Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα ενσωματώνει διαφημίσεις 6 δευτερολέπτων, χωρίς δυνατότητα παράλειψης


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσο δουλεύει ακόμα, γιατί πλέον έχουν δικό τους «blocker» που μετατρέπει τις διαφημίσεις σε υποχρεωτικές αν βρει συγκεκριμένα addon.

 

Σε Chrome φυσιολογικό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ προσωπικά δεν εχω θέμα το εχω ελαττώσει πο το εχω ελαττώσει λόγο επιθετικών διαφημίσεων τώρα θα το κόψω τελείως και τέλος (οτι έκανα δλδ και με την τηλεόραση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έκανα συνδρομή στο youtube red, το οποίο συμπεριλαμβάνει την υπηρεσία μουσικής και την απαλλαγή από τις διαφημίσεις αν ήταν διαθέσιμο στη χώρα μας και έπεφτε στα 5 ευρώ το μήνα μεσοσταθμικά για ετήσια χρέωση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έκανα συνδρομή στο youtube red, το οποίο συμπεριλαμβάνει την υπηρεσία μουσικής και την απαλλαγή από τις διαφημίσεις αν ήταν διαθέσιμο στη χώρα μας και έπεφτε στα 5 ευρώ το μήνα μεσοσταθμικά για ετήσια χρέωση. 

Και αυτά πολλά είναι... 

 

Η λύση είναι να βάλουν διαφημίσεις στο πλάι και όχι να σου σταματάνε το βίντεο. Τότε ναι, θα τις δεχτώ και θα κλείσω το ublock.

Πιστεύω κάποια στιγμή θα αυτό θα κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά το ότι δεν μ΄αρέσει μπορώ να το καταλάβω. Το Youtube πλέον δεν είναι μια απλή υπηρεσία βίντεο που ανεβάζουμε τους φίλους μας να τρώνε σαβούρες. Είναι μια τεράστια επιχείρηση με (soon to come) original content που δίνει τεράστια ποσά στους Youtubers. Οπότε πρέπει να έχει συνδρομητικό μοντέλο, κάτι που σημαίνει πως πρέπει να το κάνει ελκυστικό για τους free users και παράλληλα να βγάζει χρήματα απο όσους επιλέξουν να είναι free.

 

Δεν μπορείς να απαιτείς το 100% των υπηρεσιών χωρίς να πληρώνεις. Προσωπικά περιμένω το Youtube Red. Ετσι κι αλλιώς δίνω 7 Ευρω για το Google Music οπότε επιπλέον 2 Ευρώ για να μην έχω διαφημίσεις, original content, Youtube Music, offline play κτλ. 

 

Eίμαι αρκετές φορές στο Λονδίνο λόγω δουλειάς. Δεν κλείνω ποτέ το 4G γιατί μου δίνει 25GB. Στην Αθήνα όμως με τα 1-2GB χαίρομαι που θα μπορώ να κάνω διαθέσιμα offline video που θέλω να δω και να τα βλέπω στον δρόμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ublock origin,adblock for youtube,ghostery και τέλος τα σκουπίδια της Google και του YT.

Όποιος θέλει να βγάλει λεφτά,να βρει μια κανονική δουλειά.Έχει παραγίνει το κακό με τους επαγγελματίες "youtubers".

Έτσι κι αλλιώς,πλέον,υπάρχουν οι χορηγοί που δίνουν λεφτά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ublock,είναι πολύ πιο ελαφρύ από το adblock.Απασχολεί πολύ λίγο την Ram.

Το ghostery,είναι ένα πρόσθετο που αποτρέπει διάφορες εφαρμογές του site από το να συλλέγουν στοιχεία.

Εμποδίζει plugins όπως του facebook,του twitter.

Εν ολίγοις,διαμορφώνεις όπως εσύ θες να εμφανίζεται το site που επισκέπτεσαι.

