Προς το περιεχόμενο

Asrock FM2A88X+ killer retail


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακόμα και αν έχεις παραλάβει το προιον αλλά δεν το έχεις ανοίξει μπορείς να το γυρίσεις πίσω και χωρίς μάλιστα καμμία αιτιολογία και να πάρεις πιστωτικό ή και τα χρήματά σου πίσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως ανέφερα διαθέτω μόνο τόσα όσα έδωσα για τη μητρική. Δεν μπορώ να αγοράσω κάτι άλλο τώρα γι αυτό και πήρα μητρική με το ίδιο socket ώστε να λειτουργεί με αυτό τον επεξεργαστή μεχρι να παρω αλλο (του ιδιου socket παλι αναγκαστηκα). Αφου η μητρικη που εχω τωρα τα εφτησε και το pc ανοιγει μια στις δεκά. Αλλά και με αυτες τις επιλογες γινεται καλη σχετικα αναβαθμιση (Asrock FM2A88X+ killer retail, gigabyte GeForge gtx 950 και πιθανός εναν cpu amd a10-7890k 4.10ghz box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις τρελες απαιτήσεις μια χαρα εισαι και με τον 750 αντε να βαλεις αλλα 8 γιγα ραμ για να εισαι ποιο μουρατος και τπτ αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Στέφανε δεν ακούς, για τελευταία φορά από μένα,επεξεργαστή δεν πρόκειτε να αλλάξεις ποτέ γιατί δεν υπάρχει λόγος,μητρική ακύρωσέ την και πάρε μια πιο φθηνή και κάρτα θα πάρεις την r9 380 4g.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις τρελες απαιτήσεις μια χαρα εισαι και με τον 750 αντε να βαλεις αλλα 8 γιγα ραμ για να εισαι ποιο μουρατος και τπτ αλλο.

 

Κι εγω ετσι το σκεφτομαι αδερφε. ram εχω πολλες αλλα η μητρικη που ειχα τωρα ειχε μονο δυο θηρες. Η αλλη εχω 4 οποτε κουμπωνω αλλες 2 και θα εχω 16gb. Μετα μενει η καρτα να αλλαξω και ειμαι πενα πιστευω με αυτη τη μητρικη/ καρτα/ επεξεργαστη/ ραμ κλπ, για τις απαιτησεις μου. Που δεν ειναι και τιποτα τρελο. Αρκει να σηκωνει τα παιχνδακια που θελω. Οχι σε ultra graphics κ τετοια. Εστω και μετρια ποιοτητα ειμαι ευχαριστημένος 

Φίλε Στέφανε δεν ακούς, για τελευταία φορά από μένα,επεξεργαστή δεν πρόκειτε να αλλάξεις ποτέ γιατί δεν υπάρχει λόγος,μητρική ακύρωσέ την και πάρε μια πιο φθηνή και κάρτα θα πάρεις την r9 380 4g.

 

Μολις τσεκαρα δεν μπορω να την ακυρωσω. Αλλα και πιο φθηνη να παρω μιλαμε για απώλεια 20 ευρω. Δεν ειναι μεγαλο το κακο. Επεξεργαστη δεν θα αλλαξω αν ειναι. Και η καρτα που μου εδειξες ειναι αρκετα καλή, οπότε μπορώ να βάλω αυτή ως στόχο. Αλλά παραμένω στο ίδιο socket της μητρικης αναγκαστηκα δεν μπορω να παρω κατι αλλο. Και πιστευω ετσι θα ειμαι καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα επαιρνα μια τετοια μητρικη https://www.skroutz.gr/s/3761304/Asus-H81M-Plus.html
Και ειτε εναν Celeron G1840 για προσωρινα, η εναν μεταχειρισμενο G3258 απο τις αγγελιες εδω. Τουλαχιστον να μπορω να αναβαθμισω σε εναν i5 να αξιζει τον κοπο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν μιλάμε για αυτό το build είμαι κομπλε? 

