Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bridget Moynahan μοιαζει καταπληκτικα με μια παλια ηθοποιο που επαιζε στο Hill Street Blues, την Veronica Hamel.

 

Πες μου - σε p.m. εννοείται, διότι ...είμαστε off topic! - ότι ξέρεις κάποιο ...video club, απ' το οποίο μπορώ να ...νοικιάσω το Hill Street Blues με ελληνικούς υπότιτλους, να τρελαθώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δει να προτείνετε σε αυτό το topic πολλές φορές το the wire, το οποίο και στο imdb έχει μια εξωπραγματική βαθμολογία. Κατέβασα την πρώτη season και από τα 2 πρώτα επισόδεια που είδα μου φάνηκε πολύ μέτρια η σειρά, καμία σχέση με ότι έχω ακούσει. Βελτιώνεται καθόλου ή απλά δεν είναι για το δικό μου γούστο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει να προτείνετε σε αυτό το topic πολλές φορές το the wire, το οποίο και στο imdb έχει μια εξωπραγματική βαθμολογία. Κατέβασα την πρώτη season και από τα 2 πρώτα επισόδεια που είδα μου φάνηκε πολύ μέτρια η σειρά, καμία σχέση με ότι έχω ακούσει. Βελτιώνεται καθόλου ή απλά δεν είναι για το δικό μου γούστο;

 

Και εγώ την πρώτη σεζόν άντεξα να δω. Μεγάλη απογοήτευση. Η βαθμολογία δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε να προτείνουμε καμιά post apocalyptic;

 

 

Προχθές είδα το Snowpiercer. Άσχημη δεν ήταν, αλλά δε τρελάθηκα.

Απο ταινιες τα Link.png Site: " I am legend " και Link.png Site: "Oblivion" , εμένα μου άρεσαν πολύ...

 

Από σειρές, φυσικά το Link.png Site: "The walking dead" , αλλά και το νέο "φρούτο", Link.png Site: "The last ship" ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτεινετε σειρες εχω δει (σε οσες δεν γραφω seasons εχω δει οσα εχουν βγει) :

Supernatural

Game of Thrones

House MD

Breaking Bad

The Walking Dead

Suits

Fargo

Hannibal

Sherlock

Elementary

Grimm

True Detective

Da Vinci's Demons

Fringe

Sons of Anarchy

Luther

Dexter

Homeland

The Following (Season 1)

Vikings (Season 1 μαλλον θα δω και την δευτερη)

Revolution (Season 1 δεν θα δω την δευτερη)

Merlin

House of Cards ( Season 1 θα δω σιγουρα την 2η αφου ξαναδω την 1η)

Last Resort (Season 1 μετα κοπηκε)

Prison Break

Damages (Ειχα δει μεχρι την 3η ή 4η)

Bones (Το εβλεπα επειδη ηταν απο τις σειρες που ειχα ξεκινησει αλλα το σταματησα στην προηγουμενη season)

Καλα ακομα δεν ξεκινησες το six feet under ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα να βλέπω το penny dreadful.Ενταξει..καλο ειναι δεν μπορω να πω.Παιζει και η συμπάθεια μου η Eva Green.Απο σειρές που εχω τελειώσει και περιμένω να βγούνε τα καινούργια επεισόδια,μου άρεσε παρα πολυ το banshee.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει να προτείνετε σε αυτό το topic πολλές φορές το the wire, το οποίο και στο imdb έχει μια εξωπραγματική βαθμολογία. Κατέβασα την πρώτη season και από τα 2 πρώτα επισόδεια που είδα μου φάνηκε πολύ μέτρια η σειρά, καμία σχέση με ότι έχω ακούσει. Βελτιώνεται καθόλου ή απλά δεν είναι για το δικό μου γούστο;

για μενα ειναι μεσα στις δυο καλυτερες σειρες που εχω δει ποτε.ξεκιναει αργα αλλα μολις καταλαβεις τι παιζει θα κολλησεις.καταρχην ειναι οι πιο καλογραμμενοι χαρακτηρες που εχω δει ποτε σε σειρα και ταυτοχρονα υπεροχο καστ να τους υποστηριξουν.συνεχισε την γιατι πρεπει να της δωσεις μια ευκαιρια και λογικα δεν θα το μετανοιωσεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Sopranos στην πρώτη σεζόν ήσουν κάπως τι παίζει με αυτήν εδώ την σειρά αλλά μόλις στρώθηκες εσύ όλα έγιναν μια χαρά. Για το Sopranos τουλάχιστον η σειρά είχε σκοπό να μπεις στο τρυπάκι της εσύ και όχι το ανάποδο όπως γίνεται με τις περισσότερες. Για αυτό και είναι ιδιαίτερη. Για το The Wire δεν έχω άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον φιλο που ρωτουσε για μετα αποκαλυπτικες ταινιες εχω να του προτεινω το the road (2009) , θα σου θυμισει πολυ το the last of us που βγηκε για ps3 μονο που δεν εχει ζομπι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε να προτείνουμε καμιά post apocalyptic;

 

 

Προχθές είδα το Snowpiercer. Άσχημη δεν ήταν, αλλά δε τρελάθηκα.

απ τις προσφατες το elysium αν δεν το χεις ηδη δει

και το oblivion που ανεφερθηκε ειναι ωραιο αλλα αν εχεις δει το moon δεν υπαρχει λογος να το δεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...