Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ για το χρόνο σου hexenlord  :-D

Άλλα θα μπορούσατε να μου πρότεινε και κάποιες άλλες σειρές  με αναφορές στην ποπ κουλτούρα (λίγο -πολύ nerd κατάσταση ) εκτός community και the big bang theory.  Αμερικάνικη κατά προτίμηση. 

​ευχαριστώ προκαταβολικά.   :-) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ευχαριστώ για το χρόνο σου hexenlord  :-D

Άλλα θα μπορούσατε να μου πρότεινε και κάποιες άλλες σειρές  με αναφορές στην ποπ κουλτούρα (λίγο -πολύ nerd κατάσταση ) εκτός community και the big bang theory.  Αμερικάνικη κατά προτίμηση. 

​ευχαριστώ προκαταβολικά.   :-) 

 

Το Silicon Valley είναι nerd φάση, αλλά προσωπικά δεν το βρήκα πολύ αστείο΄, δοκίμασέτο να αποκτήσεις και εσύ άποψη. Αυτό που με έκανε να γελάω πολύ και να κολήσω μαζί του ήταν το The League το οποίο το συστήνω ανεπιφύλακτα σε όλους. Για πιο καμένη χορτοκατάσταση φάση προτείνω το Workacholics, που είναι για να το βλέπεις πλάι πλάι με το The League καθώς μοιράζονται παρόμοιο χιούμορ (και γίνεται και κάπου μια αναφορά στο άλλο) ή και όχι. Κατέβασε τα 2-3 πρώτα επισόδεια από το καθένα και κάνε ένα τεστ drive. Το comunity το έβλεπα παλιά αλλά από τότε που ανακάλυψα αυτά μου φαίνεται πολύ ξενέρωτο... Επίσης θα σου πρότεινα ανεπιφύλαχτα κωμοδίες με κινούμενα σχέδια, όπως το Family Guy (TOP), το American Dad, το Futurama. Τέλος πολύ ευχάριστο είναι και το Arrested Development το οποίο έχει γίνει και αρκετά δημοφιλές στο διαδίκτυο. Όλα αυτά στα προτείνω υποθέτοντας πως ενδιαφέρεσαι για κωμωδία. Αν θες και κάτι διαφορετικό τότε House of Cards, Game of Thrones, Hanibal, True Detective, Fargo, Black Sails είναι κάποιες από τις σειρές που αναμένω πως και πως τον επόμενο κύκλο. Ελπίζω να βοήθισα, καλές προβολές

--Σειράκιας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , θα ήθελα να μου προτείνετε ταινίες θρίλερ, μυστηρίου όπως πχ ο κύβος 1,2,3 , τα saw κλπ , γενικά που να ειναι σε τέτοιο στυλ με κλειστοφοβικη ατμόσφαιρα , επίλυση γρυφων παγίδες θανάτου κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα , θα ήθελα να μου προτείνετε ταινίες θρίλερ, μυστηρίου όπως πχ ο κύβος 1,2,3 , τα saw κλπ , γενικά που να ειναι σε τέτοιο στυλ με κλειστοφοβικη ατμόσφαιρα , επίλυση γρυφων παγίδες θανάτου κλπ...

fermat's room

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πειτε μου ταινιες μυστηριου,αστυνομικες ή  με ανατρεπτικο τελος (πχ Fight Club). Δεν θελω να μου πειτε σε ποιο ειδος ανηκει η καθε προταση σας</p>

 

Shutter island

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε μου ταινιες μυστηριου,αστυνομικες ή  με ανατρεπτικο τελος (πχ Fight Club). Δεν θελω να μου πειτε σε ποιο ειδος ανηκει η καθε προταση σας

The Game

Limitless

The Watch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω καποιο αναλαφρο χαλαρωτικο feel good movie, τυπου χαζοκωμωδιας-αιθηματικη κομεντι ετων 2013-2014. Μην ειναι ομως και τελειως σαπιο. Σκεφτομουν χθες να τσεκαρω blended (το τελευταιο του Sandler) αλλα κατι μου λεει πως θα εχανα τελειως τον χρονο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε εσένα πάει. Θέλεις ανάλαφρη αισθηματική χαζοκωμωδία, η πρόταση ήταν καλή νομίζω.

 

Τεσπα, τσέκαρε και το Love & Other Drugs 2010. Δεν πολυξέρω άλλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω καποιο αναλαφρο χαλαρωτικο feel good movie, τυπου χαζοκωμωδιας-αιθηματικη κομεντι ετων 2013-2014. Μην ειναι ομως και τελειως σαπιο. Σκεφτομουν χθες να τσεκαρω blended (το τελευταιο του Sandler) αλλα κατι μου λεει πως θα εχανα τελειως τον χρονο μου.

για τσεκαρε αυτο

Crazy stupid love

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...