Προς το περιεχόμενο

Laptop ASUS K555UB-DM026D 15.6" Full HD, Intel Core i7-6500U, nVidia Geforce 940M 2 GB, χωρίς λειτουργικό 550 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην απαξιώνεις τον συνομιλητή σου, σε ανοιχτό φόρουμ βρισκόμαστε, μπορεί να έχει ο καθένας την άποψή του - σωστά?

Ότι περιέγραψα τα έχουμε δει πολλές φορές και έχουν επισημανθεί πολλές φορές.

Η διαφορά άμαζον και ελληνικών ησόπς είναι προφανής και χαώδης απ' όλες τις απόψεις, αλλά όλα τα ηλεκτρονικά μαγαζιά κάνουν electronic commerce.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον παιδια.....

Οσο αφορα το Crazy Sundays.

Καθε Σαββατο μεσανυχτα ακριβως στις 24:00 βγαινουν οι προσφορες.

Εχει τυχει να το παρακολουθω κυριολεκτικα στο δευτερολεπτο (με refresh στην σελιδα).

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι απο το πρωτο κιολας δευτερολεπτο μερικα προιοντα ειναι ηδη εξαντλημενα.

Αρα αυτο που καταλαβαινω κι εγω είναι οτι η πολιτικη του εν λογω καταστηματος ειναι τετοια.

Παρεπιπτοντως, οσο αφορα το συγκεκριμενο λαπτοπ, προλαβα και εκανα παραγγελια Κυριακη πρωι (ημουνα σε αναζητηση λαπτοπ τον τελευταιο μηνα) και λογικα αυριο θα παραλαβω συμφωνα με την "εξέλιξη παραγγελιας" που δινουνε στο site τους....

Επεξ/σία από Pigeonaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην απαξιώνεις τον συνομιλητή σου, σε ανοιχτό φόρουμ βρισκόμαστε, μπορεί να έχει ο καθένας την άποψή του - σωστά?

Ότι περιέγραψα τα έχουμε δει πολλές φορές και έχουν επισημανθεί πολλές φορές.

Η διαφορά άμαζον και ελληνικών ησόπς είναι προφανής και χαώδης απ' όλες τις απόψεις, αλλά όλα τα ηλεκτρονικά μαγαζιά κάνουν electronic commerce.

 Δεν απαξιώνω τον συνομιλητή μου, αλλά είναι δυνατόν π.χ. να ξέρουν να σου απαντήσουν υπεύθυνα για τέτοιες λεπτομέρειες που ζητάς κακοπληρωμένοι υπάλληλοι part time επειδή το μαγαζί που δουλεύουν κάνει ηλεκτρονικό εμπόριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος το παραλαβει και εχει σκοπο να του βαλει windows 7 θα ηθελα να μας γραψει αν δεν υπαρχει προβλημα κατα την εγκατασταση τους καθως και με τους drivers.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια.....

Οσο αφορα το Crazy Sundays.

Καθε Σαββατο μεσανυχτα ακριβως στις 24:00 βγαινουν οι προσφορες.

Εχει τυχει να το παρακολουθω κυριολεκτικα στο δευτερολεπτο (με refresh στην σελιδα).

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι απο το πρωτο κιολας δευτερολεπτο μερικα προιοντα ειναι ηδη εξαντλημενα.

Αρα αυτο που καταλαβαινω κι εγω είναι οτι η πολιτικη του εν λογω καταστηματος ειναι τετοια.

Παρεπιπτοντως, οσο αφορα το συγκεκριμενο λαπτοπ, προλαβα και εκανα παραγγελια Κυριακη πρωι (ημουνα σε αναζητηση λαπτοπ τον τελευταιο μηνα) και λογικα αυριο θα παραλαβω συμφωνα με την "εξέλιξη παραγγελιας" που δινουνε στο site τους....

Τον παρέλαβες τον υπολογιστή; γιατί και εγώ τον έχω παραγγείλει και ακόμα βλέπω την κατάσταση διαθεσιμότητας σε εξέλιξη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή την έχω πατήσει μερικές φορές αλλά έχω προλάβει να παραλάβω κιόλας σε πολύ περισσότερες περιπτώσεις έχω να πω το εξής.

Οι προσφορές που βάζουν είναι κράχτες και έχουν ήδη παραγγείλει στον προμηθευτή τους περιορισμένο απόθεμα.Ακόμα και αν δείχνει εξαντλημένο κάτι όταν πρωτοβγεί στα crazy sundays,αν πατήσει κανείς επάνω θα γράφει για νέα παραλαβή εντός της εβδομάδας.

Το πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει εγώ είναι ότι όποτε παρήγγειλα κάτι που δεν έχει εξαντληθεί ακόμα για παραλαβή στο σπίτι,έφαγα άκυρο και δε γνώριζαν καν πότε και αν θα ξαναφέρουν το προϊόν.Αντιθέτως με παραλαβή από κατάστημα στην περιοχή μου πάντα παραλαμβάνω ακόμη και στην ημερομηνία που αναγράφουν ότι θα τους έρθει η νέα παραλαβή.Δηλαδή με το που τους έρχεται το πρωί στο Μενίδι,το μεσημέρι είναι Πειραιά.

