Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρες αδέρφια. Σαν πρώτη μου δημοσίευση και συνάμα και εγγραφή στο φόρουμ αλλά και με την δεδομένη τρέλα που έχω για φακούς, σας παραθέτω ένα λίνκ με τον Imalent MS 18 από Έλληνα σε πρώτη εισαγωγή - παρουσίαση! 

https://youtu.be/gxvXtCmMgrM

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, OplarxigosAntineotakitis είπε

Καλημέρες αδέρφια. Σαν πρώτη μου δημοσίευση και συνάμα και εγγραφή στο φόρουμ αλλά και με την δεδομένη τρέλα που έχω για φακούς, σας παραθέτω ένα λίνκ με τον Imalent MS 18 από Έλληνα σε πρώτη εισαγωγή - παρουσίαση! 

https://youtu.be/gxvXtCmMgrM

Φακός ΤΕΡΑΣ!!!! 

Τους φακούς μου να τους ανάψω όλους μαζί ταυτόχρονα, με τίποτα δεν θα φτάσω ούτε καν τη μισή φωτεινότητα αυτού του φακού!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, xxaris είπε

Φακός ΤΕΡΑΣ!!!! 

Τους φακούς μου να τους ανάψω όλους μαζί ταυτόχρονα, με τίποτα δεν θα φτάσω ούτε καν τη μισή φωτεινότητα αυτού του φακού!

Είναι αδερφέ άστα να πάνε. Παθαίνεις σόκ όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με τα 100 χιλιάρικα lumens! Μπορεί να μην είναι βολικός, να είναι βαρύς, να είναι τεράστιος και αρκετά δύσχρηστος (για την τιμή δεν αναφέρομαι καθόλου που είναι δεδομένα απλησίαστη και πολύ υψηλή), αλλά είναι το κάτι άλλο!! Επίσης μέσα στο κουτί ο κινέζος είχε βάλει σαν δώρο και ένα πολύ μικρό φακό με τρία επίπεδα φωτεινότητας μάρκας Fenix E01.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, OplarxigosAntineotakitis είπε

Είναι αδερφέ άστα να πάνε. Παθαίνεις σόκ όταν έρχεσαι αντιμέτωπος με τα 100 χιλιάρικα lumens! Μπορεί να μην είναι βολικός, να είναι βαρύς, να είναι τεράστιος και αρκετά δύσχρηστος (για την τιμή δεν αναφέρομαι καθόλου που είναι δεδομένα απλησίαστη και πολύ υψηλή), αλλά είναι το κάτι άλλο!! Επίσης μέσα στο κουτί ο κινέζος είχε βάλει σαν δώρο και ένα πολύ μικρό φακό με τρία επίπεδα φωτεινότητας μάρκας Fenix E01.

Τον αγόρασες; Είναι δικό σου το παραπάνω βίντεο ή φίλου σου; Προσπαθώ να φανταστώ το σοκ στο πάτημα του κουμπιού για πρώτη φορά.......θυμάμαι το σοκ και δέος που έπαθαν στο καφενείο στο χωριό (που όλοι έχουν κάτι κινέζικα φακουδακια από παζάρι των 500lm το πολύ) όταν άναψα τον sofirn sp36 των 6000lm...... (που εννοείται ότι καμία σχέση δεν έχει με τον παραπάνω). Κυριολεκτικά έμειναν με το στόμα ανοιχτό! Κάτι αντίστοιχο θα πάθω και εγώ, αν ποτέ δω τον παραπάνω φακό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xxaris είπε

Τον αγόρασες; Είναι δικό σου το παραπάνω βίντεο ή φίλου σου; Προσπαθώ να φανταστώ το σοκ στο πάτημα του κουμπιού για πρώτη φορά.......θυμάμαι το σοκ και δέος που έπαθαν στο καφενείο στο χωριό (που όλοι έχουν κάτι κινέζικα φακουδακια από παζάρι των 500lm το πολύ) όταν άναψα τον sofirn sp36 των 6000lm...... (που εννοείται ότι καμία σχέση δεν έχει με τον παραπάνω). Κυριολεκτικά έμειναν με το στόμα ανοιχτό! Κάτι αντίστοιχο θα πάθω και εγώ, αν ποτέ δω τον παραπάνω φακό!

