Προς το περιεχόμενο

Όνειρα


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 128
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ίδιο κι εγώ...σχεδόν πάντα. Όταν «ζορίσει» κάτι λέω οκ ας ξυπνήσω τώρα, πολύ τράβηξε! :D

 

Μια φορά είχα δει και κάτι «προφητικό» ή απλά συγχρονικότητας ας το πούμε, αφού είδα κάτι την ώρα που συνέβαινε. Γενικά βλέπω σχεδόν πάντα όνειρα.

Προφητικο εντος ή εκτος εισαγωγικων δεν εχω δει ποτε. Βασικα ειναι μια κατασταση που την εχω απο παιδι,αλλοτε το διασκεδαζω και αλλοτε τρομαζω. Εχει τυχει να συνειδητοποιησω οτι κοιμαμαι βλεποντας στον υπνο μου ενα φιλαρακι μου που εχει φυγει απο την ζωη..εκει τρομαξα και ειπα ξυπνα!Ψιλοκρουγκερ κατασταση :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να αγοράσω ένα πόνυ.

Και έναν δεινόσαυρο.

Και μια γάτα russian blue.

Και μια πολυκατοικία όπου θα ζουν μόνο οι φίλοι μου κι εγώ.

Και η γάτα φυσικά.

 

Το δεινοσαυράκι θα το αφήσεις απ' έξω, να το τρώει τ' αγιάζι, μωρή άκαρδη;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβες καλά.

Στα όνειρά μου τον δεινόσαυρο τον έχω σαν όχημα, να πηγαίνω στις δουλειές μου. Θα τον παρκάρω έξω απ'το σπίτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακολουθεις καποια μεθοδο ή τυχαινει;

Ξεκινησε τυχαια. Δηλαδη καποια στιγμη,που ξυπνησα εν μεσω ονειρου,επλασα τη συνεχεια,που ηθελα. Με τον καιρο προσχεδιαζα το ονειρο μου..τυπου "αποψε θα δω αυτο"!  :-D

Τελευταια το εχω παρατησει το χομπι! Συνηθως ομως ξερω οτι ονειρευομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό δεν είναι το lucid dreaming να ξέρεις τι όνειρο βλέπεις;

Βασικα δεν εχω ασχοληθει. Μονο το διασκεδαζω! Ενιοτε βεβαια τρωω και φρικες.. :devil:  . Ξερω ομως οτι ειναι ονειρο και του δινω "τελος"! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ξεκινησε τυχαια. Δηλαδη καποια στιγμη,που ξυπνησα εν μεσω ονειρου,επλασα τη συνεχεια,που ηθελα. Με τον καιρο προσχεδιαζα το ονειρο μου..τυπου "αποψε θα δω αυτο"!  :-D

Σοβαρά τώρα; Μιλάμε για όνειρο-τσόντα ή και διαλέγεις και άλλα θέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα δεν εχω ασχοληθει. Μονο το διασκεδαζω! Ενιοτε βεβαια τρωω και φρικες.. :devil:  . Ξερω ομως οτι ειναι ονειρο και του δινω "τελος"!

 

αυτό σημαίνει πως έχεις εσύ τον έλεγχο;

 

τέλειο θα είναι...π.χ σκέφτεσαι " τώρα θα ονειρευτω το playboy mansion" και καλή ονείρωξη :^)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα; Μιλάμε για όνειρο-τσόντα ή και διαλέγεις και άλλα θέματα;

 

τέλειο θα είναι...π.χ σκέφτεσαι " τώρα θα ονειρευτω το playboy mansion" και καλή ονείρωξη :^)

Αυτο,που περιγραφετε εσεις, βασιζεται στην αρχη του "ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται"  :rolleyes:

 

 

αυτό σημαίνει πως έχεις εσύ τον έλεγχο;

 

Εμ,μαλλον?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο,που περιγραφετε εσεις, βασιζεται στην αρχη του "ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται" :rolleyes:

 

όχι βασίζεται στην αρχή "οι καλές οι μιλφαρες ζούνε στις βιλλαρες"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθές είδα σε όνειρο, ή σε εφιάλτη πιο σωστά, μια πιο σουρεάλ και πιο τρομακτική εκδοχή του Apocalypse Now / Heart of Darkness. Επαιζε κλασσικά βάρκα/σκάφος στην αρχή, θάλασσα, ποτάμι, δάσος, φύση γενικά, και στο τέλος σκοτείνιασε πολύ, με κάποια αίρεση με κάποιον ηγέτη-γκουρού, με πρέζες, σφαξίματα και άλλα περίεργα. Σκιάχτηκα γενικά...

 

da746831-75bc-4a1e-9708-33815e09aa57.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...