Προς το περιεχόμενο

O Chrome browser ξεπερνά σε χρήση τον Internet Explorer στους υπολογιστές


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησημοποιώ firefox γιατί έχει τρόπο να μεταφέρεις τα internet temp files στην ram του συστήματος και έτσι να προστατεύσεις τον ssd σου απο περιττές εγγραφές,κάτι τέτοιο σε άλλο browser δεν βρήκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

firefox 10%? με τιποτα...

Νομίζεις ότι στις άλλες χώρες τρώνε συχνά τα γεμιστά όπως στη Ελλάδα !!! Έτσι και με τον Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ξαναπούμε ότι είναι η μοναδική εταιρεία που δίνει τέτοια ποσοστά;

Όλες οι άλλες πάνω κάτω είναι στα ίδια,η Net MarketShare σ' άλλο πλανήτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα.. ολοι οι εμπειροι χρηστες και αυτοι που εχουν εστω και μια στοιχειωδη γνωση, χρησιμοποιουν firefox, η waterfox...  αν και το βρισκω λογικο το μεγαλυτερο ποσοστο να χρησιμοποιουν chrome κτλ.... αφου δεν ξερουν να κανουν τιποτα αλλο παρα μονο fb!

Συνεπως το μεγαλυτερο ποσοστο δεν εχουν ιδεα απο υπολογιστες και δεν μιλαω μονο για τους browser..

 

True Story!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ας μας βγάλει στατιστικά το insomnia, με τι browser επισκέπτονται τι σελίδα και μετά να δω αν θα κράζουνε τον Crome.

Ας κάνουμε και μια έρευνα στην Εκάλη για να βγάλουμε τον Μ.Ο εισοδημάτων στην Ελλάδα μια φάση :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα τραγικο να ειναι σχεδον 50% ο Chrome. Και ο Firefox 10%.

 

Αλλα τι να περιμενεις απο χρηστες που ειναι ολη μερα στο facebook.....

δεν κατάλαβα γιατί είναι τραγικό να χρησιμοποιείς σε μια ελεύθερη αγορά ότι θεωρείς καλύτερο? θα πάρουμε την άδεια από κάποιους? και ναι ο chrome είναι πολύ καλύτερος από firefox. Και τι λογική είναι αυτή είναι αυτή ότι χρησιμοποιείται από χρήστες που είναι όλη μέρα στο φβ? εμ τι να περιμένεις για τον firefox όταν οι χρήστες του είναι όλη μέρα στο ίντερνετ...δεν βγάζει νόημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι απλα.. ολοι οι εμπειροι χρηστες και αυτοι που εχουν εστω και μια στοιχειωδη γνωση, χρησιμοποιουν firefox, η waterfox...  αν και το βρισκω λογικο το μεγαλυτερο ποσοστο να χρησιμοποιουν chrome κτλ.... αφου δεν ξερουν να κανουν τιποτα αλλο παρα μονο fb!

Συνεπως το μεγαλυτερο ποσοστο δεν εχουν ιδεα απο υπολογιστες και δεν μιλαω μονο για τους browser..

 

True Story!!

 

Αντι καλο μου παιδι (και εσυ και αλλος ενας χρηστης παραπανω) να κανετε υποτιμητικα σχολια για τους χρηστες του chrome και αλλων browsers (σχολια που δεν μας προσφερουν τιποτα ουσιαστικο),πες μας καλυτερα ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ επιλεγεις τον firefox και οχι γιατι ΟΙ ΑΛΛΟΙ επιλεγουν τον chrome.

 

Εγω για καιρο βολευομουν με τον IE, γιατι αν και πολυ αργος με βολευε ο τροπος ταξινομησης των favorites/bookmarks.

Αποθηκευω πολλες διευθυνσεις και θελω να εχω ευχερεια στην ταξινομηση και στη χρηση.

