Προς το περιεχόμενο

ηχοσυστημα αυτοκινητου


aouaas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. ηρθε η ωρα να ψαξω για καινουργιο ηχοσυστημα για το αυτοκινητο μου γιατι χαλασε ενα osio που ειχα. δεν εχω ιδεα απο ηχοσυστηματα, το μονο που ξερω ειναι οτι ολα τωρα παιζουν mp3. το osio ειχε και cd αλλα δε με ενδιαφερει γιατι θα περασω τα τραγουδια σε mp3. καμμια συμβουλη γυρω στα 50-80€; μια αναζητηση στο skroutz που εκανα λεει για συνδεση με 1 din ή 2 din, πως θα καταλαβω τι ειναι το δικο μου; και γενικα ποιες μαρκες αξιζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικα το 1 και 2 din ειναι το μεγεθος του ηχοσυστηματος.

αν παρατηρησεις τα 2 din ειναι τα διπλασια σε υψος.

 

http://www.skroutz.gr/s/7313629/Pioneer-DEH-1800.html#specs-container

 

εγω σου προτεινω αυτο εδω, αξιοπιστη μαρκα, με θυρα usb & aux.

μπορεις να δεις και αναλυτικα τα χαρακτηριστικα μεσα σε καποιο σκρουτζομαγαζο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ωραια, αρα ειμαι στο 1 din. επειδη δε με ενδιαφερει να εχει cd, ειδα στο skroutz το pioneer mvh-180ub, το οποιο ειναι σαν αυτο που προτεινεις αλλα χωρις cd. το φλασακι που βαζεις για τα mp3 μεχρι ποση χωρητικοτητα πρεπει να ειναι; δλδ εχει περιορισμο σ'αυτο; επισης μπορω να συνδεσω το android κινητο μου με καλωδιο usb και να παιζει τη μουσικη που εχω στο κινητο; φορτιζει κιολας το κινητο απ'το usb; μηπως παιζει και φορτιζει ταυτοχρονα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια χαιρεται.γραφω εδω γιατι δεν ξερω πως να ανοιξω καινουριο θεμα..λοιπον ειχα παλια βαλει ενα ηχοσυστημα στο αυτοκινητο μ.1 τετρακαναλο με 2 8ιντσα και 1 12 sub.τα εδωσα ολα και τορα ψαχνω για ενισχυτες.λοιπον πηρα ενα 2καναλο spl fx2.2600 class a/b και περιμενω αλλον εναν planet audio bb4000.1 class d.χριεαζομαι 2η μπαταρια ή ενα καλο πυκνωτη?και εκτος αυτου μπορω να παιξω διπλοποινικα με εργοστασιακη πηγη?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α ωραια, αρα ειμαι στο 1 din. επειδη δε με ενδιαφερει να εχει cd, ειδα στο skroutz το pioneer mvh-180ub, το οποιο ειναι σαν αυτο που προτεινεις αλλα χωρις cd. το φλασακι που βαζεις για τα mp3 μεχρι ποση χωρητικοτητα πρεπει να ειναι; δλδ εχει περιορισμο σ'αυτο; επισης μπορω να συνδεσω το android κινητο μου με καλωδιο usb και να παιζει τη μουσικη που εχω στο κινητο; φορτιζει κιολας το κινητο απ'το usb; μηπως παιζει και φορτιζει ταυτοχρονα;

Δεν εχεις περιορισμο στο ποσο μεγαλο θα ειναι το usb.

Αν δεν θελεις cd μπορεις να πας σε αυτο που ειπες.

Το κινητο θα μπορεις να το συνδεσεις αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παιρνει ρευμα ταυτοχρονα για να φορτιζει οπως γινεται στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις περιορισμο στο ποσο μεγαλο θα ειναι το usb.

Αν δεν θελεις cd μπορεις να πας σε αυτο που ειπες.

Το κινητο θα μπορεις να το συνδεσεις αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παιρνει ρευμα ταυτοχρονα για να φορτιζει οπως γινεται στο PC.

ωραια, ευχαριστω για τη βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνώμη μου πάρε με bluetooth ,,πρώτα η ασφάλεια , απαντάς στις κλήσεις και δεύτερον παίζει μέσω bluetooth μουσική χωρίς καλώδια κτλ δεν διανοούμαι εν έτη 2016 ηχοσύστημα αυτοκινητου  χωρίς bluetooth   κανονικά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν στην αγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...