Προς το περιεχόμενο

Δεν αντεχω τους τεμπεληδες


techfreak19

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έλα μωρέ...θα σας περάσει και θα τα ξαναβρείτε...ειδικά όταν πιάσει δουλειά με καλό μισθό ο φίλος σου!!! ;)

 

Ακόμα και στην φιλία υπάρχουν όρια και γραμμές....ξεκαθαρίζεις ότι οκ...μια-δυο-τρεις μίρλα...αλλά φτάνει..

Αν είστε καλά φιλαράκια δεν θα ξεκόψετε...

Και σε άλλα θέματα κλαίγεται έτσι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 82
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κάπως χαζή η ερώτηση μου όμως κάπου διάβασα στο αρχικό σου θρεντ πως δεν είναι η οικογένεια του και πολύ καλά οικονομικά νομίζω..περίεργο επειδή συνήθως αυτού του τύπου τη συμπεριφορά τη συναντάς είτε σε πλουσιοπαιδα που απλά επειδή έχουν κάνα φράγκο στη τσέπη παραπάνω απτον διπλανό τους το παίζουν ιστορία,είτε σε όσους έχουν σίγουρη επαγγελματική αποκατάσταση (παιδιά που οι γονείς τους είναι ιδιοκτήτες επιχειρήσεων π.χ) ή έχουν πολλά κονε οπότε δεν έχουν ανασφάλεια για μέλλον τους όποτε λογικό να σνομπαρουν τη τιμία εργασία του μεσοαστου...

ΟΙ δικοι του δεν πεινανε αλλα ουτε ειναι απο τα ατομα που εχουν ανεση. Δουλευουν κι οι 2 και μαλιστα ο πατερας διπλες δουλειες.Αυτο που καταλαβαμε με τον καιρο ειναι οτι απλως τον εχουν κακομαθημενο μαλλον και του φερονται ακομη οπως οταν σπουδαζαμε ακομη ενω τωρα κοντευει τα 27.Δε του δινουν τρελα χρηματα βεβαια αλλα αυτα που χρειαζεται για να τα βγαζει περα τα δινουν και προφανως τα στερουνται απο καπου αλλου.

Έλα μωρέ...θα σας περάσει και θα τα ξαναβρείτε...ειδικά όταν πιάσει δουλειά με καλό μισθό ο φίλος σου!!! ;)

 

Ακόμα και στην φιλία υπάρχουν όρια και γραμμές....ξεκαθαρίζεις ότι οκ...μια-δυο-τρεις μίρλα...αλλά φτάνει..

Αν είστε καλά φιλαράκια δεν θα ξεκόψετε...

Και σε άλλα θέματα κλαίγεται έτσι??

Τι να το κανουμε αμα ειναι να σταματησει μονο τοτε?Εκτος αυτου το θεμα ειναι πλεον δεν ειναι μονο το ποσο σπαστικος εχει γινει αλλα κι αυτα που λεει γενικα δειχνουν ασχημο χαρακτηρα κακομαθημενο και τεμπελη. 

Παλια δε κλαιγοταν καθολου,πλεον κλαιγεται για τα παντα ναι ακομη και που δεν εχει γκομενα εκει το αποδιδει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μωρέ...θα σας περάσει και θα τα ξαναβρείτε...ειδικά [bold] ΟΤΑΝ [/bold] πιάσει δουλειά με καλό μισθό ο φίλος σου!!! ;)

 

Ακόμα και στην φιλία υπάρχουν όρια και γραμμές....ξεκαθαρίζεις ότι οκ...μια-δυο-τρεις μίρλα...αλλά φτάνει..

Αν είστε καλά φιλαράκια δεν θα ξεκόψετε...

Και σε άλλα θέματα κλαίγεται έτσι??

άμα έχει τέτοια συμπεριφορά δε νομιζω να βρει ποτέ δουλειά με καλό μισθό,εσύ θα επαιρνες στην εταιρία σου κάποιον που βλέπει τη δουλειά σαν δουλεία;

οι γονείς φταίνε που του τα δίνουν όλα...άμα δε πετάξει το πουλάκι τι γίνεται;;; το παίρνει υπό; ην προστασία της η μητέρα του και όταν φύγει απτή ζωή αυτή,αυτό θα πεθάνει από ασιτία επειδή δεν έμαθε να πετάει...τοχω δει να συμβαίνει σε πράξη πολλές φορές δυστυχώς και είναι λυπητερο το θέαμα να βλέπεις κάποιον να βαδίζει σε λάθος δρόμο και να χαραμιζεται...και να σκέφτεσαι εσύ πόσες προοπτικές είχε αυτός ο άνθρωπος αλλά επειδή δεν έμαθε από μικρός να προσπαθεί κατέληξε όπου κατέληξε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άμα έχει τέτοια συμπεριφορά δε νομιζω να βρει ποτέ δουλειά με καλό μισθό,εσύ θα επαιρνες στην εταιρία σου κάποιον που βλέπει τη δουλειά σαν δουλεία;

Ουυυυ ένα κάρο ξέρω....και με μισθάρες... αυτοί που παίρνουν μεγάλους μισθούς νομίζεις ότι είναι παναγίες??Οι χειρότεροι είναι!!!