Ναι Χάρη δικό μου είναι το βίντεο και ναι έκανα την τρέλα και τον αγόρασα!!! Πάλι καλά που τον είχα βρει σε προσφορά, αλλά μην φανταστείς πολύ κάτω η τιμή από την επίσημη της ιστοσελίδας.. επίσης είχα σταθεί και τυχερός γιατί ήταν ρίσκο να πιστέψω Κινέζο ότι δεν θα επιβαρυνθώ με έξοδα τελωνείου κάτι που τελικά Δόξα το Θεό δεν έγινε. Σε νιώθω τι λες γιατί και εγώ έναν κινέζικο είχα πάρει και τον έχω ακόμα κάμποσα χρόνια, της πλάκας υποτίθεται 10.000 lumens αυτόν https://www.google.com/search?q=cree+10.000+lumens+ebay&client=ms-android-xiaomi-rev1&hl=el&prmd=insv&sxsrf=ALeKk00LxQQIo33y6UKNFkdzUfYQX8ruWg:1617653000682&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrpOaD8-fvAhUMElkFHdDbABoQ_AUIFSgB&cshid=1617653585612&biw=393&bih=659#imgrc=9-_WQtl5unxDqM

αλλά δίχως τα λογότυπα εντελώς μαϊμού και να φανταστείς ο Κινέζος μου είχε στείλει και δέκα ευρώ πίσω λόγω παραπόνων μου (αυτός που σου δείχνω έχει 6 leds ο δικός μου έχει 10 αλλά ίδιο σχήμα). Σου εύχομαι να τον αποκτήσεις αν και δεν χρειάζονται τόσα lumens😋.

Επεξ/σία από OplarxigosAntineotakitis
Πρόσθεση στοιχείων.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, OplarxigosAntineotakitis είπε

Ναι Χάρη δικό μου είναι το βίντεο και ναι έκανα την τρέλα και τον αγόρασα!!! Πάλι καλά που τον είχα βρει σε προσφορά, αλλά μην φανταστείς πολύ κάτω η τιμή από την επίσημη της ιστοσελίδας.. επίσης είχα σταθεί και τυχερός γιατί ήταν ρίσκο να πιστέψω Κινέζο ότι δεν θα επιβαρυνθώ με έξοδα τελωνείου κάτι που τελικά Δόξα το Θεό δεν έγινε. Σε νιώθω τι λες γιατί και εγώ έναν κινέζικο είχα πάρει και τον έχω ακόμα κάμποσα χρόνια, της πλάκας υποτίθεται 10.000 lumens αυτόν https://www.google.com/search?q=cree+10.000+lumens+ebay&client=ms-android-xiaomi-rev1&hl=el&prmd=insv&sxsrf=ALeKk00LxQQIo33y6UKNFkdzUfYQX8ruWg:1617653000682&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjrpOaD8-fvAhUMElkFHdDbABoQ_AUIFSgB&cshid=1617653585612&biw=393&bih=659#imgrc=9-_WQtl5unxDqM

αλλά δίχως τα λογότυπα εντελώς μαϊμού και να φανταστείς ο Κινέζος μου είχε στείλει και δέκα ευρώ πίσω λόγω παραπόνων μου (αυτός που σου δείχνω έχει 6 leds ο δικός μου έχει 10 αλλά ίδιο σχήμα). Σου εύχομαι να τον αποκτήσεις αν και δεν χρειάζονται τόσα lumens😋.

Ωωωωωωω, να τον χαίρεσαι, καλορίζικος και καλοφωτιστος να είναι! Αυτός ο φακός, πέραν όλων των άλλων, είναι ο πλέον ιδανικός για επιδείξεις, σε όποιον τον δείξεις θα μένει σίγουρα με το στόμα ανοιχτό! 

