Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, ronnie79 είπε

Μιλάς για την σειρά s2 η κάποιον άλλο? Στο tailcap? 

2 convoy s2 που έχω δώσει και τους χρησιμοποιούν για ψάρεμα από έξω εδώ και χρόνια δουλεύουν άψογα. 

 

Και στους s2 και οι c8, γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα "μηχανικά" κουμπιά χαλάνε ενώ τα ηλεκτρονικά όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, thanasisxask είπε

Και στους s2 και οι c8, γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα "μηχανικά" κουμπιά χαλάνε ενώ τα ηλεκτρονικά όχι. 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε φόρουμ που διάβαζα γιατί τώρα δεν ασχολούμαι τόσο με τόσο με τους φακούς . Αν έχεις διαβάσει κάτι τέτοιο οκ. 

 

Πάντως βλάβες βγάζουν και οι ακριβότεροι. Ενας thrunite 2*AA μου χάλασε μετά από έναν χρόνο χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ronnie79 είπε

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε φόρουμ που διάβαζα γιατί τώρα δεν ασχολούμαι τόσο με τόσο με τους φακούς . Αν έχεις διαβάσει κάτι τέτοιο οκ. 

 

Πάντως βλάβες βγάζουν και οι ακριβότεροι. Ενας thrunite 2*AA μου χάλασε μετά από έναν χρόνο χωρίς σχεδόν καθόλου χρήση. 

Τους έλιωνα κάποτε στην δουλειά και είχα δοκιμάσει αρκετούς φακούς. Αρκετά χρόνια έχω τον παρακάτω και δεν τον αλλάζω γιατί με έχει βολέψει αφάνταστα.

IMG20220122125615.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν λίγα χρόνια είχα πάρει από το gearbest δύο φακούς convoy (S2+ και C8), από το gearbest  μαζί είχα αγοράσει και αυτές τις μπαταρίες για τους φακούς. Panasonic NCR18650B MH12210. Οι Μπαταρίες αντέχουν ακόμη και δεν έχει πέσει καθόλου η χωρητικότητα τους.   Από πού μπορώ να πάρω τις ίδιες ή παρόμοιες για τους φακούς?
Στο σκρουτζ που έψαξα, διάβασα πολλές αρνητικές κρητικές ως προς την πραγματική χωρητικότητα από τα ελληνικά  καταστήματα για την συγκεκριμένη μπαταρία. 

FB_IMG_1664009791416.jpg

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, MISKIN είπε

https://eu.nkon.nl/catalogsearch/result/?q=Panasonic+NCR18650B+

 

Αξιόπιστο site με λογικά μτφ. 

Απ'ο εδώ είχα πάρει πριν 1.5 χρόνο και μάλιστα μου τις είχαν στείλει μέσα σε δύο φακούς ( της πλάκας φυσικά) ώστε να μην το κόψουν στο τελωνείο. Δεν έχει την συγκεκριμένη. Αυτή που έχω εγώ είναι με προστασία ώστε να μην πέσει η τάση κάτω από το όριο. 

Αυτην έχω τώρα 

FB_IMG_1664009791416.jpg

Επεξ/σία από pavloa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψάχνω έναν all around μικρό φακό, για να υπάρχει. Όχι πολύ ακριβό, όχι εκτός ΕΕ. Έχετε να προτείνετε κάτι; Συνεχίζει να είναι καλή επιλογή ο convoy s2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pavloa είπε

Απ'ο εδώ είχα πάρει πριν 1.5 χρόνο και μάλιστα μου τις είχαν στείλει μέσα σε δύο φακούς ( της πλάκας φυσικά) ώστε να μην το κόψουν στο τελωνείο. Δεν έχει την συγκεκριμένη. Αυτή που έχω εγώ είναι με προστασία ώστε να μην πέσει η τάση κάτω από το όριο. 

Αυτην έχω τώρα 

FB_IMG_1664009791416.jpg

Έχει άλλες protected, θες τη συγκεκριμένη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, foniki_melitzana είπε

ψάχνω έναν all around μικρό φακό, για να υπάρχει. Όχι πολύ ακριβό, όχι εκτός ΕΕ. Έχετε να προτείνετε κάτι; Συνεχίζει να είναι καλή επιλογή ο convoy s2?

Μπες στο aliexpress store της Convoy και ρίξε μια ματια , είναι ακόμα VFM αρκετοί φακοί της 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, MISKIN είπε

Έχει άλλες protected, θες τη συγκεκριμένη; 

Απλά τις άλλες που έχει δεν τις ξέρω σαν μάρκα γι'αυτό θέλω την συγκεκριμένη που την ξέρω. οι μάρκες που έχει είναι αξιόπιστες ή θα έχουν την μισή χωρητικότητα από ότι λένε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Στις 5/10/2022 στις 8:50 ΜΜ, enterhere είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.jpeg.62b59fb551d6815afc64e0be98aaa4d8.jpeg

 

Καλησπέρα, θέλω να αγοράσω φακό λεντ οικονομικο επαναφορτιζόμενο με USB ταβάνι 25 -30 e

 χαρακτηριστικά που με ενδιαφέρουν να είναι όσο δυνατότερο φως λουμενς στη κατηγορία του

φόρτιση μέσω USB ,  ΖΟΟΜ αν είναι δυνατον

Ποια μπαταρία να προτιμήσω; 18650

Όχι μεγάλο μέγεθος και βαρύς 

Χρήση σε εξωτερικούς χωρους 

Είδα τα θετικά σχόλια για convoy c8 αλλά δεν φορτίζει με USB που χρειάζομαι για πρακτικούς λογους,

Επειδή η αγορά θα γίνει από  AliExpress, κάποιος σαν αυτόν θα κάνω την δουλειά μου;

https://a.aliexpress.com/_mKXZnxO

 

https://a.aliexpress.com/_mtjI4gM

https://a.aliexpress.com/_msOVmuy

Οπιος γνωρίζει ας ενημερώσει, γιατί δεν είχα εμπειρία με φακούς λεντ ποτέ πριν,

 

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...