Μπορείς για παράδειγμα,να θες να μην εμφανίζεται το disqus που έχουν σχεδόν όλα τα sites για σχολιασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα adblock δεν τα αποχωριζομαστε Ποτέ παιδιά. Ειδικά σε σελίδες για live streaming σε παιχνίδια ποδοσφαίρου και μπάσκετ είναι must. Δε γουστάρω να δω τις @#$%διαφημίσεις σου ρε φίλε για να τα παίρνεις εσυ, να σε πληρώνω έμμεσα δηλαδή. Άμα είναι να πληρώσω κάποιον προτιμώ να πληρώσω το NBA η την premier league παρα τον πειρατή. Χώρια και τα malwares που θα γλιτώσω κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καινουργιο καναλι με λιγους Subs και τα περισσοτερα βιντεο μενουν στα ~200 views ενω μερικα εχουν 1000 5000 10.000 20.000 views.

Με τον ρυθμο που παω για να τραβηξω τα 70$ minimum που απαιτει η Google πρεπει να ανεβαζω βιντεο μεχρι την δευτερα παρουσια.

Χρησιμοποιω ADBLOCK παντου! (ακομα και οταν βλεπω τα δικα μου video).

 

Επιλεγω μεν διαφημισεις στο Youtube καθε φορα που ανεβαζω αλλα το κανω πιο πολυ για το μπας και τα μαζεψω ποτε και οχι για να ζω απο το Youtube.

Μη συγχεετε τους τρελους που ανεβαζουν τα βιντεο για την καβλαντα τους και αυτους που ειναι μεγαλες εταιριες παραγωγων απο πισω και βγαζουν λεφτα ή τσιμπανε Free Samples που πουλανε,για να διαφημιζουν τα προιοντα τους.

 

Οσο καθαρα για την ειδηση βλεπω Script Addon που ξεκιναει ολα τα Link youtube μετα τα 6 πρωτα δευτερολεπτα με την βοηθεια του timestamp και γλυτωνεις τις σαβουροδιαφημισεις της Sony οπως σε ενα Video που ειδα προσφατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι χειροτερο μπορουν να κανουν θα ειναι αυτο. εγω προσωπικα δεν θα ξαναμπω youtube για μουσικη και θα ψαξω αλλους τροπους να βλεπω βιντεο. δεν γινεται καθε 2-3 λεπτα να ακους διαφιμησεις. ειμαι σιγουρος οτι το youtube θα χασει πολυ κοσμο αμα το κανει αυτο.
στην τελικη οι youtubers βγαζουν λεφτα απο τις διαφημησεις που ειναι μερος του βιντεο. οι εξτρα διαφημησεις του youtube το χαλανε τελειως. δεν γινεται να θες να ακουσεις μουσικη και ανα 3 λεπτα να ακους διαφιμησεις.
εχει καταντησει αστειο και κουραστικο το θεμα με τις διαφιμησεις. παντου διαφιμησεις και μ******ς... σταματησα να εμπιστευομαι τις διαφιμησεις εδω και αρκετα χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα δε μου αρεσει καθολου η ιδεα τον διαφημισεων. Προσωπικα νομιζω οτι ειναι αχρηστες, μιας και εγω προσωπικα δεν αγορασα ποτε κατι επειδη ειδα τη προσφορα στη διαφημιση. Δηλαδη τη διαφημιση μπυρας η after shave τι να την κανω? Δεν ξερω εγω ποια μπυρα μου αρεσει ολοκληρος μαντραχαλος?

 

Επισης το δευτερο ειναι οτι πολυ απλα η τηλεοραση μου τη δινει στα νευρα. Δεν εχω τηλεοραση στο σπιτι μου, εδω και πολλα χρονια. Οτιδηποτε εχει να κανει με τη τηλεοραση απλα το θεωρω αποκρουστικο και οι διαφημισεις ειναι κομματι της τηλεορασης για εμενα.

 

Οταν μπαινω στο youtube για να δω ενα βιντεο, για να γελασω, να δω ενα review η ενα guide, θελω να δω μονον αυτο και τιποτα αλλο. Πολυ απλα οι διαφημισεις στο youtube ειναι κατι που κανενας χρηστης δε θελει. Μακαρι να βγει ενα αλλο καλο site και να πατωσει το youtube, γιατι μας τα εχει κανει τσουρεκια πια. Εγω ειδη εχω αρχισει να χρησιμοποιω αλλα site οταν μπορω να βρω αυτο που θελω σε αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...