Προς το περιεχόμενο

Δεν αντεχω τους τεμπεληδες


techfreak19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο το δημοτικο θυμαμαι που ελεγα..με τετοιους φιλους τι να τους κανεις τους εχθρους!

Εσυ πριν ειπες πως σου φανηκε λογικο ολο αυτο και τωρα λες αλλα? καλη ανεμοδουρα

Σιγουρα ειναι μονο φιλος??

Αστειακι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εσυ πριν ειπες πως σου φανηκε λογικο ολο αυτο και τωρα λες αλλα? καλη ανεμοδουρα

Χτυπιεσαι λες και ειναι ο συζυγος που δεν φερνει ψωμι στο σπιτι...αλλο το ενα αλλο το αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραλογο ειναι για σενα που δεν εχεις ζησει κατι παρομοιο προφανως. κι οταν ο φιλος ειναι στενος κι ειστε συχνα μαζι και φερεται ετσι μια χαρα μαλωνεις γιατι δεν αντεχεις αλλο. περιττο το ποστ σου

 

Ξέρω ξέρω, έπρεπε να σου πω "ναι σε όλα" για να μην είναι περιττό. 

 

Ε όχι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπιεσαι λες και ειναι ο συζυγος που δεν φερνει ψωμι στο σπιτι...αλλο το ενα αλλο το αλλο.

Ολη η παρεα την ιδια αποψη εχει. Νομιζω δε σου πεφτει λογος γιατι εχω νευριασει τοσο. Αλλωστε και σε παλιοτερο θεμα που σχολιαζαμε και παλι ειχα αναφερει το θεμα  αυτο με το φιλο μας θυμαμαι τις αποψεις σου. Ανεμοδουρα εισαι μια ετσι μια γιουβετσι. 

Ξέρω ξέρω, έπρεπε να σου πω "ναι σε όλα" για να μην είναι περιττό. 

 

Ε όχι.

 

Μπορεις να πεις την αποψη σου ελευθερα γιαυτο αλλωστε και το εγραψα αυτο αλλα τα ειρωνικα σχολιακα δε τα χρειαζεται κανεις. Δεν εισαι ουτε εξυπνος ουτε αστειος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλο καποιος να ειναι τεμπελης και αλλο να λεμε οτι ειναι τεμπελης για δικους μας λογους εχει διαφορα , ξερω ατομα που ανηκουν στην πρωτη κατηγορια και ατομα που ανηκουν στην 2η.

 

Εχω ενα φιλο που τον εδιωξαν απο την εταιρεια του δεν πηγε αλλου με 3 και 60 δεν πηρε αποζημιωση και τους ετρεξε και δικάστηκα αλλα και με σωματειο, μετα απο αρκετα χρονια που περασε δυσκολα δικαιωθηκε και θα γυρισει πισω στην δουλεια του, αυτον καποιοι τον ελεγαν τεμπελη δεν ηταν ομως απο οτι φανηκε.

Αν αυτός όμως δεν δικαιωνόταν τότε θα ήταν τεμπέλης; Το ρωτάω γιατί κάποιοι δεν έχουν την τύχη με το μέρος τους, μπορεί όντως να ψάχνουν και να μην βρίσκουν. Γενικώς υπάρχει μια παρανόηση ότι όλοι όσοι δεν δουλεύουν είναι τεμπέληδες, φυσικά όσοι το λένε αυτό δεν ξέρουν τι μπορεί να έχει τραβήξει ο άλλος, μπορεί όντως κάποιος να ψάξει για δουλειά και να μην βρίσκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως ακριβως θα βρεις καλη δουλεια οταν δεν εχεις ουτε εμπειρια ουτε προυπηρεσια? πιστευεις οτι ο εργοδοτης θα δει σε σενα κατι το μαγικο και θα σε παρει οταν σκοτωνονται για τις καλες θεσεις ενα σωρο ατομα και με προσοντα και με προυπηρεσιες?

