Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα ενσωματώνει διαφημίσεις 6 δευτερολέπτων, χωρίς δυνατότητα παράλειψης


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχουν τα σκουπιδια της τηλεορασης διαφημiσεις δεν ειναι αναγκη να βλεπουμε και του Youtube

 

Ποιος ο λογος καποιος που βαζει κατι στο Youtube απο αυτο να βγαζει λεφτα;

 

Ειδικα οταν βαζει ενα βιντεοκλιπ που δεν ειναι δικο του, οταν εχει βαλει ενα τραγουδι με ραντομ φωτογραφιες που παλι το τραγουδι δεν ειναι δικο του.

 

Εχω βαρεθει στο Youtube να βλεπω το Χ τραγουδι απο τον Χ καλλιτεχνη να το εχουν ανεβασει 500 ατομα.

ο λογος ειναι απλος, βγαζει λεφτα; μπορει να συνεχησει να κανει αυτο που κανει καλητερα αγοραζοντας πχ εξωπλισμο εξοπλισμό, κανοντας καποια giveaways κλπ

 

αυτος που θα βαλει ενα βιντεοκλιπ που δεν ειναι δικο του πίστεψε με δεν βγαζει μια, γίνεται με την μια claimed

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα σκεφτεί πριν 4-5 χρόνια ότι θα ήταν καλύτερα το youtube να είχε unskippable ads μικρού μεγέθους. Τώρα που καλομάθαμε τους ad-blockers είναι αργά ρε Google. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμενω κανεναν χωρις μια Α εμπειρια στο YouTube,να καταλαβει τις δυνατοτητες που θα προσφερουν αυτες οι διαφημισεις τοσο στις εταιριες οσο και σε εμας τους δημιουργους.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε θα ειδαν μάλλον οτι ολοι πατανε skip και ειπαν να το προσεγγίσουν αλλιως. δεν κακο.

 

 

ξερω οτι πολλοι εχουμε adblock εδω, και δεν προκειτε να αλλαξει και με αυτο που θα πω, αλλα..

 

παιδια.. οταν καποιος ανεβαζει ενα βιντεακι στο youtube και εσυ εχεις adblock γιατι βαριεσε να πατησεις ενα skip, ο χρηστης που ανεβασε το βιντεο δεν παιρνει μια. εχει 3 μηνες κοντα που εχω ξεκινήσει το youtube με συνολικα 3000+ προβολες εχω παρει 0.01 ευρω.

 

το adblock ειναι για site που κανουν spam με διαφημίσεις. σταματηστε να κανετε καταχρηση. καποτε ειχα παντου on το addblock αλλα καταλαβα πως το forum του υπερ τιτάνα hal εχει καποια έξοδα και πρεπει να βγουν καπως.

 

η whitelist υπαρχει για καποιο λογο ;) site οπως το insomnia και το youtube πρεπει να ειναι μεσα σε αυτη γιατι τα χρειαζονται. τροπος να παρακαμψεις το adblock υπαρχει, πολλα site το βλεπουν και πρατουν αναλόγως.

εχει παραγηνει το κακο. θελω να δω ποσα βγαζει ο ασταθιος και ο 2j οταν τοσα ατομα εχουν adblock...

Εχεις δρομο πολυ ακομα εγω εχω βιντεο με 61.128 προβολες αλλα δεν ζητησα μια και ουτε πηρα!

Επισης απο τα views των βιντεο πληρωνοσουν παλι εγω ξερω και φυσικα να εχεις πανω απο εναν αριθμο subscribers και views ανα βιντεο για να μπορεις να μπεις στην διαδικασια ανεβαζω & βγαζω φραγκα.

Και ειχα την υποψια μεχρι τωρα πως οταν σου πεταει την διαφημιση που κανεις skip αν την δει παιρνεις παραπανω φραγκα απο το απλο view.

Λεω κατι λαθος; Αν ναι στειλε ενα λινκ να ενημερωθω γιατι εχω κατι χρονια να τα ψαξω.

 

Απο την αλλη γεμισε το youtube φαρσες και κωμωδιες αχαχουχες,παρωδιες και reviewers της πλακας που ολα τους αρεσουν στο προϊων!.

Θα προτιμουσα να το κανανε τζαμπα ή αμα δεν το κανουνε τζαμπα να μη λενε πως δεν τα τσεπωνουν και οτι τα σπαταλανε στα βιντεο γιατι ετσι και αλλιως αυτοι το επιλεξαν να το κανουν αρα τα παιρνουν.

Μονο ο 2j εχει πει πως ναι ζει απο το youtube και του βγαζω το καπελο!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ad blocker για android?

 

Φυσικα υπαρχει. Και μαλιστα επισημο Youtube app μονταρισμενο (πειραγμενο) που σε αφηνει να κανεις και download οτι ποιοτητα γουσταρεις.

Προσοχη ομως μη το αφησεις να κανει update γιατι θα κατεβασει την τελευταια επισημη (unmodded) εκδοση.

 

Θα το βρεις απο το φορουμ του xda-developers.com

Λεγεται OGyoutube.apk

 

Υπαρχει κι εκδοση με Chrome πειραγμενο. Παλι απο xda-developers.com

Λεγεται #NoChromo.apk

 

ΠΡΟΣΟΧΗ στα updates. Mακρυα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει κάνει  jailbrake στο iPhone μπορεί να βάλει παλαιότερη έκδοση του YouTube για  iOS και να αποφύγει τις διαφημίσεις. Χάνει όμως την δυνατότητα σχολιασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι οποτε τυχαινει να μπω χωρις adblock σοκαρομαι με το ποσο σκουπιδι παιζει στις σελιδες που βλεπω καθε μερα που σε εμποδιζουν να δεις το περιεχομενο που θες. οι διαφημισεις πρεπει να ειναι διακριτικες .Αν κατι ενδιαφερει θα το επιλεξεις να το τσεκαρεις αλλιως απλα θα επιλεξεις ενα site χωρις σπαμ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λόγω υπαρξης έχουν οι διαφημίσεις στο youtube που πετάγονται στην αρχή του βίντεο? Τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ το youtube δεν νομίζω να θυμαμαθ το περιεχόμενο κάποιας διαφήμισης η το όνομα η το είδος κάποιου διαφημιζόμενου προιοντος. Και αν τύχει και θυμηθώ κανένα θα είναι για να πω " μας ζαλισε τον έρωτα αυτή η @#@#εταιρία/ προϊόν ". Έτσι θα κερδίσεις πελάτες δηλαδή? Ίσα όσα θα τους εκνευρίσεις με την πάρτη σου

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...