Απο ενα σημειο και μετα εγινε απελπιστικα αργος οποτε αρχισα να δοκιμαζω τους αλλους.Μου αρεσε πολυ ο Opera, αλλα ακομα εχει θεματακια (δεν εμφανιζει καποιες εικονες σε σελιδες)

Ετσι πηγα στoν chrome και προσθεσα το add on infinity και κανω πιο ευκολα τη δουλεια μου. 

Δεν ειναι τοσο ανετος στην οργανωση των favorites /bookmarks οσο ο ΙΕ, αλλα με το add on φερνει λιγο σε Opera και σαν συνολο τον θεωρω πιο ευχρηστο.

Δοκιμασα και τον Edge,αλλα παροτι γρηγορος υστερει δραματικα στην οργανωση που ειχε ο ie, οποτε πηρε ποδι...

Φυσικα δοκιμασα και τον firefox,αλλα δεν τον θεωρω και αυτον τοσο ευχρηστο.

Ελπιζω το σκεπτικο μου να ηταν χρησμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα γιατί είναι τραγικό να χρησιμοποιείς σε μια ελεύθερη αγορά ότι θεωρείς καλύτερο? θα πάρουμε την άδεια από κάποιους? και ναι ο chrome είναι πολύ καλύτερος από firefox. Και τι λογική είναι αυτή είναι αυτή ότι χρησιμοποιείται από χρήστες που είναι όλη μέρα στο φβ? εμ τι να περιμένεις για τον firefox όταν οι χρήστες του είναι όλη μέρα στο ίντερνετ...δεν βγάζει νόημα!

 

Ερώτηση. Από πότε οι χρήστες/κόσμος/κτλ διαλέγουν με βάση την ποιότητα και όχι με το τι τους σερβίρουν;

 

Άσχετο.. Στατιστικά σε ~10 international sites (για εμένα μιλάω) με ~1.5εκ. uniques/month οι γυναίκες χρησιμοποιούνε κυρίως chrome. Και σύμφωνα με το concept των sites δεν είναι power users για κανέναν λόγο. (main χρήση FB, YT)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση. Από πότε οι χρήστες/κόσμος/κτλ διαλέγουν με βάση την ποιότητα και όχι με το τι τους σερβίρουν;

 

Άσχετο.. Στατιστικά σε ~10 international sites (για εμένα μιλάω) με ~1.5εκ. uniques/month οι γυναίκες χρησιμοποιούνε κυρίως chrome. Και σύμφωνα με το concept των sites δεν είναι power users για κανέναν λόγο. (main χρήση FB, YT)

Ως γνωστόν οι power users μπαίνουν από Firefox κάνοντας παράλληλα και hacking σε τράπεζες χωρών του τρίτου κόσμου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ενταξει ο καθένας χρησιμοποιεί ότι γουστάρει αλλά μην λέμε σαν αιτιολογία την ασφάλεια ,ταχύτητα κτλ Είναι τρολαρισματα αυτα χωρίς καμία απόδειξη.

 

Χρησιμοποιώ firefox γιατι ειναι παραμετροποιήσημος μέχρι αηδίας και πραγματικά τα addons που εχει τα βρήκα γιατι τα χρειαζόμουν για να κάνω την ζωή μου πιο ευκολη στο θέμα browser. Για παράδειγμα ηθελα την scroll bar αριστερά της οθόνης γιατί δεξια δεν με βόλευε ποτέ.Mono στον firefox υπάρχει αυτη η δυνατότητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για καιρο βολευομουν με τον IE, γιατι αν και πολυ αργος με βολευε ο τροπος ταξινομησης των favorites/bookmarks.

Αποθηκευω πολλες διευθυνσεις και θελω να εχω ευχερεια στην ταξινομηση και στη χρηση.

 

Δοκιμασε τον Avant Browser στο pc. Θυμιζει παρα πολυ παλιο internet explorer.

Δε λεω οτι ειναι ο καλυτερος. Αλλα ειναι φανταστικος browser για τους νοσταλγους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...