 

Υ.Γ. Όποιος παραλάβει το laptop,αν δε μπορεί να βάλει Windows να κάνει απλώς το παρακάτω πριν το πάει πίσω ή σε άσχετο τεχνικό:

 

at the screen where it ask you to choose which drive to install Windows on, press Shift+F10 and a DOS window should open

type: diskpart
type: list disk (you should see only Disk0)
type: sel disk 0
type: clean

close the DOS window

click on Refresh, select the disk that is listed, and click Next

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή την έχω πατήσει μερικές φορές αλλά έχω προλάβει να παραλάβω κιόλας σε πολύ περισσότερες περιπτώσεις έχω να πω το εξής.

Οι προσφορές που βάζουν είναι κράχτες και έχουν ήδη παραγγείλει στον προμηθευτή τους περιορισμένο απόθεμα.Ακόμα και αν δείχνει εξαντλημένο κάτι όταν πρωτοβγεί στα crazy sundays,αν πατήσει κανείς επάνω θα γράφει για νέα παραλαβή εντός της εβδομάδας.

Το πρόβλημα που έχω αντιμετωπίσει εγώ είναι ότι όποτε παρήγγειλα κάτι που δεν έχει εξαντληθεί ακόμα για παραλαβή στο σπίτι,έφαγα άκυρο και δε γνώριζαν καν πότε και αν θα ξαναφέρουν το προϊόν.Αντιθέτως με παραλαβή από κατάστημα στην περιοχή μου πάντα παραλαμβάνω ακόμη και στην ημερομηνία που αναγράφουν ότι θα τους έρθει η νέα παραλαβή.Δηλαδή με το που τους έρχεται το πρωί στο Μενίδι,το μεσημέρι είναι Πειραιά.

με παραλαβή από το κατάστημα το έχω κάνει και έχω κάνει και την κατάθεση για αυτό ανησυχώ..

 

για την εγκατάσταση έχω ξανα κάνει των windows7  σε άλλον υπολογιστή τώρα έχω για να εγκαταστήσω τα 10, υπάρχουν διαφορες στον τρόπο εγκατάστασης;;; Επίσης τον δίσκο είναι καλό να τον χωρίσω σε μέρη ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο παρελαβα.... :)

Με την πρωτη ματια μια χαρα φαινεται...

Επισης ειναι η εκδοση που σχεδον ολες οι επιφάνειες ειναι απο αλουμινιο (πλην του bezel γυρω απο την οθονη και απο κατω)

Το λεω διοτι η συγκεκριμενη σειρα κυκλοφορει και σε πιο φτηνη εκδοση με πλαστικο (στο εξωτερικο) και δεν αναφερεται πουθενα στο eshop για το υλικο κατασκευης.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λιγο παρελαβα.... :)

Με την πρωτη ματια μια χαρα φαινεται...

Επισης ειναι η εκδοση που σχεδον ολες οι επιφάνειες ειναι απο αλουμινιο (πλην του bezel γυρω απο την οθονη και απο κατω)

Το λεω διοτι η συγκεκριμενη σειρα κυκλοφορει και σε πιο φτηνη εκδοση με πλαστικο (στο εξωτερικο) και δεν αναφερεται πουθενα στο eshop για το υλικο κατασκευης.... :)

Μηπως μπορεις να μου πεις πως θα βαλεις λειτουργικο γιατι δεν ειμαι και πολυ εξοικειωμενος!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανεφερα για αλουμινιο....

Στην σελιδα του προιοντος στο eshop, η φωτογραφια ειναι απο την εκδοση με το πλαστικο... :)

Οσο αφορα το λειτουργικο...Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω διοτι δεν θα βαλω μαλλον windows :( ...

Χρησιμοποιω μονο Ubuntu εδω και χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανεφερα για αλουμινιο....

Στην σελιδα του προιοντος στο eshop, η φωτογραφια ειναι απο την εκδοση με το πλαστικο... :)

Οσο αφορα το λειτουργικο...Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω διοτι δεν θα βαλω μαλλον windows :( ...

Χρησιμοποιω μονο Ubuntu εδω και χρονια...

ωραια, και για linux θα ηθελα να βαλω, γιατι το εχω επιχειρησει και στο παρελθον σε εναν αλλον και λειτουργησε... ποια διανομη θα βαλεις? εχουμε και εκει περιορισμους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ανεφερα για αλουμινιο....

Στην σελιδα του προιοντος στο eshop, η φωτογραφια ειναι απο την εκδοση με το πλαστικο... :)

Οσο αφορα το λειτουργικο...Δεν ξερω αν μπορω να σε βοηθησω διοτι δεν θα βαλω μαλλον windows :( ...

Χρησιμοποιω μονο Ubuntu εδω και χρονια...

Αλουμινιο τι λες τωρα!!! Μπορείς να το βγαλεις μια φώτο? Επίσης ποτε έκανες την παραγγελία?

Εγω την εκανα την Κυριακή το μεσημέρι και ακομη εχει κολλήσει " Έλεγχος Διαθεσιμότητας Προϊόντων".  :wacko:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...