Προς το περιεχόμενο

Βαζουν οπτικες ινες στην Κερκυρα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μεσα στο στενακι βαθος 200 μετρα στην ερτ απεναντι τα στατιστικα ειναι αυτα..attachicon.gif 0bcef709-e225-4348-a87c-91ab2c66108c.png

 

κλειδωνει 50.να δουμε ομως αν λυθει ενα θεμα που εχω στο download και πρακτικα πιανει 25..

εχω ανοιξει αλλο θεμα μπας και καποιος που ξερει καλητερα ειναι καποια ρυθμιση απο μοντεμ.

A εμεις σε λιγο καιρο θα μαστε γειτονακια!

 

Μολις με πηραν τηλ απο 13888 σε 4 μερες θα εχω VDSL στα 30/20 με 3 ευρω παραπανω.Περιοχη Αλεπου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 220
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

A εμεις σε λιγο καιρο θα μαστε γειτονακια!

 

Μολις με πηραν τηλ απο 13888 σε 4 μερες θα εχω VDSL στα 30/20 με 3 ευρω παραπανω.Περιοχη Αλεπου!

στα 30/2,5 οχι στα 30/20.μακαρι να ηταν 20 το Upload.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρις το πρωι πηρα τηλ γιατι χθες ελαβα ενα μηνυμα οτι το αιτημα μου καταχωρηθηκε.Μου παν 1-12 εργασιμες μερες, να κανω υπομονη.

 

Πριν απο λιγο ενεργοποιηθηκε! :devil: :devil: :devil:

 

Θελετε να ανεβασω στατιστικα και πως?

 

http://speedof.me/show.php?img=171026101224-6465.png

 

Ηταν που θα χα εγγυημενα 30 mbps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νωρις το πρωι πηρα τηλ γιατι χθες ελαβα ενα μηνυμα οτι το αιτημα μου καταχωρηθηκε.Μου παν 1-12 εργασιμες μερες, να κανω υπομονη.

 

Πριν απο λιγο ενεργοποιηθηκε! :devil: :devil: :devil:

 

Θελετε να ανεβασω στατιστικα και πως?

 

http://speedof.me/show.php?img=171026101224-6465.png

 

Ηταν που θα χα εγγυημενα 30 mbps...

α.δεν κανουμε speedtest αλλα για αρχη θα μπεις στο ρουτερ να μας γραψεις απο εκει τα στατιστικα.

β.να υποθεσω οτι εχεις βαλει πανω το vdsl router αν και βλεπω ηδη 2.2 upload Οποτε εισαι με vdsl.

γ.καλο θα ηταν να δεις και αυτο για να ειναι σιγουρο οτι εχεις σωστα την καλωδιωση ειδικα αμα δεν συγχρονιζεις 30Mbit.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

Μην βιαζεσαι να παραπονεθεις.μπορει να φταιει σε σενα κατι.μπορει να εισαι και μακρια απο το Kv.

αλλα οχι Speedtest.να δουμε μεσα στο ρουτερ ποσο συγχρονιζεις και βλεπουμε τα υπολοιπα.μπορει πχ να μην εχουν γυρισει το account σε vdsl.1002 μπορει.επισης οχι δοκιμες με wireless.και μπορεις αντι για speedtest να δοκιμασεις download απο καποιον ftp με κανα ftp client ή κανα download manager για να δεις το Max.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θες?

 

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 2490/29993 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 13949/44977 kbps
Noise Margin(Up/Down) 25.6/12.9 dB
Line Attenuation(Up/Down) 6.9/14.2 dB
Output Power(Up/Down) 1.6/11.9 dBm
Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 1/1201
Interleave Delay(Up/Down) 0/10 ms
INP(Up/Down) 0/4.5 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 1/1982

FEC Errors(Up/Down) 0/353277

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχρονιζεις κανονικα 30mbit/2,5 mbit και μπορει να φτασει η γραμμη μεχρι 45 Mbit οπως ειναι.

Αρα ή εκανες το τεστ ασυρματα ή ετυχε ή το speedtest απλα ειναι κουκουρουκου ή το Pc εχει θεματα.δοκιμασε το speedtest.net σαν καπως καλυτερο απο τα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κανα ασυρματα, το pc εφαγε αναβαθμιση και format πριν 6 μερες.

 

Το speed test μου βγαλε 53 ping 26.46 DL και 2.06 UL

 

Κατεβασα ενα αρχειο απο ftp forthnet με γυρω στα 2,8 mb/sec

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το κανα ασυρματα, το pc εφαγε αναβαθμιση και format πριν 6 μερες.

