Προς το περιεχόμενο

Φακοί (Flashlights)


taxtax

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε αυτόν εδώ είναι πολύ καλός και τίμιος, τον χρησιμοποιώ καθημερινά και του έχω πιει το αίμα. 

 

PhotoEditor_20190325_213820785_29.jpg

Επεξ/σία από thanasisxask
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτός εδώ ο C8

https://www.aliexpress.com/item/Convoy-C8-Aluminum-alloy-XML-U2-1B-AK47-7135-6-8-Modes-white-light-LED-Flashlight/32817946858.html

που θα βγει στα ~14 από αύριο, τι λέτε αξίζει;

μετά τον s2+ κοιτάζω για κάποιον θροουερ, βγαίνουν οι c8 κατά καιρούς σε καλές τιμές όπως οι s2+;

Επεξ/σία από Oscar_Mike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα δεις μεγάλη διαφορά από τον S2 που έχεις. Το καλό με τον C8 είναι ότι δεν ζεσταίνεται τόσο πολύ όσο ο S2. Αν ο φακός σου πάντως είναι εργαλείο δουλειάς προτίμησε να έχει e switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Oscar_Mike είπε

Εγώ τον είχα αγοράσει απο gearbest https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_102103.html?wid=1433363

Ο s2+ είναι για κοντινές αποστάσεις ενώ ο c8 φτάνει πιο μακρυά.

Τους έχω και τους δύο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, thanasisxask είπε

 Αν ο φακός σου πάντως είναι εργαλείο δουλειάς προτίμησε να έχει e switch 

Έχεις να προτείνεις κάποιον μέχρι το τελωνειακό όριο;  Για κοντινή απόσταση κυρίως.

Έχω μερικούς με το πλήκτρο στο πίσω μέρος και μετά από λίγο καιρό πρέπει να το κουνάς για να πατήσει και να ανάψει καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν που έχω βάλει επάνω, κοντά στο δεκαευρω βγαίνει(thrower), είναι πολύ καλός. Με e switch έχω αυτόν που σου είπα, και τον astrolux s43s(flood). Ο astrolux s43s έχει στα 35 ευρώ αλλά δεν μου αρέσει η αίσθηση του κουμπιού και ότι μπορεί να σου πατηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/3/2019 στις 3:58 ΜΜ, thanasisxask είπε

Δεν θα δεις μεγάλη διαφορά από τον S2 που έχεις.

δεν θα έχει διάφορα στη δέσμη ο φλουντ s2 με τον θροουερ c8?

 

23 ώρες πριν, pavloa είπε

Εγώ τον είχα αγοράσει απο gearbest https://www.gearbest.com/led-flashlights/pp_102103.html?wid=1433363

Ο s2+ είναι για κοντινές αποστάσεις ενώ ο c8 φτάνει πιο μακρυά.

Τους έχω και τους δύο και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος.

εχω δυο s2+, έναν 7135*6 και έναν 7135*8 αλλά θέλω να πάρω και έναν θροουερ

αλλά δεν εχω ψαχτεί με τις υλοποιήσεις που υπάρχουν

ο παραπάνω που έβαλα είναι 7135*6 και με κουπόνι βλέπω πως πάει στα 8,80 ευρώ, αλλά πέρα απο αυτά δεν ξέρω αν αξίζει σε σχέση με άλλους c8

 

10 ώρες πριν, papars είπε

Έχεις να προτείνεις κάποιον μέχρι το τελωνειακό όριο;  Για κοντινή απόσταση κυρίως.

Έχω μερικούς με το πλήκτρο στο πίσω μέρος και μετά από λίγο καιρό πρέπει να το κουνάς για να πατήσει και να ανάψει καλά.

θα σου πρότεινα, αν δεν τον βιάζεσαι να περιμένεις για κάποιο φλας σειλ του s2+

τον είχαμε πάρει τον Νοέμβριο στα 7,86 και 6,74 (ανάλογα το κουπόνι που θα έβαζες)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο S2 δεν είναι τόσο πολύ φλουντ (ο astrolux s43s είναι πολύ φλουντ) αν δεν το θέλει για μακρινές αποστάσεις ο S2 είναι ποιο καλός(εγώ δεν τον θέλω γιατί ζεστάνετε) . Μην νομίζεις ότι ο C8 είναι κάτι το ιδιαίτερο (είχα τον 7135*8) η δέσμη είναι ίδια με τον securitylng που έχω ποιο πάνω(7 ευρώ) , χώρια που το κουμπί του convoy κάποια στιγμή θα τα ''παίξει'' ενώ στον securitylng δεν μου έχει κάνει το παραμικρό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτούς που έχω με e switch είναι ο astrolux και ο no name. Έχω αλλάξει πολλούς φακούς αλλά αγαπημένος μου,σε χρώμα και πρακτικότητα, για τις δικές μου απαιτήσεις, είναι αυτός ο φτηνός no name. Κάποια στιγμή θα παραγγείλω να δοκιμάσω και κανέναν άλλο, όταν μου έρθει, θα ενημερώσω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια χρειάζομαι τα φωτα σας, ειχα αγορασει τον convoy c8+ ( μου αρεσε που πήγαινε μακρυά η δεσμη) ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί, ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρία, ξεβιδωμενη κεφαλή(κοίτα μήπως έχει ξεβιδωθει εκεί που κρατάει το led) , κουμπί (κοίτα μήπως έχει ξεβιδωθει από την μέσα μεριά) , καμένο driver, καμένο led. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...