 

Δεν ζηταω να καθομαι και να με πληρωνουν επειδη εχω πτυχιο δεν ειμαι ψωνιο αλλα το να παω σε μια δουλεια και να μην παιρνω ουτε το βασικο και να μου ζητανε ενα καρο προσοντα δεν τα πληρωνουν οχι δεν θα παω εχω ρηξει πολυ κοπο για να παρω αυτα τα χαρτια οπως επισης οι γονεις μου εκαναν πολλους αγωνες και εριξαν πολλα λεφτα.

 

Μπορει να βρω μπορει και οχι δεν ξερω τι θα γινει πολλα παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολη η παρεα την ιδια αποψη εχει. Νομιζω δε σου πεφτει λογος γιατι εχω νευριασει τοσο. Αλλωστε και σε παλιοτερο θεμα που σχολιαζαμε και παλι ειχα αναφερει το θεμα  αυτο με το φιλο μας θυμαμαι τις αποψεις σου. Ανεμοδουρα εισαι μια ετσι μια γιουβετσι. 

Μπορεις να πεις την αποψη σου ελευθερα γιαυτο αλλωστε και το εγραψα αυτο αλλα τα ειρωνικα σχολιακα δε τα χρειαζεται κανεις. Δεν εισαι ουτε εξυπνος ουτε αστειος.

Μου αρεσε το ανεμοδουρα...κοιταξε να δεις σου ζητησα διευκρινησεις για το τι παιζει με τον φιλο σου,αν μενει μονος ή οχι..Πρεπει να επαναλαμβανεσαι στο ινσο για να συνεννοηθεις..ξαναλεω λοιπον οτι με 400 ευρω δεν μπορεις να ζησεις μονος/μονη με ενοικια και λοιπα..αν εισαι υπο την πατρικη στεγη εννοειται θα δουλεψεις για 400 ευρω 8ωρο αλλα δεν θα λεγεσαι και εργαζομενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτός όμως δεν δικαιωνόταν τότε θα ήταν τεμπέλης; Το ρωτάω γιατί κάποιοι δεν έχουν την τύχη με το μέρος τους, μπορεί όντως να ψάχνουν και να μην βρίσκουν. Γενικώς υπάρχει μια παρανόηση ότι όλοι όσοι δεν δουλεύουν είναι τεμπέληδες, φυσικά όσοι το λένε αυτό δεν ξέρουν τι μπορεί να έχει τραβήξει ο άλλος, μπορεί όντως κάποιος να ψάξει για δουλειά και να μην βρίσκει.

 

οχι φυσικα δεν θα ηταν απλα λεω πως το βλεπουν μερικοι, επειδη δεν πηγε με 10+ χρονια προυπηρεσια σαν μηχανικος να δουλευει με μπλοκακι για να τα οικονομανε αλλοι τον ελεγαν τεμπελοι καποιοι.

Ρε παιδιά που ειναι όλες αυτές οι δουλειες που τις απορριπτουν κιόλας? Δώστε τες σε μενα  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

 ασε ρε τεμπελη αφου δεν ψαχνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε το ανεμοδουρα...κοιταξε να δεις σου ζητησα διευκρινησεις για το τι παιζει με τον φιλο σου,αν μενει μονος ή οχι..Πρεπει να επαναλαμβανεσαι στο ινσο για να συνεννοηθεις..ξαναλεω λοιπον οτι με 400 ευρω δεν μπορεις να ζησεις μονος/μονη με ενοικια και λοιπα..αν εισαι υπο την πατρικη στεγη εννοειται θα δουλεψεις για 400 ευρω 8ωρο αλλα δεν θα λεγεσαι και εργαζομενος.

Δεν ζητησες αυτο αλλα πεταξες ενα γελοιο υπονοουμενο που μονο σιχαμερο ηταν. Και το ανεμοδουρα μια χαρα ταιριαζει οταν την μια λες ναι δικιο εχεις και την αλλη λες το αντιθετο ή κοροιδευεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζητησες αυτο αλλα πεταξες ενα γελοιο υπονοουμενο που μονο σιχαμερο ηταν. Και το ανεμοδουρα μια χαρα ταιριαζει οταν την μια λες ναι δικιο εχεις και την αλλη λες το αντιθετο ή κοροιδευεις.