 

Το speed test μου βγαλε 53 ping 26.46 DL και 2.06 UL

εισαι πολυ κοντα στα κανονικα οποτε για speedtest μετρησεις εισαι μια χαρα.απλα ζητα fast path και στο download για να φτιαξεις το Ping.δεν θα χασεις στο download speed.ισα που θα παιζεις καλυτερα.οτι εφαγε Format δεν λεει κατι.μπορει πχ οι Drivers για την ethernet καρτα να ειναι οι Default που περασαν τα windows και να ειναι παλιοι.αναφερω ενα παραδειγμα.εχω δει παραξενες συμπεριφορες μερικες φορες απο τους drivers που περνανε τα windows ειτε ειναι παλιοι ειτε ειναι generic.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και από εμένα. Χρυσηιδα μεριά,μετά την παλιά κόκα κόλα και το vdsl έως 50 είναι ενεργό στην περιοχή μου. Φυσικά είπα το ναι για αναβάθμιση από χθες και περιμένω. Άντε να δούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον μπορεί να ξέρει. Για το κέντρο του ΟΤΕ στα Γουβιά που ειμαι,είχα ζητήσει πριν καιρό να βάλουν VDSL στο κέντρο επειδή δεν υπήρχε και μίλησα παλι πριν 5-6 μέρες με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν ότι εγκαταστάθηκε η VDSL στο κέντρο και θα με καλέσει ο τεχνικός στο τηλέφωνο μου για να προχωρήσει η αίτηση. Παρόλα αυτά στο σάιτ του ΟΤΕ στην διαθεσιμότητα της VDSL oταν βάλω τον αριθμό μου μου βγάζει ακόμα ότι δεν είναι διαθέσιμη για την περιοχή μου. Όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι πρέπει να περάσουν καμία 10ρια μέρες για να ανοίξει και εμπορικά από το σάιτ του ΟΤΕ. Είναι έτσι και θέλει τόσο πολύ και να περιμένω η νά τους ξανά καλέσω μήπως έχει γίνει κανένα λάθος;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον μπορεί να ξέρει. Για το κέντρο του ΟΤΕ στα Γουβιά που ειμαι,είχα ζητήσει πριν καιρό να βάλουν VDSL στο κέντρο επειδή δεν υπήρχε και μίλησα παλι πριν 5-6 μέρες με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν ότι εγκαταστάθηκε η VDSL στο κέντρο και θα με καλέσει ο τεχνικός στο τηλέφωνο μου για να προχωρήσει η αίτηση. Παρόλα αυτά στο σάιτ του ΟΤΕ στην διαθεσιμότητα της VDSL oταν βάλω τον αριθμό μου μου βγάζει ακόμα ότι δεν είναι διαθέσιμη για την περιοχή μου. Όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι πρέπει να περάσουν καμία 10ρια μέρες για να ανοίξει και εμπορικά από το σάιτ του ΟΤΕ. Είναι έτσι και θέλει τόσο πολύ και να περιμένω η νά τους ξανά καλέσω μήπως έχει γίνει κανένα λάθος;

το τι λεει ενας τεχνικος δεν σημαινει οτι θα γινει οποτε περιμενεις να βγει Official διαθεσιμοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όποιον μπορεί να ξέρει. Για το κέντρο του ΟΤΕ στα Γουβιά που ειμαι,είχα ζητήσει πριν καιρό να βάλουν VDSL στο κέντρο επειδή δεν υπήρχε και μίλησα παλι πριν 5-6 μέρες με το τεχνικό τμήμα και μου είπαν ότι εγκαταστάθηκε η VDSL στο κέντρο και θα με καλέσει ο τεχνικός στο τηλέφωνο μου για να προχωρήσει η αίτηση. Παρόλα αυτά στο σάιτ του ΟΤΕ στην διαθεσιμότητα της VDSL oταν βάλω τον αριθμό μου μου βγάζει ακόμα ότι δεν είναι διαθέσιμη για την περιοχή μου. Όταν τους είχα ρωτήσει μου είχαν πει ότι πρέπει να περάσουν καμία 10ρια μέρες για να ανοίξει και εμπορικά από το σάιτ του ΟΤΕ. Είναι έτσι και θέλει τόσο πολύ και να περιμένω η νά τους ξανά καλέσω μήπως έχει γίνει κανένα λάθος;

και γω γουβια μενω φιλος και σε μενα το ιδιο λεει στο σαιτ εμαθες τπτ καινουργιο θα ρθει η νεα εποχη εδω περα που μενουμε η θα ζουμε ακομα πισω απο τον ηλιο...?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...