Προς το περιεχόμενο

Βαζουν οπτικες ινες στην Κερκυρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σημερα ειδα στον κεντρικο δρομο πολυ κοντα στο σπιτι μου συνεργεια να τοποθετουν υπογεια πορτοκαλι καλωδια. Το σκαψιμο στον δρομο ηταν ελαχιστο, απο οτι ειδα γιατι περασα με το αυτοκινητο εκανα 2 τρυπες της οποιες οταν ξαναπερασα ειχαν ηδη κλεισει με ασφαλτο.

 

Λιγο πιο κατω σε κουτι του ΟΤΕ ηταν αλλο συνεργειο και εσκαβε. Κανενα απο τα συνεργεια δεν ειχε διακριτικα ΟΤΕ η αλλης εταιρειας.

 

Αν οντως ειναι οπτικες ινες, σε βαθος χρονου θα αναβαθμιστουν οι ταχυτητες?

 

ΥΓ:Κέρκυρα.

Επεξ/σία από 4saken
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 218
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σημερα ειδα στον κεντρικο δρομο πολυ κοντα στο σπιτι μου συνεργεια να τοποθετουν υπογεια πορτοκαλι καλωδια. Το σκαψιμο στον δρομο ηταν ελαχιστο, απο οτι ειδα γιατι περασα με το αυτοκινητο εκανα 2 τρυπες της οποιες οταν ξαναπερασα ειχαν ηδη κλεισει με ασφαλτο.

 

Λιγο πιο κατω σε κουτι του ΟΤΕ ηταν αλλο συνεργειο και εσκαβε. Κανενα απο τα συνεργεια δεν ειχε διακριτικα ΟΤΕ η αλλης εταιρειας.

 

Αν οντως ειναι οπτικες ινες, σε βαθος χρονου θα αναβαθμιστουν οι ταχυτητες?

 

ΥΓ:Κέρκυρα.

Ελα φίλος, και γω απο Κέρκυρα. Που ακριβώς είδες; ΜΑΚΑΡΙ ρε συ πραγματικά, μένω λίγο πριν Αλεπού και με 4 mbps δεν πάμε πουθενά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα φίλος, και γω απο Κέρκυρα. Που ακριβώς είδες; ΜΑΚΑΡΙ ρε συ πραγματικά, μένω λίγο πριν Αλεπού και με 4 mbps δεν πάμε πουθενά. 

 

 

Χαχαχα εχεις και 4 και παραπονο.?? ειμαι απο το κεντρο της Αθηνας 15 χιλιομετρα και ειχα για 15+ χρονια 1,2ΜΒs ,χαχα ..

 

Μακαρι να σας βαλουν παιδια,ειναι αλλη διασταση η ταχυτητες πανω απο τα 47.000....(τωρα εχω πλεον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βαλανε και τα κουτια νεου τυπου στο σημειο που ελεγα οτι κανουν εργα (800m απο το σπιτι μου).

 

Χοντρικα ποτε μπορουμε να υπολογιζουμε σε αναβαθμιση γραμμων?3,6 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να υπάρχει και άλλη καμπίνα πιο κοντά σ' εσένα γιατί η απόσταση είναι μεγάλη για να παίρνεις από αυτή.

 

 

Edit

Προτείνω να προσθέσεις στον τίτλο τις λέξεις "στην Κέρκυρα" για να διαβάζουν το θέμα όσοι ενδιαφέρονται.

Επεξ/σία από makfil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γενικότερα βλέπω μεγάλη κινητικότητα με συνεργεία του ΟΤΕ και στη Θεσσαλονίκη αλλά και σε άλλες πόλεις που πήγα για δουλειά, το τελευταίο μήνα πχ στη περιοχή της Χαρίλαου - κάποια σημεία της Πυλαίας έχω δει πάνω από 20 νέες καμπίνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα βαλανε και τα κουτια νεου τυπου στο σημειο που ελεγα οτι κανουν εργα (800m απο το σπιτι μου).

 

Χοντρικα ποτε μπορουμε να υπολογιζουμε σε αναβαθμιση γραμμων?3,6 μηνες?

Αμα έχεις δει στο Σουπερ Μαρκετ του Κοσκινά λίγο πριν την Αλεπού ( απέναντι από το βενζινάδικο ) έχουν στήσει καφάο νέου τύπου. Είχα ρωτήσει τα χριστούγεννα τον ΟΤΕ αν θα μπορούσα να πάρω από κει γραμμή και μου είπαν όχι. Μακάρι να γίνει κάτι γιατί κάθε χρόνο ανεβαίνει τόσο ο θόρυβος της γραμμής και ταυτόχρονα πέφτει η ταχύτητα. Από τα 7.5 mbps ( 2008 ) είμαστε στα σχεδόν 4 και πληρώνω 56 ευρώ το 2μηνο στην Forthnet. 

 

Βέβαια μένω και σε περιοχή χωρίς καν διεύθυνση εδώ και 21 χρόνια ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πάει ο ΟΤΕ, είναι γρήγορη. Εδω στην Ρόδο κάθε μέρα αλλάζουν 2 με 3 καμπίνες, τους βλέπω συχνά, βιάζονται γιατί είναι τουριστικό μέρος, ταυτόχρονα περνάνε και οπτικές ίνες.Μου είπε ένας εργάτης θα χρειαστεί 2 μήνες ακόμα για να μπορώ να βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τηλεφώνησαν σε συγγενικό πρόσωπο για αναβάθμιση γραμμής με τα ίδια χρήματα λόγω αναβάθμισης του δικτύου, άρα πρέπει να έχετε δίκιο και να πέρασαν οπτικές ίνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχθές που ήμουν κέντρο όπως γύριζα είδα ότι έβαζαν καφάο νέου τύπου στη διασταύρωση στα Τρία Γιεφύρια ανάμεσα στα 2 βενζινάδικα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχουν τοποθετηθεί περισσότερα KV στην παλιά πόλη της Κέρκυρας αλλά και στην ευρύτερη.

Δεν μπορεί, όμως, να τα εντοπίσει κανείς εύκολα μέσα στα καντούνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω ότι προχωράει το θέμα στο νησί. Ακόμα ένα νέο dslam. Δίπλα στο γήπεδο, της ΑΟ Κέρκυρα, στο στενό που ήταν κάποτε το Βίντεο Φαμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...