Προς το περιεχόμενο

Κεμεα security


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Η πιστοποίηση από το ΚΕΜΕΑ δεν λήγει αλλά η άδεια εργασίας από την αστυνομία θέλει ανανέωση κάθε χρόνο.

Κάθε πέντε χρόνια, τουλάχιστον για ΙΕΠΥΑ κατηγορίας Α'.

Επεξ/σία από Dante80
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 206
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

15 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Κάθε πέντε χρόνια, τουλάχιστον για ΙΕΠΥΑ κατηγορίας Α'.

Πολύ σωστά. Το διόρθωσα. Την έχω ανανεώσει ουκ ολίγες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξανά η διαδικασία από την αρχή.

Το πρόβλημα είναι ότι  δεν υπάρχουν δουλειές.

Μιας και το συζητάμε εδώ τα Έργα και ημέρες των εταιρειών αυτών.

Όποιος έχει εργασθεί σε εταιρεία security καταλαβαίνει τι σημαίνει εταιρεία παροχής υπηρεσιών ασφαλείας..
Άλλος σε προσλαμβάνει, άλλος σε απασχολεί, φυσικά με Πακιστανικούς μισθούς και ωράρια.
Στο τέλος θα πληρωθείς μετά από ένα χρόνο αν δεν έχει βάλει λουκέτο αυτός που σε προσέλαβε.
3000 από αυτές τις εταιρείες δραστηριοποιούνται στον χώρο.
Θυμίζω το τελευταίο περιστατικό στη Θήβα και πέρσι το άλλο στη Γλυφάδα.
Και το τελευταίο με τα θαμμένα χρήματα.
Διαβάστε και εδώ: http://bit.ly/security6-10-19
και εδώ http://bit.ly/securNews12_10_19

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το σκεφτόμουνα για security μιας και δε βρίσκω δουλειά. Έχω αρκετά πτυχία αλλά 0 γνωριμίες και είμαι και κάτω από 170 cm ύψος και χάνω και πολλές δουλειές λόγω αυτού.

Μετά από αυτά που διάβασα απορρίπτεται και αυτό. Παντού σου ζητάνε προϋπηρεσία (εν μέρη έχουν δίκιο) αλλά αν δεν έχεις είσαι χαμένος. Αν από την άλλη δεν πας (γιατί δεν έχεις και ψάχνεις σε αυτό που σπούδασες) σε λένε και τεμπέλη. Θα πάει και ένας φίλος μου security τώρα (απόφοιτος Βιολογίας ΑΕΙ) αλλά οι εξετάσεις μου είπε είναι χρονοβόρες και κοστοβόρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εξετάσεις είναι απλά για να στα παίρνουν αφού στους 1700 υποψηφίους οι 1650 ήταν επιτυχόντες την τελευταία φορά

 Οι ερωτήσεις δεν είναι εύκολες αλλά μάλλον επειδή γίνεται συμψηφισμός με τα προφορικά όλοι σχεδόν είναι επιτυχόντες.

Το ύψος δεν πρέπει να σε αποσχολεί και να δημιουργεί προβλήματα στην ζωή σου.

Θα έλεγα ότι δεν είναι ότι καλύτερο η απασχόληση στον χώρο αυτό αφού δεν πληρώνουν και υπάρχουν θέματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Οι εξετάσεις είναι απλά για να στα παίρνουν αφού στους 1700 υποψηφίους οι 1650 ήταν επιτυχόντες την τελευταία φορά

 Οι ερωτήσεις δεν είναι εύκολες αλλά μάλλον επειδή γίνεται συμψηφισμός με τα προφορικά όλοι σχεδόν είναι επιτυχόντες.

Το ύψος δεν πρέπει να σε αποσχολεί και να δημιουργεί προβλήματα στην ζωή σου.

Θα έλεγα ότι δεν είναι ότι καλύτερο η απασχόληση στον χώρο αυτό αφού δεν πληρώνουν και υπάρχουν θέματα.

Εμένα το ύψος δε με απασχολεί αλλά για πες το στις συνεντεύξεις που πάω...