 

ΟΙ δικοι του δεν πεινανε αλλα ουτε ειναι απο τα ατομα που εχουν ανεση. Δουλευουν κι οι 2 και μαλιστα ο πατερας διπλες δουλειες.Αυτο που καταλαβαμε με τον καιρο ειναι οτι απλως τον εχουν κακομαθημενο μαλλον και του φερονται ακομη οπως οταν σπουδαζαμε ακομη ενω τωρα κοντευει τα 27.Δε του δινουν τρελα χρηματα βεβαια αλλα αυτα που χρειαζεται για να τα βγαζει περα τα δινουν και προφανως τα στερουνται απο καπου αλλου.

Τι να το κανουμε αμα ειναι να σταματησει μονο τοτε?Εκτος αυτου το θεμα ειναι πλεον δεν ειναι μονο το ποσο σπαστικος εχει γινει αλλα κι αυτα που λεει γενικα δειχνουν ασχημο χαρακτηρα κακομαθημενο και τεμπελη. 

Παλια δε κλαιγοταν καθολου,πλεον κλαιγεται για τα παντα ναι ακομη και που δεν εχει γκομενα εκει το αποδιδει.

Οκ το εντοπίσαμε το πρόβλημα.....η γκόμενα είναι το θέμα...βρες του μία....και θα ησυχάσει το κεφάλι σας!!! :))

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουυυυ ένα κάρο ξέρω....και με μισθάρες... αυτοί που παίρνουν μεγάλους μισθούς νομίζεις ότι είναι παναγίες??Οι χειρότεροι είναι!!!

 

Οκ το εντοπίσαμε το πρόβλημα.....η γκόμενα είναι το θέμα...βρες του μία....και θα ησυχάσει το κεφάλι σας!!! :))

χαχαχα λες ρε φιλε?ετσι οπως κανει δυσκολο παντως.Αμα αρχισει και της λεει τετοια θα φυγει τρεχοντας η αλλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο άλλος κουβαλά τέτοια μυαλά αμφιβάλλω αν θα βρει ποτέ κάτι καλύτερο, για να μη πω πως τέτοιοι άνθρωποι είναι καταδικασμένοι να μην είναι ποτέ ευτιχισμένοι.

 

Δεν είναι θέμα οικονομικής κατάστασης ίσα ίσα αυτοί που έχουν τέτοιες οικογένειες έχουν πολλές φορές πόρτες να τους ανοίγουν από μόνες τους και τη βρίσκουν την άκρη, τέτοια σύνδρομα μιζέριας πιο πολύ αφορούν μικροαστικά κατάλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα λες ρε φιλε?ετσι οπως κανει δυσκολο παντως.Αμα αρχισει και της λεει τετοια θα φυγει τρεχοντας η αλλη.

Εγγυηση σου λέω....οργανωθείτε να του βρείτε καμία και θα γλυτώσετε!!!Τον έχει χτυπήσει στο κεφάλι λέμε....άσε που η γκόμενα θα τον κάνει να επαγρυπνήσει άμα είναι έξυπνη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ένας λόγος που του κακοφαινεται η δουλειά είναι επειδή έχει μάθει να ξοδεύει και όχι να κερδίζει π.χ άμα του δώσουν 20€ οι γονείς του μπορεί να τα φάει όλα σε τσιγάρα και καφέδες όμως αν τα βγάλει ο ίδιος να μη τα ξοδέψει καθόλου επειδη θα βλέπει αλλιώς τα πράματα τότε..

 

Άμα εξαιρέσουμε τη τεμπελιά/αίσθηση ανωτερότητας που έχει,κατά τ'αλλα είστε οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο άλλος κουβαλά τέτοια μυαλά αμφιβάλλω αν θα βρει ποτέ κάτι καλύτερο, για να μη πω πως τέτοιοι άνθρωποι είναι καταδικασμένοι να μην είναι ποτέ ευτιχισμένοι.

 

Δεν είναι θέμα οικονομικής κατάστασης ίσα ίσα αυτοί που έχουν τέτοιες οικογένειες έχουν πολλές φορές πόρτες να τους ανοίγουν από μόνες τους και τη βρίσκουν την άκρη, τέτοια σύνδρομα μιζέριας πιο πολύ αφορούν μικροαστικά κατάλοιπα.

Κι εμεις δε μπορουμε να καταλαβουμε την λογικη του και το χειροτερο ειναι που κι εκεινος δε καταλαβαινει ποσο ασχημο ειναι αυτο που κανει. Ειδικα αυτα που λεει οτι δε θα παει να δουλευει σα πακιστανος για 400 ευρω ειναι αδιανοητο. Οι γονεις του ειναι κι οι δυο στο μεροκαματο κανεις δεν εχει καποια δουλεια που να την εχει αποκτησει μεσω μορφωσης και να ειναι αυτο που λεμε υψηλες θεσεις δε ξερουμε πως του εχει μπει αυτη η νοοτροπια στο μυαλο. απο τοτε που τελειωσε περιμενει να βρει κατευθειαν δουλεια στο αντικειμενο του αλλα και με καλες απολαβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνετε ένα λάθος κ εσύ και ο σαλονικος95....ασχολείστε με το ποια είναι η αιτία που δεν θέλει να δουλεψει....Προφανώς μπορεί και επιβιώνει χωρίς δουλειά....Αυτό δεν σας ενδιαφέρει...ούτε θα τον κάνετε εσείς άνθρωπο...

