Προς το περιεχόμενο

Σπασμένη οθόνη σε samsung galaxy tab pro 10.1


venomawakens7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,
Εσπασα την οθόνη του tab pro 10.1, το εξωτερικό μέρος, η lcd δεν εχει ζημιά μόνο το τζαμάκι! Μετα απο αρκετό ψάξιμο είδα ότι το συγκεκριμένο μοντέλο έχει μια τεχνική όπου η lcd με το τζαμάκι είναι ολόκληρα κολλημένα με κόλλα loca. Αυτό κάνει τον διαχωρισμό τους πολύ δύσκολο! Είδα κάποιους να περνούν μια πετονιά ανάμεσά τους αλλά και πάλι μένει κόλλα πάνω στην οθόνη! Υπάρχει κάποιος που το έχει προσπαθήσει? Το τζάμι κάνει 20 ευρώ αλλά είναι πολύ δύσκολο να μπεihttp://www.ebay.com/itm/To...WP8iYE8XJIgjLw, το φουλ πακέτο κάνει 150 περίπου! http://www.ebay.com/itm/Wh...YAAOSw0QFXBkhG
Πείτε μου γνώμες, να το παλέψω με τον οικονομικό και δύσκολο τρόπο η πολλά λεφτά και μεγαλύτερη σιγουριά.
Επίσης δε κατάλαβα εάν τελικά γίνει ο διαχωρισμός και αφού αφαιρέσουμε την κόλλα απ την οθόνη , μετά το νέο τζάμι αρκεί να το τοποθετήσω πάνω με μια ταινία διπλής όψεως στα άκρα η θέλει πάλι κόλλα πάνω στην lcd ? Εννοώ για κενά φουσκάλες κτλ..
Υπάρχει κάποιο άλλο tutorial video εκτός από μία αποτυχημένη προσπάθεια kai ένα ακόμα που δεν δείχνει όμως πως ξεχωρίζει το τζάμι απ την lcd?

Ξέρετε κάποιο κατάστημα να κάνει φθηνές επισκευές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δέν είναι πετονιά,είναι ειδικό(ψιλό) σύρμα για αυτή την δουλειά.είναι αρκετά δύσκολο για κάποιον που δεν γνωρίζει.

την αγοράζεις fix with lcd,και ξεμπερδεύεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναί.

το θέμα ποιό είναι όμως,μια αδεξιότητα να γίνει..έσπασε η οθόνη Lcd.μην φανταστείς,τσιγαρόχαρτο είναι!

οκ πέτυχε η εγχείρηση(λέω εγώ τώρα)αργότερα ίσως αντιμετωπίσεις "πρόβλημα" σκόνης μέσα στο πάνελ.

για αυτό αν πέσει κάτω,χ@στ@  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου αυτό που λες με τη σκόνη κτλ εννοείς αν πάρω μόνο το τζαμάκι?Ακόμα και το πλήρες πακέτο να πάρω θα έχω τέτοια προβλήματα ? Έχω την αίσθηση ότι αν το πάρω μαζί με την lcd θα είναι πανεύκολο να μπεί!

Επεξ/σία από venomawakens7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου αυτό που λες με τη σκόνη κτλ εννοείς αν πάρω μόνο το τζαμάκι?(NAI)

Ακόμα και το πλήρες πακέτο να πάρω θα έχω τέτοια προβλήματα ?(ΌΧΙ)

Έχω την αίσθηση ότι αν το πάρω μαζί με την lcd θα είναι πανεύκολο να μπεί!(για κάποιον που γνωρίζει, θα είναι πολύ εύκολο(κατά την γνώμη μου)να την τοποθετήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...