Εισαι φασιστας και ρατσιστης.. μπουχαχαχαχαχαχαχαχα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πεις την αποψη σου ελευθερα γιαυτο αλλωστε και το εγραψα αυτο αλλα τα ειρωνικα σχολιακα δε τα χρειαζεται κανεις. Δεν εισαι ουτε εξυπνος ουτε αστειος.

 

Έξυπνη είμαι, για το αστεία δεν καίγομαι κιόλας.

Είπα την άποψή μου και δεν ήταν καθόλου ειρωνική. Απλά δεν σου άρεσε. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μαλώνει κανείς με τους φίλους του για τέτοια θέματα, που στην ουσία δεν αφορούν τη μεταξύ τους σχέση. Αν σου τα πρήζει, βάλε καμιά κρεμούλα και κάνε λιγότερη παρέα μαζί του, αλλά βρίσκω παράλογο να δημιουργείς τέτοιο σκηνικό για τις προσωπικές του επιλογές. Εν τέλει δεν τρώει τα δικά σου λεφτά. Δεν μπαίνω στη διαδικασία να κρίνω τον τύπο για τη ζωή του γιατί ποια είμαι για να το κάνω, γιατί δεν με νοιάζει καθόλου και γιατί κοιτάζω εγώ να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου. Για τους άλλους, ποιος νοιάζεται πραγματικά, ειδικά αν δεν σε ενοχλούν κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ζηταω να καθομαι και να με πληρωνουν επειδη εχω πτυχιο δεν ειμαι ψωνιο αλλα το να παω σε μια δουλεια και να μην παιρνω ουτε το βασικο και να μου ζητανε ενα καρο προσοντα δεν τα πληρωνουν οχι δεν θα παω εχω ρηξει πολυ κοπο για να παρω αυτα τα χαρτια οπως επισης οι γονεις μου εκαναν πολλους αγωνες και εριξαν πολλα λεφτα.

 

Μπορει να βρω μπορει και οχι δεν ξερω τι θα γινει πολλα παιζουν.

Τελοσπαντως δικαιωμα σου τι θα κανεις φιλε αλλα δε μπορεις να γυρνας και να λες σε αλλους που τις καταδεχονται τις δουλειες τετοια πραγματα ουτε να γκρινιαζεις οτι δεν εχεις λεφτα ή οτι δεν υπαρχει δουλεια. αυτο.

Εισαι φασιστας και ρατσιστης.. μπουχαχαχαχαχαχαχαχα!

Κι εσυ εισαι αντιπαθητικη κι υποκριτρια

Έξυπνη είμαι, για το αστεία δεν καίγομαι κιόλας.

Είπα την άποψή μου και δεν ήταν καθόλου ειρωνική. Απλά δεν σου άρεσε. Θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να μαλώνει κανείς με τους φίλους του για τέτοια θέματα, που στην ουσία δεν αφορούν τη μεταξύ τους σχέση. Αν σου τα πρήζει, βάλε καμιά κρεμούλα και κάνε λιγότερη παρέα μαζί του, αλλά βρίσκω παράλογο να δημιουργείς τέτοιο σκηνικό για τις προσωπικές του επιλογές. Εν τέλει δεν τρώει τα δικά σου λεφτά. Δεν μπαίνω στη διαδικασία να κρίνω τον τύπο για τη ζωή του γιατί ποια είμαι για να το κάνω, γιατί δεν με νοιάζει καθόλου και γιατί κοιτάζω εγώ να είμαι εντάξει με τον εαυτό μου. Για τους άλλους, ποιος νοιάζεται πραγματικά, ειδικά αν δεν σε ενοχλούν κιόλας.

Να και το ανωτερο ατομο της παρεας. Να αποδωθει βραβειο παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραβατε με και ας κλαιω.Αν δεν σας αρεσε δεν θα τον κανατε παρεα.

Καθαρα απο λυπηση τον κανουν παρεα και για να εχουν θεμα στα φορουμς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...