Σαν καλός φίλος τον πιάνεις και του λες.....αδερφέ ο καθένας έχει τα προβλήματά του,αν θες βοήθεια σε κάτι και μπορώ να προσφέρω ευχαρίστως.....το να μοιρολογάς και να μου γκρινιάζεις όλη μέρα για κάτι που μπορείς να το λύσεις....ε δεν είναι μαλακία??Οπότε χαλάει κ η παρέα έτσι....αποφάσισε και κρίνε... και τέλος....

Αν δεν καταλαβαίνει ο άλλος....τον κόβεις!!

Απλά τα πράγματα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα ένας λόγος που του κακοφαινεται η δουλειά είναι επειδή έχει μάθει να ξοδεύει και όχι να κερδίζει π.χ άμα του δώσουν 20€ οι γονείς του μπορεί να τα φάει όλα σε τσιγάρα και καφέδες όμως αν τα βγάλει ο ίδιος να μη τα ξοδέψει καθόλου επειδη θα βλέπει αλλιώς τα πράματα τότε..

 

Άμα εξαιρέσουμε τη τεμπελιά/αίσθηση ανωτερότητας που έχει,κατά τ'αλλα είστε οκ;

Ναι μια χαρα ημασταν μεχρι τα τελευταια χρονια που η παλια ανεμελια που ειχαμε ολοι δεν υπαρχει.σχεδον ολοι δουλευουμε πια και γενικα δεν ημασταν οπως τοτε που ημασταν φοιτητες.Απο τοτε που τελειωσαμε κι ολοι κοιταμε τι θα κανουμε με τις ζωες μας αρχισε αυτη τη συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη εγω που σπουδασα και δουλευω οπου να'ναι τωρα με μισθο γυρω στα 480 τι ειμαι μαλακας? κι οχι μονο εγω.

 

εχεις δικιο ομως φιλε καλυτερα να παρασιτεις στους δικους σου παρα να βρεις μια δουλεια να εισαι εστω και λιγο ανεξαρτητος. να σας γνωρισω αμα ειναι μαλλον θα κανετε καλη παρεα.

 

Πραγματικά απορώ που υπάρχουν άνθρωποι μέσα στην κοινωνία και θεωρούν οτι επειδή αυτοί επέλεξαν να κάνουν κάποια πράγματα και να ακολουθήσουν έναν δρόμο θα πρέπει το ίδια πράγματα να κάνουν και οι άλλοι. Δεν θα πω τίποτε άλλο γιατί αρκετά συγχίζομαι και ούτε θέλω να φάω ban.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία που το ανέφερες,αυτός μετά τις σπουδές του δεν βρήκε κάποια δουλειά στην ειδικότητα του; ή έψαξε χωρίς αποτέλεσμα;

Τωρα αυτην που βρηκε ηταν στην ειδικοτητα του. Οι αλλες οχι δεν ηταν.

Πραγματικά απορώ που υπάρχουν άνθρωποι μέσα στην κοινωνία και θεωρούν οτι επειδή αυτοί επέλεξαν να κάνουν κάποια πράγματα και να ακολουθήσουν έναν δρόμο θα πρέπει το ίδια πράγματα να κάνουν και οι άλλοι. Δεν θα πω τίποτε άλλο γιατί αρκετά συγχίζομαι και ούτε θέλω να φάω ban.

Μα δεν ειπαμε ποτε ρε φιλε να κανει οτι κι εμεις. Αλλα οχι να μας λεει μες τα μουτρα οτι θεωρει υποτιμιτικα αυτα που κανουμε κι επιπλεον να κλαιει οταν δεν εχει λεφτα να ερθει μαζι μας μια εκδρομη.  Γιατι εμεις τα λεφτα για την εκδρομη απο αυτες τις δουλειες τα βρηκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειπαμε ποτε ρε φιλε να κανει οτι κι εμεις. Αλλα οχι να μας λεει μες τα μουτρα οτι θεωρει υποτιμιτικα αυτα που κανουμε κι επιπλεον να κλαιει οταν δεν εχει λεφτα να ερθει μαζι μας μια εκδρομη.  Γιατι εμεις τα λεφτα για την εκδρομη απο αυτες τις δουλειες τα βρηκαμε.

 

Από αυτά που γράφεις εγώ αυτό κατάλαβα. Τέλος πάντων, εγώ ούτε θα κάτσω να πω κάτι σε κάποιον για την δουλειά που κάνει ούτε θα κλάψω σε αυτόν αν έχω αφραγκιές, αλλά σε κάθε περίπτωση το τι θα κάνω στην ζωή μου είναι δικό μου θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...