Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.για πειτε καμια ταινια με ελευθερους σκοπευτες σε στυλ american sniper...δηλαδη με ελευθερους σκοπευτες κτλπ

 

εκτος απο american sniper και phonebooth που τα εχω δει..

 

http://www.imdb.com/title/tt0822854/?ref_=nm_flmg_act_23

http://www.imdb.com/title/tt1091191/?ref_=nm_flmg_act_9

 

Και τα 2 με Wahlberg , το 2ο οχι ακριβως με sniper αλλα σιγουρα απο τις καλυτερες war movies

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτινετε καμια ταινια σε φαση τελος του κοσμου. Ειτε εχει να κανει με επιδημια , ειτε με εξωγηινους οτιδηποτε. Προειδοποιω οτι εχω δει αρκετες τετοιες :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να μου προτινετε καμια ταινια σε φαση τελος του κοσμου. Ειτε εχει να κανει με επιδημια , ειτε με εξωγηινους οτιδηποτε. Προειδοποιω οτι εχω δει αρκετες τετοιες :P

 

Contagion, World War Z

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Contagion, World War Z

 

 

Ταινιες ζητησε tho..

 

This is the End

28 Days Later

 

Μετα πας σε post-apocalyptic που δεν ειναι αυτο ακριβως που ζητας

Τα εχω δει και τα 4 :P

Για στειλε καμια post-apocalyptic 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού μέσα σε μια μέρα είδα μιάμιση σεζόν από το Brooklyn nine nine (kudos σε αυτόν που μου το πρότεινε) θυμήθηκα τον Sandberg και το Hot Rod (που το ξαναείδα στο άσχετο πριν από κανά δίμηνο περίπου).

 

Κάποτε είχα το Hot Rod μαζί με το αξεπέραστο Napoleon Dynamite και το Nacho Libre στο τοπ3 του συγκεκριμένου είδους κωμωδίας.

 

Ξέρετε αν υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το στυλ; Αμερικάνικη επαρχία, κάπως εγωκεντρικό και κυρίως χωρίς αίσθηση της εποχης στην οποία υποτίθεται είναι γυρισμένη η ταινία. Το Anchorman είναι ένα ακόμα παράδειγμα.

 

Νομίζω 2005-2009 ήταν η περίοδος που γυρίστηκαν διάφορες τέτοιες ταινίες. Διαφωτίστε με αν είστε του αθλήματος :D

 

 

Sorry για το self-quote και το bumping αλλά αν υπάρχει πρόταση καλοδεχούμενη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκινησα μια ελληνικη σειρα που ψιλο εβλεπα οταν βγηκε και μου αρεσε. Ειναι το big bang που εδειχνε το mega. Εχω δει μεχρι ωρας τα 3 πρωτα και εχω γελασει πολυ. Πιστευω οτι ειναι απο τις καλες ελληνικες σειρες.

 

Ωραιοι χαρακτηρες και ωραια αστεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιο προτείνετε:

godfather Ι ή scarface ?

 

Κλασσικές αξίες και τα δύο πλέον, που πρέπει να τα έχουν δει όλοι κατά τη γνώμη μου.

 

Θεωρώ το Godfather (ειδικά το 1 και το 2) κινηματογραφικό αριστούργημα από κάθε άποψη, τίποτα λιγότερο, οπότε άρχισε μ' αυτό. Το Scarface είναι κι αυτό ταινιάρα, δεν το συζητώ και σαφώς σού προτείνω να το δεις και μάλιστα τάχιστα (εκ-πλη-κτι-κός Pacino, ως Tony Montana). Απλώς, αν υποθετικά μπορούσες να δεις μόνο το ένα απ' τα δύο, αυτό θα έπρεπε να είναι σαφώς το Godfather. Ελάχιστες ταινίες σε όλη την ιστορία τού κινηματογράφου μπορούν να σταθούν στην ίδια φράση μ' αυτό και να μην επισκιαστούν από το συγκεκριμένο μεγαλείο (ομολογουμένως, το Scarface είναι από εκείνες που το παλεύουν γερά....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...