Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου φάνηκε καλή η τιμή του manker και πήρα έναν. Να ρωτήσω αν έχει διαφορά στην απόδοση η 18650 με τις 2 cr123a;

 

Αν ειναι οπως τον mh20 , οπως ειχε αναφερει ο taxtax , θα ειναι πιο φωτεινος με 2 cr123 .

Οντως ο MH20 στο turbo mode (και μόνο) είναι πιο φωτεινός με 2 x 16340 που τον δοκίμασα.

Αλλά νομίζω ότι πέρα απο την δοκιμή δεν θα έκανα πραγματική χρήση του φακού με 16340.

 

Αν είναι έτσι, έχει κάποιος να προτείνει 2 τέτοιες μπαταρίες;

Να επισημάνω, ότι όπως φαίνεται ο U11, παίρνει μόνο τις απλές cr123 (μη επαναφορτιζόμενες). Και όχι τις 16340

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rocket SV2, νέος φορτιστής από την Xtar με τιμή γύρω στα 30€. Δύο ανεξάρτητα κανάλια φόρτισης για Li-ion, Ni-MH και Ni-CD. Μπλε LCD οθόνη. Η Xtar τον διαφημίζει σαν τον πιο γρήγορο φορτιστή και αυτό φαίνεται πως είναι το χαρακτηριστικό με το οποίο προσπαθεί να τον προωθήσει. Ενδεικτικά αναφέρει φόρτιση 80% σε 18650 των 2500mAh σε μία ώρα και πλήρη φόρτιση σε μιάμιση, χρησιμοποιώντας ρεύμα 2A. Ο χρήστης μπορεί να επιλέξει ρεύμα φόρτισης μεταξύ των 2A, 1A, 500mA και 250mA. Υπάρχει λειτουργία ξυπνήματος πεθαμένης μπαταρίας, αλλά δεν βλέπω να έχει λειτουργία discharge. Δίνει εγγύηση 2 χρόνων.

http://www.xtar.cc/products_detail/&productId=151.html

 

1459405503400428.jpg

 

Προς το τέλος του παραπάνω video τράβηξα αυτό το  screenshot:

screenshot.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλήσπέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.Ψάχνω φακουδάκι που αναβοσβήνει γρήγορα με πολύ δυνατό φως για αυτοπροστασία το εχω δει σε μικρό μέγεθος σαν μπρελόκ να το επιδεικνύει ταρίφας.Δεν με ενδιαφέρει η διάρκεια τόσο όσο η ένταση και το μικρό μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες αυτον εδω :

 

http://m.banggood.com/Astrolux-A01-Nichia-219B-102LM-AAA-Mini-Waterproof-Keychain-EDC-LED-Flashlight-p-1026854.html

 

Με κουπονι : remanga01

 

Με μπαταρια 1χΑΑΑ.

 

Tα modes :

Ξεκιναει στο low , μετα medium μετα high .

Αν κανεις 2 "κυκλους" , μπαινει σε strobe , δηλαδη να αναβοσβηνει.

 

Δεν ειναι δυνατος φακος , και δεν νομιζω σε μεγεθος μπρελοκ να βρεις αυυο που θες .

Σε μεγαλυτερο μεγεθος ναι .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο για τους transparent ο nitecore rube στα 5,99$:

 

http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_135793.html

Παρεμπιπτόντως, έβγαλε και η fenix τον αντίστοιχο δικό της:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_362154.html

Ενδιαφέρον led άλλα δεν με ενθουσιάζει. Ο tube νομίζω παραμένει κορυφή

Επεξ/σία από taxtax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρεμπιπτόντως, έβγαλε και η fenix τον αντίστοιχο δικό της:http://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_362154.html

Ενδιαφέρον led άλλα δεν με ενθουσιάζει. Ο tube νομίζω παραμένει κορυφή

 

Στα 6 δολλαρια ο tube ειναι κορυφη .

Πιστευω αν ειχε strobe , θα ηταν κορυφη , γιατι ειναι και κυριος λογος που μερικοι προτιμουν φακους τυπου ΑΑΑ οπως τον astrolux a01 .

Σαν θετικα τωρα, ο "δεικτης" της μπαταριας , και το (ισως neutral white) nichia led .

 

 

To φακουδακι με το 1.99 ειναι οτι καλυτερο μπορει να παρει καποιος για αποθηκες κλπ , που και να χαλασουν δεν εγινε κατι . Το θεωρω πιο βολικο απο τους SK68 που κυκλοφορουν , λογω μεγεθους .

Και τα ειχα παρει και 0.1$ το 1 απο gearbest οταν ειχε τις προσφορες ...

Επεξ/σία από georgekok97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επιασε να παρω νεο φορτιστη μιας και αυτος που εχω δεν τον βλεπω να καλοπαιζει.

ειμαι αναμεσα στο Link.png Site: xtarvc4 και στον Link.png Site: liitokala ii 500 . απ οσα διαβασα στο θεμα που κλειδωσε ο liitokala υπερεχει τουλαχιστο στο ξεφορτισμα.

απλα σκεφτομαι να το παραγγειλω απο nkon μαζι με μια τετραδα Link.png Site: 18650 .

λετε να προχωρησω ? να βαλω μερικη ασφαλιση στα μεταφορικα απο nkon ? βγαινει 7.50 ευρω παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πρώτο είναι πολύ φτηνοκατασκευή και μου χάλασε σε λιγότερο από μήνα. Ο Sipik SK68 (με 3€ από gearbest) είναι πολύ πιο στιβαρός και ως τώρα δουλεύει μια χαρά.

 

Τον δεύτερο τον έχω και για τα λεφτά του είναι φοβερός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με επιασε να παρω νεο φορτιστη μιας και αυτος που εχω δεν τον βλεπω να καλοπαιζει.

ειμαι αναμεσα στο Link.png Site: xtarvc4 και στον Link.png Site: liitokala ii 500 . απ οσα διαβασα στο θεμα που κλειδωσε ο liitokala υπερεχει τουλαχιστο στο ξεφορτισμα.

απλα σκεφτομαι να το παραγγειλω απο nkon μαζι με μια τετραδα Link.png Site: 18650 .

λετε να προχωρησω ? να βαλω μερικη ασφαλιση στα μεταφορικα απο nkon ? βγαινει 7.50 ευρω παραπανω.

 

Όχι μην βάλεις μερική ασφάλιση, δεν χρειάζεται, είσαι καλυμένος με το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...