Προς το περιεχόμενο

Με €59, το Doogee X5 Max προσφέρει οθόνη 5', HD ανάλυση, 4core CPU και μπαταρία 4.000mAh


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

οσο sar και ναχει, μεγαλητερο του iphone δεν θανε. τοσοι εχουν iphone και δεν εχουν βγαλει δάχτυλα στα ματια τους.

ποσο δινει η apple? 1.6 διαβασα αληθευει γιατι παει για βραβειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την μαυρη σας την τυφλα δεν εχετε μερικοι εδω μεσα......οτι πιο ακυρα εδω θα τα γραψετε πια...........ελεος.

Εαν εισται κουβαρνταδες να σας δω να σκατε τα 500ρικα.......αλλα απο λογια εεεεε......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλάει σε έναν ή δύο μήνες?

Αρκετα πιθανο να ζει περισσοτερο απο τα επωνυμα των 600Ε

Εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης,τουλαχιστον το Χ5 που εχω.

Αρα εαν δε ξερουμε ,καλυτερα να κανουμε τους τουριστες παρα να πεταμε ακυριλες χωρις να εχουμε ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει παρόμοιο σχετικά με την ποιότητα κατασκεύης (πλαστικά κλπ) - όχι τόσο απο πλευράς εμφάνισης, όσο από πλευράς αντοχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει παρόμοιο σχετικά με την ποιότητα κατασκεύης (πλαστικά κλπ) - όχι τόσο απο πλευράς εμφάνισης, όσο από πλευράς αντοχής.

Τώρα σώθηκες.

Όσοι το χουν θα σου πουν ότι ειναι φτιαγμένο απο τιτάνιο και ότι τους άντεξε πέντε χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σώθηκες.

Όσοι το χουν θα σου πουν ότι ειναι φτιαγμένο απο τιτάνιο και ότι τους άντεξε πέντε χρόνια.

 

Εγώ που δεν το έχω δει το συγκεκριμένο αλλά έχω δει άλλες συσκευές της εταιρίας δεν βλέπω τι εναλλακτικές θα είχε κάποιος σε αυτή τη τιμή. Διαφορετικά όποιος έχει θέμα με την κατασκευή μιας τέτοιας συσκευής ας πληρώσει παραπάνω. Από την μία ναι να μην αγοράζουμε συσκευές στα 600 και 700 ευρώ γιατί πουλάνε αέρα αλλά όχι να ψειρίζουμε την μαϊμού στα 60 ευρώ και μάλιστα σε μια συσκευή που δεν φείδεται σε specs όπως κάνουν άλλες εταιρίες σε μεγαλύτερες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που έχει παρόμοιο σχετικά με την ποιότητα κατασκεύης (πλαστικά κλπ) - όχι τόσο απο πλευράς εμφάνισης, όσο από πλευράς αντοχής.

 

Εχει αρκετα καλα πλαστικα και ειναι στιβαρο.Το Χ5 που εχω.Ομολογω οτι με εξεπληξε η ποιοτητα του.ειναι βαρυ ομως αρκετα και το νιωθεις.

Τώρα σώθηκες.

Όσοι το χουν θα σου πουν ότι ειναι φτιαγμένο απο τιτάνιο και ότι τους άντεξε πέντε χρόνια.

Εχεις το κινητο και ξερεις?Αν οχι ,παρακαλω μεταβολη και αλλου να τρολλαρεις.

Πληρωνε εσυ 400Ε για samsung κινητο που τριζει και αστο κινεζο ησυχο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα σώθηκες.

Όσοι το χουν θα σου πουν ότι ειναι φτιαγμένο απο τιτάνιο και ότι τους άντεξε πέντε χρόνια.

τα πεντε χρονια τα ειπες για υπερβολη; γιατι ειναι πολυ νορμαλ να αντεξει 5 χρονια :-)

 

δυο χιλιετίες επρεπε να πεις για να πιασει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναρωτιεμαι αν η οθονη ειναι την προκοπης. συνηθως απο οθονη πασχουν ολα τα φτηνο-κινεζο-τηλεφωνα.

δηλαδη αθλια χρωματα-αντιθεση και αθλιο touch response!

