Προς το περιεχόμενο

WSJ: Το Facebook ενδέχεται να κυκλοφορήσει εφαρμογή κάμερας


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σύμφωνα με τη Wall Street Journal, το Facebook, στα πλαίσια της προσπάθειάς του να κάνει τους χρήστες να πραγματοποιούν περισσότερες προσωπικές δημοσιεύσεις, ετοιμάζει μια ξεχωριστή εφαρμογή κάμερας, η οποία θα βοηθάει τους χρήστες να δημιουργήσουν και να δημοσιεύσουν περιεχόμενο.

Οι βασικότερες λειτουργίες της φημολογούμενης εφαρμογής είναι οι συμβατικές φωτογραφίες και η δυνατότητα για άμεσο live video broadcasting. Ειδικά η δεύτερη δυνατότητα, έρχεται σε συμφωνία με τις προσπάθειες του Facebook να προωθήσει το live video στην πλατφόρμα του.

 

Η εφαρμογή του Facebook, όπως και άλλες εφαρμογές που ανήκουν στην εταιρεία όπως το Instagram, εξακολουθούν να τα πηγαίνουν καλά. Παρόλα αυτά, το Facebook υπογραμμίζει ότι ο αριθμός των προσωπικών δημοσιεύσεων στο News Feed κυμαίνεται σε παρόμοια πλαίσια με προηγούμενα έτη.

 

Οι πηγές της Wall Street Journal υπογραμμίζουν ότι η νέα εφαρμογή κάμερας του Facebook μπορεί να μην κάνει εν τέλει την εμφάνισή της. Όπως και να έχει, πρόκειται για μια πιθανή κίνηση, δεδομένης της προσπάθειας του Facebook να αυξήσει τη συμμετοχή των χρηστών και τις προσωπικές δημοσιεύσεις.

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μέρα που θα μπει στην παραγωγή των smartphones, δεν ειναι μακριά

Εγώ πάλι πιστεύω η μέρα που θα πεθάνει το Fb δεν είναι μακρυά...

 

Καλό ήταν στην αρχή, αλλά πάλιωσε η όλη φάση και πέφτει και μεγάλο ξενέρωμα με τις διαφημίσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφημίσεις αντιμετωπίζονται. Από κει και μέρα είναι ο πιο διαδεδομένος τρόπος επικοινωνίας :P

 

Πολλοί φίλοι μου έχουν προφίλ μόνο για το messenger

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις; Τι διαφημίσεις; χαχα! Ας είναι καλά το AdBlock Plus. Πάω σε κανά φίλο και μπαίνω fb, βλέπω πώς είναι το site κανονικά και παθαίνω σοκ. Ισχύει ότι είναι τίγκα στη διαφήμιση. Αλλά στο desktop περιβάλλον πάνε περίπατο πανεύκολα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πιστεύω η μέρα που θα πεθάνει το Fb δεν είναι μακρυά...

 

Καλό ήταν στην αρχή, αλλά πάλιωσε η όλη φάση και πέφτει και μεγάλο ξενέρωμα με τις διαφημίσεις.

Πιο αστείο και από όσους γράφουν ότι θα κλείσει η Apple.

 

Εδώ δεν ξέρετε να βάλετε ένα adblock, οι προβλέψεις για εταιρίες σας μάραναν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφημίσεις; Τι διαφημίσεις; χαχα! Ας είναι καλά το AdBlock Plus. Πάω σε κανά φίλο και μπαίνω fb, βλέπω πώς είναι το site κανονικά και παθαίνω σοκ. Ισχύει ότι είναι τίγκα στη διαφήμιση. Αλλά στο desktop περιβάλλον πάνε περίπατο πανεύκολα!

Υπάρχουν φήμες οτι αρκετές εταιρίες τηλεφωνίας σκοπεύουν να μπλοκάρουν Mobile Advertising λόγο του όχι έχουμε φτάσει σε σημείο οι διαφημίσεις να καταναλώνουν %25-%40 του ευροζωνικού φάσματος (Bandwidth). Οι διαφημισεις επίσης έχουν γίνει ο δούρειος ίππος για ένα σωρό κακόβουλα λογισμικά τα οποία έχουν προκαλέσει πολλούς πονοκεφάλους σε αρκετούς χρήστες.

 

Επίσης με την κρίση στην Παγκόσμια οικονομία όλες αυτές οι εταιρίες που ασχολούνται με διαφημήσεις θα γνωρίσουν αρκετή πτώση μέσα στα επόμενα χρόνια. Welcome to 1999(Dot Com Crash)

 

http://www.ft.com/cms/s/0/7010ae7a-f4c6-11e4-8a42-00144feab7de.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο πραμα να μπορεις να δημοσιευεις ετσι ευκολα βιντεο και ποσα αλματα εχουν γινει μεσα σε λιγα χρονια και σχεδον ολοι μπορουμε και παραγουμε εικονα σχεδον επαγγελματικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο αστείο και από όσους γράφουν ότι θα κλείσει η Apple.

 

Εδώ δεν ξέρετε να βάλετε ένα adblock, οι προβλέψεις για εταιρίες σας μάραναν.

Με ρώτησες αν ξέρω να βάλω το adblock και σου απάντησα αρνητικά και δεν το θυμάμαι;

Αναφέρομαι στο FB γενικότερα και όχι στο τι κάνω εγώ προσωπικά.

 

Σε προσωπικό επίπεδό ξέρω πολύ περισσότερα από το να βάλω το adblock στον browser. Αν και προτιμώ το Ublock Origin στη δουλεία και raspberry pi + pi-hole σαν DNS server στο σπίτι...

 

Μην σνομπάρεις έτσι εύκολα τον κόσμο φίλε επειδή έχουν διαφορετική άποψη από εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...