Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εικονιδιο Ethernet


Chrisnikgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα την γνωμη σας....

Ενω ο υπολογιστης εχει προσβαση στο ιντερνετ κανονικα μου βγαζει εδω κ μερικες μερες το κιτρινο θαυμαστικο στην συνδεση...

Δεν εχω κανει αναβαθμιση drivers ή καποια αλλη αλλαγη...

Λογισμικο Win10 pro

Πως γινεται να φυγει γιατι μου την εχει δωσει στα νευρα???

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ειναι καποιο bug στο driver αφου λες οτι συνδεεσαι κανονικα.

Θα σου προτεινα να βρεις τον driver για το ethernet ειτε απο το site της μητρικης σου (αν ειναι σταθερος)

η απο τον κατασκευστη (αν ειναι λαπτοπ),να σβησεις αυτον που εχεις τωρα και να περασεις αυτον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εκανα αλλα δεν λεει να στρωσει..Δεν μπορω να καταλαβω τι εχει σκαλωσει κ μου βγαζει αυτο το εικονιδιο...Κανονικα λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο ιντερνετ.

Ο υπολογιστης ειναι σταθερος.Η μητρικη ειναι η Asus H110M-A.Εκανα κανονικα απεγκατασταση τους drivers Lan κ κατεβασα απο το site τους τελευταιους απο το site της Asus.

Αν ειχε θεμα η μητρικη λογικα δεν θα ειχα ιντερνετ στο PC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tenforums.com/general-support/14165-network-icon-tray-has-yellow-triangle-but-net-works-fine.html

Διαβασε λιγο εδω δν ξερω αν θα σε βοηθησει.

Λεει οτι πριν τον απεγκαταστησεις τον κανεις και delete μεσα απο τον device manager.

Γτ και αυτος ειχε θεμα με generic driver για asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κλείσεις τον αντάπτορα του ethernet πατώντας πάνω του δεξί κλικ μπαίνοντας μέσα στις ιδιότητες και στη συνέχεια απενεργοποίηση και ξανά άνοιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε να μπεις μέσα στις ιδιότητες να δεις τι IP έχεις πάρει και να δώσεις καρφωτά την ίδια. Γιατί μπορεί να έχεις και κανένα πρόβλημα με DNS. Για δοκίμασε για DNS αν είναι να βάλεις στη καρφωτή 8.8.8.8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το ειχα και εγω αυτο το bug σε win 10. Ειχα δοκιμασει τα παντα. Δεν εβγαινε με τπτ. Τελικα εκανα φορματ (για αλλο λογο φυσικα) και το προβλημα λυθηκε. 

 

 Θα παρακολουθω το θεμα μιας και με τρωει η περιεργια να δω πως θα λυθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομη κ δεν βλεπω να λυνεται....φορματ δεν κανω βαριεμαι την ολη διαδικασια πραγματικα τωρα για ενα εικονιδιο...θα δω με το ip τι γινεται κ ξαναγραφω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ολα τα παραπανω που ειπαμε δεν βοηθησαν πουθενα, αρχισα να σκεφτομαι να απεγκαθηστω οτι τελευταιο προγραμμα ειχα περασει στον υπολογιστη μηπως κ κατι ειχε γινει κ μπερδευε τα πραγματα αν κ δεν ειχα πολυ πιστη σε αυτο.Προσφατα ειχα κατεβασει το Ccleaner κ απο τοτε μαλλον αρχισε να εμφανιζεται το προβλημα.Κανω απεγκατασταση κ επανεκκινηση κ βλεπω το εικονιδιο του δικτυου οκ!!!Λεω δεν γινεται αυτο....Απο χτες ειναι ολα οκ.Τι θα μπορουσε δηλαδη να εκανε το προγραμμα αυτο κ να μου πεταγε το κιτρινο θαυμαστικο στο εικονιδιο δικτυου???

Ελπιζω να ειναι αυτο κ να μην κανει την εμφανιση του παλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφου αδελφε μου σου λεω απο την αρχη να κανεις επαναφορα συστηματος για να γινει αυτο ακριβως(δηλαδη να απεγκατασταθουν τα τελευταια προγραμματα που εβαλες που πιθανον να δημιουργουν το προβλημα) αλλα εσυ με εγραφες και τα εκανες ολα εκτος απο αυτο..2 φορες σου εγραψα και καμια δεν εδωσες σημασια!Αντε με΄γεια σου τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφου αδελφε μου σου λεω απο την αρχη να κανεις επαναφορα συστηματος για να γινει αυτο ακριβως(δηλαδη να απεγκατασταθουν τα τελευταια προγραμματα που εβαλες που πιθανον να δημιουργουν το προβλημα) αλλα εσυ με εγραφες και τα εκανες ολα εκτος απο αυτο..2 φορες σου εγραψα και καμια δεν εδωσες σημασια!Αντε με΄γεια σου τωρα

 

Δεν σε εγραψα καθολου φιλε μου...Ηταν απενεργοποιημενη η επαναφορα συστηματος..δεν υπηρχε σημειο επαναφορας...

Σε ευχαριστω παντως εσενα κ ολους για τις αμεσες απαντησεις κ βοηθεια!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ απλα ενω προσπαθω να βοηθησω, δεν μου απαντας καν γι' άυτο στο ειπα αυτο.Ειναι ασχημο να γινεται αυτο, καταλαβαινεις..Αυτο που κανουν στα windows 8.1 και 10 ειναι αλλο συστημα τωρα...Αν δεν ενεργοποιησεις ο ιδιος την επαναφορα συστηματος,σε αφηνουν ξεκρεμαστο..Ελπιζω τωρα που το ειδες να την ενεργοποιησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...