 

Μητρική: Asrock FM2A88X+ killer retail

Επεξεργαστή: AMD Athlon™ X4 750K Quad Core Processor

RAM: 16gb Kingston DDR3

Καρτα Γραφικων: r9 380 4g

 

 

Εγω θα επαιρνα μια τετοια μητρικη https://www.skroutz.gr/s/3761304/Asus-H81M-Plus.html
Και ειτε εναν Celeron G1840 για προσωρινα, η εναν μεταχειρισμενο G3258 απο τις αγγελιες εδω. Τουλαχιστον να μπορω να αναβαθμισω σε εναν i5 να αξιζει τον κοπο. 

 

Δεν μπορώ να αλλάξω socket. Ούτε για προσωρινά με σηκώνει η τσέπη. Και επείγει ο υπολογιστής, μιας και δεν εχω εδω και 3-4 εβδομαδες. Πολλά λεφτά στα internet-cafe σπατάλη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μνήμη αφού ήδη έχεις 8gb μην βάζεις επιπλέον.

 

Απλά τα έχω έτσι κι αλλιώς. Τσάμπα κάθονται στο συρτάρι. Ας τα κουμπώσω να υπάρχουν. όσο για αυτό που έγραψα παραπάνω ως "build" πως σου φαίνεται;

 

 

Μητρική: Asrock FM2A88X+ killer retail

Επεξεργαστή: AMD Athlon™ X4 750K Quad Core Processor

RAM: 16gb Kingston DDR3

Καρτα Γραφικων: r9 380 4g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ θελω να αλλάξω socket. Ούτε για προσωρινά με σηκώνει η τσέπη. Και επείγει ο υπολογιστής, μιας και δεν εχω εδω και 3-4 εβδομαδες. Πολλά λεφτά στα internet-cafe σπατάλη

Δεν θα επιμεινω αλλα μην λες δεν μπορω. η σωστη λεξη ειναι δεν θελω, γιατι τα νουμερα λενε οτι μπορεις. 

Μητρικη 1150 50-65ευρω. Επεξεργαστης 1150 35ευρω, συνολο 85-100 ευρω. Οσο δηλαδη και η μητρικη που θα παρεις τωρα. και δυνατοτητα αναβαθμισης σε ο΄τι επιπεδο θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα επιμεινω αλλα μην λες δεν μπορω. η σωστη λεξη ειναι δεν θελω, γιατι τα νουμερα λενε οτι μπορεις. 

 

Τα νουμερα ειναι 95 ευρω. Αν παρω μητρικη με αλλο σοκετ πρεπει να παρω και επεξεργαστη καινουριο που να ταιριαζει. Για να παρω κατι αντιστοιχα καλο θα μου φυγει ενα 100αρι στη μητρικη και ενα 70αρι-100αρι σε ενα καλο επεξεργαστη. Οπότε 170-200 πανω κατω. Οποτε τα νουμερα επαληθεύονται. Δεν γίνεται, ιδίως τωρα. Λες να μη θελω να κανω καλο pc?

Αφού είναι έτσι ,προχώρα.

 

Να 'σαι καλα φιλαρακι. Θα σε κρατω ενήμερο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα νουμερα ειναι 95 ευρω. Αν παρω μητρικη με αλλο σοκετ πρεπει να παρω και επεξεργαστη καινουριο που να ταιριαζει. Για να παρω κατι αντιστοιχα καλο θα μου φυγει ενα 100αρι στη μητρικη και ενα 70αρι-100αρι σε ενα καλο επεξεργαστη. Οπότε 170-200 πανω κατω. Οποτε τα νουμερα επαληθεύονται. Δεν γίνεται, ιδίως τωρα. Λες να μη θελω να κανω καλο pc?

Δικα σου ειναι τα λεφτα φιλε μου μπορεις να τα ξοδεψεις/επενδυσεις/πεταξεις (διαλεξε την καταλληλη λεξη) με οποιο τροπο θες.

 

In my book που λεγανε και στο χωριο μου ενα συστημα με μητρικη 100ευρω, επεξεργαστη με επιδοσεις αντιστοιχες του επεξεργαστη των 35€ της Intel χωρις δυνατοτητα ουσιαστικης αναβαθμισης και καρτα γραφικων των 210ευρω δεν ειναι ουτε καλο ουτε ισορροπημενο.

Just saying...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...