Κατα τα λοιπά αυτό ακούω για security ο,τι παίζει απληρωσιά και τρελά ωράρια.

Επεξ/σία από rhtoras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας κοιτάξουν τις μπαζόλες που μαζεύουν πρώτα στις εταιρείες αυτές.

Το ύψος ΟΚ σε κάποια επαγγέλματα και για ειδικούς λόγους μπορεί να επιβάλλεται. Όπως και οι αεροσυνοδοί δεν πρέπει να έχουν και μεγάλο ύψος για να μπορούν να κυκλοφορούν άνετα όρθιες στα αεροπλάνα. Το αντίθετο από αυτό που λες. Είναι μια διάκριση και απαγορεύεται να τίθεται ως προϋπόθεση εκτός αν υπάρχουν συγκεκριμένοι λόγοι. Επίσης αυτοί που κάνουν την συνέντευξη δεν γνωρίζουν ούτε τα βασικά για να λένε στον άλλον είσαι χοντρός κοντός ψηλός ή οτιδήποτε άλλο. Είναι απαράδεκτο προσβλητικό και απαγορεύεται. Μπορεί να μην σε προσλάβει και απλά να σου πει λυπάμαι δεν έχουμε θέσεις διαθέσιμες τώρα. Θα σας ειδοποιήσουμε κτλ.

Πάντως καλό είναι αν μπορεί κάποιος να το αποφύγει το επάγγελμα αυτό

Επεξ/σία από mr.Vox
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα ετοιμαζομαι να δωσω εξετασεις για πιστοποιηση (ητανε για απριλιο αλλα σιγουρα θα παει πισω λογω κορωναιου) και θελω να ρωτησω οποιον εχει δωσει και θυμαται, τι ρωτανε στα προφορικα συνηθως ο αστυνομικος πυροσβεστης. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εχει παρακολουθησει καποιος τα μαθηματα μεσω τηλεκαρτισης να μας πει την εμπειρια του αν αξιζει η ειναι μουφα και καλυτερο ειναι να τα παρακολουθεις απο κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις κάποια προϋπηρεσία δηλαδή δεν χρειάζεται βάση νόμου να παρακολουθήσεις μαθήματα διάβασε τις ερωτήσεις και είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις προϋπηρεσία είναι υποχρεωτικά τα μαθήματα είτε με τηλεκατάρτηση είτε με παρουσία στην αίθουσα. Εγώ θα προτιμούσα την αίθουσα αν ήταν δυνατόν. Πιστεύω ότι μαθαίνεις  κάποια πράγματα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα Απο Μυτιληνη !! οι εξετασεις θα γινουν περιπου 11 ιουλιου  θα μας ενημερωσουν ενοειται .... πιστευω  οτι ειδικα σε αυτες τις εξετασεις   οτι θα ειναι  πολυ ελαστικοι οι  εξεταστες  και θα βαλουν και ευκολες ερωτησεις  με την αιτιολογια οτι δεν  υπηρχε πολυ χρονος για   να διαβασουμε και να μαθουμε της ερωτησεις και απαντησεις .... το λεω  αυτο διοτι εγω προσωπικα  εχω κανει χθες και προχθες μονο 2 μαθηματα και τα αλλα θα τα κανουμε μετα τις 20 ιουνιου οποτε ο χρονος δεν επαρκει πιστευω ...

 

εσεις τι λετε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Αν έχεις κάποια προϋπηρεσία δηλαδή δεν χρειάζεται βάση νόμου να παρακολουθήσεις μαθήματα διάβασε τις ερωτήσεις και είσαι κομπλέ.

Τι προϋπηρεσία χρειάζεται;

Αν έχεις δουλέψει μόνο δύο μήνες πριν αρκετά χρόνια (έχοντας παρακολουθήσει τα μαθήματα κ.λπ.) μετράει;

Επίσης, γνωρίζει κανείς ποιο είναι το κόστος επανέκδοσης ή έκδοσης νέας άδειας σε αυτή την περίπτωση;

Π.χ. πληρώνεις μόνο εξετάσεις και παράβολα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...