Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γιατι; μια χαρα θετικο ειναι, οι περισσοτερες (αμερικανιες συνηθως, οι αγγλοι ειναι πιο... προσεκτικοι σ αυτα)

το ξεχειλωνουν μεχρι εκει που δεν παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το λες και θετικό στοιχειο αυτό για μία σειρά

 

Μην σκεφτεσαι οτι ειναι σαν τα αμερικανικα αυτοτελη ομως. Εδω ειναι λιγα οπως αναφερθηκε της μιας ωρας και η ποιοτητα πολυ καλη. Μινι εργο κατασταση.

 

Ιδιαιτερα η συγκεκριμενη σειρα λεει πολυ.

 

 

 

It follows και The Babadook. Τα εχετε δει; Θα τα προτεινατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι; μια χαρα θετικο ειναι, οι περισσοτερες (αμερικανιες συνηθως, οι αγγλοι ειναι πιο... προσεκτικοι σ αυτα)

το ξεχειλωνουν μεχρι εκει που δεν παει

 

Τα έχουμε ξαναπει αυτά, μια σειρά είναι αντικειμενικά καλή όταν σε κάνει να θέλεις να δεις το επόμενο επεισόδιο (πχ GoT, Walking Dead, Breaking Bad κτλ κτλ). Τα procedural δεν το καταφέρνουν αυτό (ή τουλάχιστον δεν ξέρω εγώ κάποιο που να σε κρατάει σε αγωνία για το επόμενο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ειναι halloween εχετε να προτεινετε καμια εκτος απο την ομονυμη και το treak r treat που ειδα προσφατα...

Εμενα η αγαπημενη μου ταινια για halloween που την βλεπω καθε χρονο πια,ειναι το Sleepy Hollow του Tim Burton.

Ισως η καλυτερη ταινια για halloween αν το κυριο κριτηριο σου ειναι η ατμοσφαιρα της ταινιας.

 

Μπορεις να πας και σε κατι σαν κωμωδια,οχι βεβαια με θεμα haloween αλλα βρικολακες εχει,αναποφευκτα μπαινεις στο κλιμα.

Ονομαζεται What we do in the shadows.

Ισως η καλυτερη κωμωδια της χρονιας εκεινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει game of thrones, vikings, narcos που μου άρεσαν.Μετά πήγα στο breaking bad και το είδα με το ζόρι ως τον 5ο κύκλο και το παράτησα γιατί δεν παλευόταν άλλο, μετά είδα sons of anarchy μέχρι το 10ο επεισόδιο του 4ου κυκλου που το παράτησα γιατί βαρέθηκα που πάει τόσο αργά.

 

μου είπε ένας φίλος να δω walking dead αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται θα είναι σαν το soa που είναι πιο αργό και από τον τσάρτα.Δεν αντέχω τις σειρές που έχω πάρει γραμμή τι θα γίνει και απλά πρέπει να περιμένω 10 επεισόδια για να γίνει, τις βαριέμαι και τις παρατάω.Αξίζει να το δω ή τι άλλο να δω?

 

Αξίζει το TWD αλλά κάνει κοιλιές και έτσι όπως τα γράφεις δεν το κόβω να προχωράς. Επίσης η πρώτη σεζόν είναι σα μια μεγάαααλη εισαγωγή

Τσέκαρε και Spartacus αν σε ψήνει η θεματολογία ή το τρίπτυχο αίμα-σπέρμα-ξύλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω δει game of thrones, vikings, narcos που μου άρεσαν.Μετά πήγα στο breaking bad και το είδα με το ζόρι ως τον 5ο κύκλο και το παράτησα γιατί δεν παλευόταν άλλο, μετά είδα sons of anarchy μέχρι το 10ο επεισόδιο του 4ου κυκλου που το παράτησα γιατί βαρέθηκα που πάει τόσο αργά.

 

μου είπε ένας φίλος να δω walking dead αλλά δεν ξέρω, μου φαίνεται θα είναι σαν το soa που είναι πιο αργό και από τον τσάρτα.Δεν αντέχω τις σειρές που έχω πάρει γραμμή τι θα γίνει και απλά πρέπει να περιμένω 10 επεισόδια για να γίνει, τις βαριέμαι και τις παρατάω.Αξίζει να το δω ή τι άλλο να δω?

Το breaking bad εννοεις το παρατησες κατα τη διαρκεια της 5ης σεζον?Δεν μπορω να καταλαβω πως ενας ανθρωπος θα μπορουσε να παρατησει ισως την καλυτερη δραματικη σειρα ολων των εποχων,οταν ειναι τοσο κοντα στο τελος της.

Δηλαδη μου λες εκατσες και ειδες 4 σεζον με ζορι?Και σε ποιο σημειο της σειρας,"ειχες παρει γραμμη" τι θα γινοταν ακριβως?!

 

Τεσπα δες walking dead πολυ καλη σειρα,με ανατροπες απο καμια φορα,αλλα αποσο κρινω εσυ θα τις τσακωσεις 20 επεισοδια πριν.

Δεν σε βλεπω να αντεξεις καθ'ολη τη διαρκεια της 2ης σεζον,αλλα προσπαθησε το,ποτε δεν ξερεις.

 

Θα σου προτεινα και supernatural,καθε σεζον 20+ επεισοδια,καθε επεισοδιο και δραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βλεπετε κυριος tv series στο Internet? Δηλαδη ψαχνω ενα site που να ειναι κυριος με σειρες + καλη ποιοτητα και αν υπαρχει δυνατοτητα subtitles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε ποιο σημειο της σειρας,"ειχες παρει γραμμη" τι θα γινοταν ακριβως?!

 

Ε, δεν το λες και δύσκολα προβλέψιμο - όχι ότι φάνηκε κάποια πρόθεση ή προσπάθεια να το κάνουν τέτοιο οι δημιουργοί, αλλά για την κουβέντα - το b.b. Σαφώς πολύ καλή σειρά, αλλά είτε σαν πορεία-εξέλιξη, είτε σα φινάλε, δε μού φάνηκε ότι αυτό που το χαρακτήριζε ήταν η ανατροπή και η έκπληξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδια ! Εχω δει σχεδόν ολες τις "blockbuster" σειρες! Ψαχνω να ξεκινησω μια καινουρια τι μου προτείνεται ! Γενικα μ αρεσουν οι μεγάλες παραγωγες , βια κτλ ! Σκεφτομαι το sons of anarchy αλλα δεν αποφασιζω ευκολα οταν εχω τοσες σαιζον μπροστα μου ! Ακουγω γνώμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Crown, The Young Pope, από της ποιο καλές νέες παραγωγές! Η τηλεόραση στα καλύτερα τής, ούτε στο σινεμά τέτοια ποιότητα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...