Σ' ευχαριστώ αλλά δε νομίζω ότι θα τον αποκτήσω ποτέ, είναι εκτός προϋπολογισμού μου. Αυτή τη περίοδο έχω βάλει στο μάτι τον Astrolux FT02s και τον Sofirn SP40.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, υπάρχει κανένα κουπόνι/προσφορά για nitecore tube ή κάποιον παρόμοιο? Θέλω φθηνό επαναφορτιζόμενο τσέπης,  για δωράκια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, hara75gr είπε

Καλημέρα, υπάρχει κανένα κουπόνι/προσφορά για nitecore tube ή κάποιον παρόμοιο? Θέλω φθηνό επαναφορτιζόμενο τσέπης,  για δωράκια

Ενημερωτικά και μόνο όσοι τον έχουμε μας έχει χαλάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Ενημερωτικά και μόνο όσοι τον έχουμε μας έχει χαλάσει. 

Ο δικός μου βγήκε γερός πάντως, γι' αυτό τον έψαξα κατευθείαν, αλλά τον βρήκα στα διπλά σχεδόν απ'ότι τον είχα πάρει(η γνωστή προσφορά στα 5€ ) και θέλω 3 για δώρα. Κάποια άλλη πρόταση έστω, αν δεν παίζει κουπόνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, hara75gr είπε

Ο δικός μου βγήκε γερός πάντως, γι' αυτό τον έψαξα κατευθείαν, αλλά τον βρήκα στα διπλά σχεδόν απ'ότι τον είχα πάρει(η γνωστή προσφορά στα 5€ ) και θέλω 3 για δώρα. Κάποια άλλη πρόταση έστω, αν δεν παίζει κουπόνι?

Και οι δικοί μου βγήκαν γεροί.

Flash deals 5,84€

https://www.banggood.com/Nitecore-T-Series-Tube-45LM-USB-Rechargeable-LED-Light-Keychain-p-952684.html?rmmds=flashdeals&cur_warehouse=CN&ID=529028

Επεξ/σία από enterhere
flash deals
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/4/2021 στις 10:09 ΠΜ, ilias43 είπε

Τι γνώμη έχετε για το τερατατακι astrolux FT03S sbt90.2? Είναι σε προσφορά και με τρώει η αγορά του!!!

Αν μη τι άλλο εντυπωσιακός φακός! Throw άνω των 1400 μέτρων σε τέτοιες μικρές διαστάσεις, με μια μπαταρία και με αυτή τη διάμετρο κατόπτρου, δε νομίζω να βρεις σε άλλο φακό. Πόσο τον πέτυχες σε προσφορά; Τώρα βλέπω ότι με κουπόνι παίζει στα 80€ περίπου συν τα μεταφορικά. Με έβαλες σε σκέψεις........

--------------

Ομοίως και οι δικοί μου tube μου βγήκαν σκυλιά! Μονίμως στα μπρελόκ, έχουν περάσει αρκετές "κακουχίες!"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα

Με ενδιαφερει δυνατος αδιαβροχος καταδυτικος φακος.Εχετε κατι υποψιν σας?Βλεπω διαφορους απο Αλι και BG αλλα δεν εχω ιδεα τι ρολο βαρανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, exitpc είπε

Καλησπερα

Με ενδιαφερει δυνατος αδιαβροχος καταδυτικος φακος.Εχετε κατι υποψιν σας?Βλεπω διαφορους απο Αλι και BG αλλα δεν εχω ιδεα τι ρολο βαρανε.

Πολύ καλός. Τον έχω στην συλλογή μου.

https://www.aliexpress.com/item/1005002599365337.html?spm=a2g0o.store_pc_home.productList_2629815.subject_22

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/6/2021 στις 11:32 ΜΜ, exitpc είπε

Καλησπερα

Με ενδιαφερει δυνατος αδιαβροχος καταδυτικος φακος.Εχετε κατι υποψιν σας?Βλεπω διαφορους απο Αλι και BG αλλα δεν εχω ιδεα τι ρολο βαρανε.

+1 για τον Sofirn SD05.

Γενικά μη κοιτάς no-name φακούς από ali/ebay/amazon. Τρελές και παραπλανητικές αξιώσεις για φωτεινότητα (ο ίδιος φακός μπορεί να διαφημίζεται από 5000-5000000 lumens, ενώ στην πραγματικότητα ούτε 500 δεν πιάνει), απαρχαιωμένα LED και επικίνδυνες μπαταρίες. Και δωρεάν να τους έδιναν δεν θα τους έπαιρνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...