεπει να συνεχιζουμε να αγοραζουμε προιοντα, γιατι αυτο θελουν οι εταιρειες.Δεν παντρευεσαι τιποτα και κανενας δεν σε εγγυαται τιποτα.Ακομα και η γυναικα σου δεν ξερεις εαν θα ειναι αυριο μαζι σου και πεσατε σε καταθλιψη επειδη δωσατε 400 ευρω και καποιος με τα ιδια θα εχει 3 εκατοστα πεος μεγαλυτερο.Στα παντα εξελιξη, οποιος μενει στασιμος  και δεν τρεχει, τον τρωει η αρκουδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευκαιρία επιτέλους να πάρω φέτος ps4.5 + 4K 40αρα...και μετάααααααα ΑΠΟΛΑΥΣΗ ! (games+ tv και internet) ΤΕΛΕΙΟ?

 

και πότε λέτε να βγεί στην αγορά (εδώ..ελλάδα...)το ps4.5 ή ps4 neo?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το παμε αναποδα. Για hardware του 2006 πως σου φαινεται το παιχνιδι? Και οχι μονο αυτο αλλα πχ κ το tlou του 2013 ή ακομα και το gow3 του 2010?

 

Σου απαντησα ηδη, ειναι απο τις αγαπημενες μου σειρες, και το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο. Ομως αφενος δεν κρινω ενα παιχνιδι βαση του ποτε βγηκε το hw που το τρεχει, και το οτι το παιχνιδι ειναι εξαιρετικο δεν εχει να κανει με το hw το οποιο το τρεχει, μιας και απο θεμα γραφικων (μιας και εκει κολλαει το hw) δεν ειναι κατι ιδιαιτερο. Ακομα και το assetto corsa, που ειναι φτωχο σε θεμα γραφικων εχει καλυτερα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευκαιρία επιτέλους να πάρω φέτος ps4.5 + 4K 40αρα...και μετάααααααα ΑΠΟΛΑΥΣΗ ! (games+ tv και internet) ΤΕΛΕΙΟ?

 

και πότε λέτε να βγεί στην αγορά (εδώ..ελλάδα...)το ps4.5 ή ps4 neo?

 

Μπα περιμενε γιατι σε 2 χρονια θα βγει το ps 8k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναλογιστούμε σε σφαιρικό επίπεδο ότι αυτά που έχει αν τα πάρουμε για υπολογιστή θέλαμε αρκετά περισσότερα απ την ίδια την κονσόλα τότε ναι μπορεί άνετα, και 100€+ μία χαρά θα είναι.

 

Και σε τι θα συμφερε αυτο την Sony? Ετσι κι αλλιως το κοινο στο οποιο απευθυνεται δεν γνωριζει απο τετοια, θα την αγορασει την καθε καινουρια κονσολα οτι και να εχει μεσα, αρκει να μην ξεφευγει πολυ η τιμη.

 

Στα 400ευρω παιρνεις αρκετα δυνατοτερο μηχανημα απο το PS4 με R7 370, αλλα αυτος που θα αγορασει κονσολα δεν σκεφτεται ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο Αγγελο Ζλατινουδη - Gameover

 

"Κατά τη διάρκεια μιας τηλεδιάσκεψης για τα αποτελέσματα της AMD, που πραγματοποιήθηκε εχθές, η εταιρεία δήλωσε ότι αναμένει να έχει κερδοφορία γύρω στο 15% για το δεύτερο τρίμηνο του 2016, καθώς εξασφάλισε συμβόλαια για τρία νέα SOC (system on chip) προϊόντα, με τα οποία αναμένει να έχει κέρδη για τα επόμενα τρία με τέσσερα χρόνια. Τα SOC είναι μονάδες επεξεργασίας, που χρησιμοποιούνται αποκλειστικά στις gaming κονσόλες. Όπως αναφέρει η εταιρεία, τουλάχιστον το ένα από αυτά θα ξεκινά να αποδίδει έσοδα στο δεύτερο μισό του έτους, ενώ μέσα στο 2017 αναμένονται να έχουν κυκλοφορήσει και τα τρία.

Σύμφωνα με τις φήμες που έχουν κυκλοφορήσει το τελευταίο διάστημα, δηλαδή ότι αναμένουμε την κυκλοφορία "νέων" κονσολών και από τις τρεις εταιρείες (Nintendo NX, Sony PS4 NEO, Microsoft updated Xbox One), μπορεί να γίνει η εικασία ότι η AMD έχει αναλάβει να κατασκευάσει τα συγκεκριμένα ολοκληρωμένα και για τις τρεις εταιρείες."

 

Οριστε, αρχιστε τωρα να τους κραζετε ολους και μην ξαναγορασετε κονσολα για να τους κανετε νταντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικώς αποφεύγω να σχολιάζω φήμες, γιατί δεν ξέρουμε ποια είναι η σχέση τους με την πραγματικότητα και μιλάμε εντελώς στον αέρα. Εντούτοις, το σίγουρο είναι πως μέσα στα επόμενα χρόνια οι κονσόλες θα αναγκαστούν να μεταβάλουν πολλά χαρακτηριστικά τους.

 

Καιρός κάποιοι να αρχίσουν να ψάχνονται με τα PC, τι μπορούν να σου προσφέρουν και τι παίζει από τιμές/προσφορές σε PC games και να σταματήσουν να νομίζουν πως θα χρειάζονται άλλη κάρτα γραφικών ανά 6 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...