Προς το περιεχόμενο

Γρατζουνιά στον προφυλακτήρα


thephotoshoped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασε εχω ξενερωσει απιστευτα, ειναι εξω στον ηλιο, ειχα να το πλυνω και δυο μηνες σχεδον και να τα αποτελεσματα; ουτε με αλοιφη που προοριζεται για μαυρα χρωματα;

 

Εχεις να προτεινεις καποιο πηλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ζηλεύω αυτους που αφηνουν το αμαξι γεματο σημάδια. Αν εξαιρέσεις τη στιγμη της μεταπωλησης δεν αξιζει τον κοπο να ασχολεισαι.

 

ενα αυτοκινητο αβαφο με τις νορμαλ γρατσουνιες σε προφυλακτηρες εχει μεγαλυτερη αξια απο ενα βαμενο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε εχω ξενερωσει απιστευτα, ειναι εξω στον ηλιο, ειχα να το πλυνω και δυο μηνες σχεδον και να τα αποτελεσματα; ουτε με αλοιφη που προοριζεται για μαυρα χρωματα;

 

Εχεις να προτεινεις καποιο πηλο;

 

Εγώ έχω αυτόν τον πηλό. http://www.dazzle-car.gr/index.php?route=product/product&manufacturer_id=15&product_id=594 Είναι εύκολος σε χρήση.

Πιστεύω με τον πηλό και με μια γυαλιστική αλοιφή θα κάνεις δουλειά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πως ακριβως λειτουργει; ισχυει; ή ειναι μουφα;

 

https://youtu.be/tvCHyrsk4pc

Όχι δεν είναι μουφα. Η συγκεκριμένη αλοιφή να ξέρεις ότι μετά αφήνει θολούρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θολουρα που φευγει ή θα ναι σαν ματ;

 

Πρέπει να είναι χοντρή αλοιφή και γι' αυτό αφήνει θολούρα. Μετά πρέπει να το περάσεις με πιο ψηλή αλοιφή για να φύγει η θολούρα.

Πιστεύω και με την meguiars ultimate compound θα κάνεις δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχει αγορασει και τοποθετησει κανεις, ειδικη αυτοκολλητη διαφανη μεμβρανη(σαν αυτες που βγαζει η 3M ή παρομοιες μαρκες, για χρηση σε αυτοκινητα-μηχανες-ποδηλατα κλπ), σε χαμηλα σημεια του αμαξωματος, για προληπτικη προστασια; Ειναι κι αυτο το κομματι, πλαστικο μερος του αυτοκινητου, ακριβως οπως ο προφυλακτηρας.

Εγω παρατηρω τα γνωστα μικρογδαρσιματακια που προκαλουν τυχον πετραδακια του οδοστρωματος, κατω απο την μπροστινη μασκα του αυτοκινητου.

Δεν ξερω αν θα ηταν καλη ιδεα, ειδικα σε αυτο το σημειο, που τρωει την πιο πολυ επιβαρυνση, να τοποθετηθει μια τετοια ανθεκτικη μεμβρανη, ωστε να διαφυλαχθει το χρωμα σε βαθος χρονου, και οχι να γινει ενα μωσαϊκο γδαρσιματων.

Επεξ/σία από mindreader
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εκαναν πλεον τα αυτοκινητα τοσο πολυ αναλωσιμα που δεν αξιζει να κανεις τιποτα... Ειμαι της αποψης φτιαχνεις κατι μονο οταν φαινεται πολυ ασχημο...

Ενα προιον εκτεθειμενο σε δημοσιο χωρο που ανα πασα στιγμη μπορει να το βρεις απο γρατζουνιες μεχρι και να μην υπαρχει!!!

Αναλογα το πως θα κινηθει η αγορα μπορει η τιμη του να πεσει κατακορυφα...!!!

Για μενα οποιος χαλαει λεφτα για την εμφανιση του αυτοκινητου δεν ειναι απο αναγκη.. αλλα απο χομπι!!!

Και γω καποτε ειχα το μικροβιο της γρατζουνιας αλλα απο ενα σημειο και μετα με εκανε η ζωη να καταλαβω οτι δεν αξιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...