Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα ενσωματώνει διαφημίσεις 6 δευτερολέπτων, χωρίς δυνατότητα παράλειψης


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι λόγω υπαρξης έχουν οι διαφημίσεις στο youtube που πετάγονται στην αρχή του βίντεο? Τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ το youtube δεν νομίζω να θυμαμαθ το περιεχόμενο κάποιας διαφήμισης η το όνομα η το είδος κάποιου διαφημιζόμενου προιοντος. Και αν τύχει και θυμηθώ κανένα θα είναι για να πω " μας ζαλισε τον έρωτα αυτή η @#@#εταιρία/ προϊόν ". Έτσι θα κερδίσεις πελάτες δηλαδή? Ίσα όσα θα τους εκνευρίσεις με την πάρτη σου

 

Και εγω το ιδιο εχω αναρωτηθει, αλλά το εχω κανει και για τις διαφημισεις σητν τηλεοραση. Αλλά δεν ειναι μπουφοι αυτοι, οι εταιρειες δηλαδη, καθε αλλο παρα μπουφοι ειναι, κατι ξερουν και διαφημιζονται.

 Και η διαφημιση σαφως και βοηθαει. Δεν ξερω αν βοηθαει τις εταιριες λογω του υποσυνειδητου μας, οπου και μετα απο εναν αριθμο που θα δουμε μια διαφημιση για ενα προιον μας κανει να βλεπουμε αυτο το προιον ως ξεχωριστο και νιωθουμε μια ασφαλεια εαν το επιλεξουμε(ειναι γνωστο, το εχουμε δει στο χαζοκουτι ή στο ιντερνετ αρα δεν μπορει καλο θα ειναι) παντως εχει αποδειχτει με πολλους τροπους οτι η διαφημιση βοηθαει τις εταιριες!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανώς δεν έχουν χρημα για πέταμα όλοι αυτοί που ξοδεύουν δις επί δις εδώ και δεκαετίες. Θα προτιμούσα συνδρομητικά μοντέλα στο μέλλον για να είναι όλοι χαρούμενοι και να μας αφήσουν επιτέλους στην ησυχία μας. Θα έρθει η στιγμή που ο πολιτισμός μας θα απορρίψει το spam του μυαλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε θα ειδαν μάλλον οτι ολοι πατανε skip και ειπαν να το προσεγγίσουν αλλιως. δεν κακο.

 

 

ξερω οτι πολλοι εχουμε adblock εδω, και δεν προκειτε να αλλαξει και με αυτο που θα πω, αλλα..

 

παιδια.. οταν καποιος ανεβαζει ενα βιντεακι στο youtube και εσυ εχεις adblock γιατι βαριεσε να πατησεις ενα skip, ο χρηστης που ανεβασε το βιντεο δεν παιρνει μια. εχει 3 μηνες κοντα που εχω ξεκινήσει το youtube με συνολικα 3000+ προβολες εχω παρει 0.01 ευρω.

 

το adblock ειναι για site που κανουν spam με διαφημίσεις. σταματηστε να κανετε καταχρηση. καποτε ειχα παντου on το addblock αλλα καταλαβα πως το forum του υπερ τιτάνα hal εχει καποια έξοδα και πρεπει να βγουν καπως.

 

η whitelist υπαρχει για καποιο λογο ;) site οπως το insomnia και το youtube πρεπει να ειναι μεσα σε αυτη γιατι τα χρειαζονται. τροπος να παρακαμψεις το adblock υπαρχει, πολλα site το βλεπουν και πρατουν αναλόγως.

εχει παραγηνει το κακο. θελω να δω ποσα βγαζει ο ασταθιος και ο 2j οταν τοσα ατομα εχουν adblock...

 

Δεν θα είχα κανένα πρόβλημα να προβάλλονται διαφημίσεις ώστε να βγάζει κάτι και η εκάστοτε σελίδα, όχι όμως με τον τρόπο που το κάνουν στο youtube. Δηλαδή να με καθυστερεί ή και να με μπλοκάρει τελείως για κάποια ώρα η σελίδα από τα να δώ το περιεχόμενο που θέλω. Ας βάλουν ένα πλαίσιο διαφημίσεων για παράδειγμα στο κάτω μέρος της σελίδας, ή τέλος πάντων κάτι που να μην με ενοχλεί και να μην παρεμβάλλεται μεταξύ εμού και του βίντεο το οποίο θέλω να δώ.

 

 

Τι λόγω υπαρξης έχουν οι διαφημίσεις στο youtube που πετάγονται στην αρχή του βίντεο? Τόσα χρόνια που χρησιμοποιώ το youtube δεν νομίζω να θυμαμαθ το περιεχόμενο κάποιας διαφήμισης η το όνομα η το είδος κάποιου διαφημιζόμενου προιοντος. Και αν τύχει και θυμηθώ κανένα θα είναι για να πω " μας ζαλισε τον έρωτα αυτή η @#@#εταιρία/ προϊόν ". Έτσι θα κερδίσεις πελάτες δηλαδή? Ίσα όσα θα τους εκνευρίσεις με την πάρτη σου

Θεωρητικά την ίδια αντιμετώπιση έπρεπε να έχουμε και με τις διαφημίσεις στην τηλεόραση. Το ίδιο εκνευριστηκές είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι εμ παίζουν τις διαφημίσεις στην τηλεόραση, εμ και στο youtube.... εγώ προσωπικά πάντως δεν γνωρίζω κανένα που να είδε την διαφήμιση του μασούτη στο youtube  και να είπε "ααα ναι...ας πεταχτώ να πάρω λίγα λεμόνια"....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα είναι ότι εμ παίζουν τις διαφημίσεις στην τηλεόραση, εμ και στο youtube.... εγώ προσωπικά πάντως δεν γνωρίζω κανένα που να είδε την διαφήμιση του μασούτη στο youtube  και να είπε "ααα ναι...ας πεταχτώ να πάρω λίγα λεμόνια"....

Ίσα-ίσα το αντίθετο μη σου πω! "Έλεγα να κάνω λεμονάτο ριγανάτο, αλλά τώρα θα το κάνω κοκκινιστό! Ά σιχτίρ!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος έχει κάνει  jailbrake στο iPhone μπορεί να βάλει παλαιότερη έκδοση του YouTube για  iOS και να αποφύγει τις διαφημίσεις. Χάνει όμως την δυνατότητα σχολιασμού.

Σε iPhone και iPad η λύση είναι το ProTube. Επίσημο στο app store, δεν έχεις διαφημίσεις, και σε αφήνει να επιλέξεις ότι ποιότητα θες default ακόμα και όταν είσαι από δεδομένα. Επίσης ακόμα και σε 1080p δεν κολάνε τα βίντεο σχεδόν ποτέ, ενώ από την επίσημη εφαρμογή του YouTube συμήθως κολάνε (αυτός είναι και ο βασικός λόγος που εχω το ProTube) Και φυσικά μπορείς να σχολιάσεις, να κάνεις like κλπ κανονικότατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η υποχρέωση παρακολούθησης μιας διαφήμισης είναι κάπως... απάνθρωπη. Ακούγεται βαρύ, αλλά σκεφτείτε το λιγάκι.

 

Η διαφήμιση πρέπει να εξαντλεί την εφευρητικότητά της στο πώς ο ίδιος ο καταναλωτής θα την ψάξει, και όχι στο πώς θα επιβληθεί πάνω του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

uBlock Origin.Thank me later.

Όσο δουλεύει ακόμα, γιατί πλέον έχουν δικό τους «blocker» που μετατρέπει τις διαφημίσεις σε υποχρεωτικές αν βρει συγκεκριμένα addon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...