οσων αφορα το αθλιο touch respοnse εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η κινεζική Doogee σίγουρα αποτελεί μία από τις εταιρείες στο χώρο των smartphones με αρκετά συμφέρουσες προτάσεις, κάτι που ισχύει και για το μοντέλο X5 Maxx 3G το οποίο αναμένεται να κυκλοφορήσει τον επόμενο μήνα.

Με τη τιμή μόλις €59, το νέο smartphone της Doogee έρχεται με οθόνη 5' ιντσών τεχνολογίας IPS και με HD ανάλυση. Εσωτερικά υπάρχει τετραπύρηνος επεξεργαστής ως μέρος του MTK6580 SoC της MediaTek, με 1GB μνήμη και 8GB αποθηκευτικό χώρο. Υποστηρίζει την εγκατάσταση διπλής sim, με τον χρήστη να επιλέγει αν επιθυμεί να εισάγει μια microSD κάρτα στη θέση της μίας προκειμένου να επεκτείνει τον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής.

 

Με ικανοποιητική εμφάνιση και πάχος 7.1 χιλιοστών, η Doogee έχει καταφέρει να ενσωματώσει μπαταρία 4.000mAh στο X5 Max ενώ το βάρος δε ξεπερνά τα 150 γραμμάρια. Όπως φανερώνει και η ονομασία, η συσκευή μπορεί να συνδεθεί με δίκτυα 3G και όχι LTE, ενώ η πραγματική ανάλυση και για τις δύο κάμερες είναι στα 5MP.

 

Μια ακόμα έκπληξη είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων που βρίσκεται στο πίσω μέρος και επιτρέπει την ασφαλή πρόσβαση στο μενού της συσκευής, το οποίο δεν είναι άλλο από το Android 6.0 Marshmallow με μικρές αλλαγές στο γραφικό περιβάλλον. Επιτρέπει παράλληλα στο χρήστη να διατηρεί «διπλή ζωή» με τη λειτουργία Dual ID, έχοντας τη δυνατότητα να τρέχει την ίδια εφαρμογή όπως το Facebook, Twitter κ.α, με διαφορετικά προσωπικά στοιχεία στην καθεμία, διαχωρίζοντας την προσωπική από την επαγγελματική ζωή όπως αναφέρει η εταιρεία.

 

 

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι το ΙΔΙΟ σουπερ κινητό έχει τιμές χώμα επειδή απλά το πουλάει κινέζικη εταιρία;

 

Και μην μου πείτε "χέστηκα για την κάμερα" γιατί αν δεν σας ενδιαφέρει τίποτα από τα παραπάνω και θέλετε "απλά να κάνετε τη δουλειά σας", τότε αγοράστε ένα NOKIA 3310 που αντέχει μέχρι και μετεωρίτες πάνω του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσων αφορα το αθλιο touch respοnse εχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δικιο!!!

Στο Χ5 τουλαχιστον,βελτιωθηκε με update.

 

Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πιστεύουν ότι το ΙΔΙΟ σουπερ κινητό έχει τιμές χώμα επειδή απλά το πουλάει κινέζικη εταιρία;

 

Και μην μου πείτε "χέστηκα για την κάμερα" γιατί αν δεν σας ενδιαφέρει τίποτα από τα παραπάνω και θέλετε "απλά να κάνετε τη δουλειά σας", τότε αγοράστε ένα NOKIA 3310 που αντέχει μέχρι και μετεωρίτες πάνω του.

Παιρνει sd,αρα τι σε ενοχλει ο αποθηκευτικος?

Με το 1 γιγα ραμ τρεχει νερο τα βασικα.

Εαν το ζορισεις ναι θα εχει θεμα και λογικο.

Το lte ,σορρυ αλλα απο ποτε ειναι απαραιτητο?

Δε σου φτανουν τα καμια 10αρια mbps για surfing?γιατι σπιτι μου ειμαι με 7 με το ζορι με το adsl.

Η καμερα ειναι προφανως για να βγαζεις καμια να θυμασαι τη στιγμη κτλ.

Για τα κλαμπομπαρα κτλ παρε τιποτα αλλο.

Στα λεφτα που πουλιεται ειναι παραχωρησεις(που αν θεωρουνται παραχωρησεις για τη χρηση που προοριζεται) που ευχαριστα κανεις.

Τα υπολοιπα τα ακουμε βερεσε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...