Προς το περιεχόμενο
Dikaios9

Φορτωση Προφιλ Χρηστη ??

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛα σε ολους! 

Σημερα πηγα να ανοιξω το desktop μου μετα απο 4 μέρες Κλειστο λογω εορτων...ΑΛΛΑ δεν δεχεται το κωδικό χρηστη και μου αναφερει πως δεν μπορει να φορτωθει το προφιλ...ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ παιδια ????

Ευτυχως ειχα ενεργοποιησει το προφιλ Guest και ετσι μπαινω και σας μιλαω...

Προσπαθησα να κανω αλλαγες απο το Guest αλλα σαφως μου ζητα τον κωδικο του Administator...

Ti κανω υπαρχει κανα κολπακι ...????

Εχω  Wind 7...και ολο κ αφηνα για αργοτερα τα Wind10

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛα σε ολους! 

Σημερα πηγα να ανοιξω το desktop μου μετα απο 4 μέρες Κλειστο λογω εορτων...ΑΛΛΑ δεν δεχεται το κωδικό χρηστη και μου αναφερει πως δεν μπορει να φορτωθει το προφιλ...ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ παιδια ????

Προσπαθησα να κανω αλλαγες απο το Guest αλλα σαφως μου ζητα τον κωδικο του Administator...

δυστυχως αυτο το θεμα υπαρχει απ την εποχη των vista και εμφανιζεται σε ολες τις εκδοσεις, ακομα και στα 10. Το ιδανικο θα ηταν να φτιαξεις admin account και να μπεις απο κει, να παρεις τα αρχεια απ το account που εχεις τωρα.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛα σε ολους! 

να μην βαζεις καν κωδικο χρηστη...εχεις παιδια σπιτι?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δυστυχως αυτο το θεμα υπαρχει απ την εποχη των vista και εμφανιζεται σε ολες τις εκδοσεις, ακομα και στα 10. Το ιδανικο θα ηταν να φτιαξεις admin account και να μπεις απο κει, να παρεις τα αρχεια απ το account που εχεις τωρα.

Αdmin account ΔΕΝ εχω...την πατησα δλδ...παω αναγκαστικά για Format...ευτυχως εχω σχεδον τα παντα σωσμενα ..κ ευτυχως οτι θελω(αρχεια) το παιρνω ακομη....απ το Guest

Ειναι η μονη λυση ??? κ δεν ξαναβαζω κωδικό ??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ΔΕΝ μπορω να κατεβασω οτιδηποτε Free...ζητα εγκριση απο διαχειριστη...τι καφροι.... βασικο προβλημα κ δε το ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ... το εχουν κ τα 10 αντε στα W20...θαναι ετοιμο...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ΔΕΝ μπορω να κατεβασω οτιδηποτε Free...ζητα εγκριση απο διαχειριστη...τι καφροι.... βασικο προβλημα κ δε το ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ... το εχουν κ τα 10 αντε στα W20...θαναι ετοιμο...

Φιλέ σε καταλαβαίνω είχα το ίδιο θέμα, εμένα όμως μου φαγαν corrupt ΟΛΑ τα users. Ξέρει κανείς για ποιο λόγο γίνεται;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αυτά τα παθαίνεται σε αυθεντικά λογισμικά, Γιατί εμένα τόσα χρόνια δε το έχω δει πουθενά να συμβαίνει.

• Like 3

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αυτά τα παθαίνεται σε αυθεντικά λογισμικά, Γιατί εμένα τόσα χρόνια δε το έχω δει πουθενά να συμβαίνει.

γκουχ γκουχ κρακαρισμενα έχω γκουχ γκουχ

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε αυθεντικα Windows 10....και πηρα τηλεφωνο την Microsoft Hellas, μιλαγαμε καμμια ωρα και μου διναν οδηγιες. Τελικα κατεληξα να κανω φορματ :(

dikaios9 εισαι "τυχερος" μεσα στην ατυχια σου που ειχες κι αλλο account...Σωσε πρωτα αρχεια σου και μετα βλεπεις τι θα κανεις με τα windows. Aν και δεν ειμαι αισιοδοξος οτι θα το αποφυγεις το φορματ. Γενικως, η τελικη "συμβουλη" της ms ειναι οταν κανεις εγκατασταση να φτιαξεις κι ενα 2ο admin account (σαπιλα μεν αλλα το προσφερουν ως workaround)

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι υπαρχει κολπακι αλλα πρεπει να το κανεις πριν την παθεις. Πρεπει ολα τα μηχανηματα να εχουν τοπικο χρηστη και οχι online.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τι να πω δε ξέρω ίσως να είμαι εγώ ο τυχερός και εσείς οι άτυχοι. Όσο για τα σπασμένα λειτουργικά μη ψάχνετε να βρείτε γιατί μπορεί να έχουν προβλήματα είναι αυτονόητο πιστεύω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δοθηκε σε τεχνικο το pc και λεει πως θα επαναφερει τον ADmin χωρις να χασω προγραμματα...μολις τον παρω θα σας ενημερωσω....

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ μου ειπε πως αυτο συμβαινει ή απο 1. xalasmeno programm εντος pc  2. απο καποιο malware

Σωστα μου ειπε...ή λογιαααα τεχνικων....??????

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δοθηκε σε τεχνικο το pc και λεει πως θα επαναφερει τον ADmin χωρις να χασω προγραμματα...μολις τον παρω θα σας ενημερωσω....

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΑ μου ειπε πως αυτο συμβαινει ή απο 1. xalasmeno programm εντος pc  2. απο καποιο malware

Σωστα μου ειπε...ή λογιαααα τεχνικων....??????

Δεν είναι απίθανο να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Δε το έχω πάθει ποτέ για να έχω προσωπική εμπειρία να σου πω το μόνο που πιστεύω εγώ είναι ότι δε φταίνε τα λειτουργικά. Δε γίνεται από τη μια στιγμή στην άλλη να σταματάει να φορτώνει τα προφίλ από μόνο του, ή κάτι πειράχτηκε ή κάτι έχει "αρπάξει" και κάποιο antivirus έκανε καμιά ζημιά σβήνοντας το.

Αν υπήρχαν τέτοια προβλήματα συνεχόμενα στα λειτουργικά τότε θα βγάζανε κάποια ενημέρωση για να το διορθώσουν.

• Like 1

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

https://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Φτιάχνεις το bootable CD του παραπάνω λινκ, κάνεις boot με αυτό και σου βγάζει μια λίστα με όλα τα accounts και τη δυνατότητα να αφαιρέσεις το password.

Κατα 99,9% αυτό το πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσει και ο τεχνικός.

• Like 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

https://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/

Φτιάχνεις το bootable CD του παραπάνω λινκ, κάνεις boot με αυτό και σου βγάζει μια λίστα με όλα τα accounts και τη δυνατότητα να αφαιρέσεις το password.

Κατα 99,9% αυτό το πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσει και ο τεχνικός.

Αυτό το πρόγραμμα για local accounts έχει εφαρμογή σε όλα τα λειτουργικά των Windows;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.