Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το gearbest καλό και αξιόπιστο είναι απλά όπως λέει ο αποπανω αν το δέμα σου είναι άνω των 3-4-5€ βαζε tracking ώστε να ξέρεις τι γίνεται.

 

Για πιο λίγα € δεν αξιζει να βάλεις.

 

Σαν site είναι από τα πιο γνωστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε το αξίζει σαν β'επιλογη να έχεις καβαντζα

Tο ειδα αλλα δεν εχει πολλε επιλογες. Τσεκαρα κατι backpacks που ηθελα για την φωτογραφικη μου DSLR αλλα δεν βρηκα εντελως τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Fenix E99 Titanium (φακουδάκος με ΑΑΑ για μπρελόκ) με το κουπόνι "86e846" βγαίνει 18,15$:http://www.banggood.com/Fenix-E99-TI-Titanium-Cree-XP-E2-100LM-AAA-Waterproof-Mini-LED-Flashlight-p-1012899.html

Λιγότερο κι απ' όσο βρίσκεις τον αντίστοιχο αλουμινένιο

Μου ήρθε σήμερα ο Fenix E99 Titanium που είχα παραγγείλει μαζί με 2 Nitecore Tube.

Ο πρώτος μου φακός από κράμα τιτανίου και ένα πράγμα έχω να πώ: ΠΑΝΕΜΟΡΦΟΣ.

 

Βέβαια ο tube εξακολουθεί να είναι πολύ πιο ελαφρύς (για το μπρελόκ) και πιο βολικός για χρήση με το ένα χέρι. (και τόσο φτηνός που δεν σε νοιάζει και να τον χάσεις)

Όμως αυτόν χαίρεσαι να τον έχεις μαζί σου στο μπρελόκ και να τον βλέπεις.

Μια χαρά φως για την κατηγορία του και πολύ καλή απόχρωση. (Η απόχρωση του tube μπροστά του μοιάζει μπλέ)

Επίσης σχεδόν 1cm μικρότερος από τον παλιό μου Fenix LD01.

 

EDIT: Βλέπω όμως ότι οι 2 tube που μου ήρθαν σήμερα, έχουν λιγότερο "ψυχρή" (μπλέ) απόχρωση από τον παλιό μου tube. (Πρόσθεσα φωτογραφία σύγκρισης του Ε99 με τον νέο Tube).

post-220241-0-27656800-1475674150_thumb.jpg

post-220241-0-02475500-1475674180_thumb.jpg

post-220241-0-65866000-1475674278_thumb.jpg

post-220241-0-45842600-1475674382_thumb.jpg

post-220241-0-06785700-1475676874_thumb.jpg

Επεξ/σία από taxtax
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για εναν φακο για μπρελοκ στα κλειδια μου μικρο και πρακτικο. Αποτι εχω δει ο nitecore tube παιζει μονο, στα 10 ευρο που παιζει αξιζει; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο η καποιο site για να αγορασω τον tube?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα μου ηρθε  φακος,

εδω οι φωτο

 

Dkk79Em.jpg

 

 

zHCT5bU.jpg

 

στη φωτο που φαινεται η δεσμη στοχευω απεναντι σε μια πολυκατοικια αποσταση περιπου 70++ μετρα

δεν μπορω παραπανω γιατι πρεπει να βγω εξω.

 

Αγοραστηκε 12 usd με track number, συντομα θα γινει και καταδυση για ψαρεμα να δουμε αν αντεχει τα 100 μετρα που λεει.... βεβαια δεν προκειται να φτασει κατω απο 10 αλλα λεμε τωρα :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ψάχνω για εναν φακο για μπρελοκ στα κλειδια μου μικρο και πρακτικο. Αποτι εχω δει ο nitecore tube παιζει μονο, στα 10 ευρο που παιζει αξιζει; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο η καποιο site για να αγορασω τον tube?

Ο tube βγαίνει συχνά σε προσφορά γύρω στα 5-6$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

στελιο το κουμπι ειναι οτι θα την παρει δωρο (δωρο... λεμε τωρα)  ψαροντουφεκας και εκει θα δειξει

αν ειναι καλη για ψαρεμα η για να πας βολτα στο δασος.

 

Παντως οπτικα νομιζω αξιζει, γιατι εχει διπλα o rings και το καπακι ανοιγει με ζορι, θελω να πιστευω οτι για 1-2 ωρες 

κατω απο το νερο πρεπει να αντεχει.

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Ψαροντουφεκας περίπου πόσο βάθος πάει και ποση ώρα μένει κάτω συνεχόμενα στο νερό;

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω καθολου, 2 ωρες σιγουρα, τωρα βαθος... ποσο να μπορει να παει δηλαδη? ο κουστω ειναι?  :blink:

εκεινο που μου ειπε, ειναι οτι θα παρει στολη δυτη, μαλλον για να ριχνει και κανα υπνακο εκει κατω ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...