Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το έχω δει και το Pacific Rim.

Να ξεκαθαρίσω ότι όταν λέω "οπτικοακουστικό", δεν εννοώ blockbuster με εφέ, αλλά ταινίες που η κάθε της εικόνα να είναι και από μια φωτογραφία.

Σαν αυτές που πρότεινε ο theobabis. :)

Painted fire ειναι οτι πρεπει για αυτο που Θες και  εχει και ωραιο story :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το έχω δει και το Pacific Rim.

Να ξεκαθαρίσω ότι όταν λέω "οπτικοακουστικό", δεν εννοώ blockbuster με εφέ, αλλά ταινίες που η κάθε της εικόνα να είναι και από μια φωτογραφία.

Σαν αυτές που πρότεινε ο theobabis. :)

 

http://www.imdb.com/title/tt0353969/?ref_=nv_sr_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κυριες και κυριοι.

 

Θα ηθελα να μου προτεινετε ταινιες/σειρες με νομικο περιεχομενο. Δηλαδη να εχουν δικες ή προβληματα με το νομο για οποιοδηποτε θεμα. Οπως το wolf of wall street, i am sam που μου ερχονται στο μυαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κυριες και κυριοι.

 

Θα ηθελα να μου προτεινετε ταινιες/σειρες με νομικο περιεχομενο. Δηλαδη να εχουν δικες ή προβληματα με το νομο για οποιοδηποτε θεμα. Οπως το wolf of wall street, i am sam που μου ερχονται στο μυαλο. 

 

Από σειρές - που φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν αρκετές - αν δεν το έχεις δει ακόμα, προτείνω να δεις οπωσδήποτε το Boston Legal. Οπωσδήποτε όμως!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σειρές - που φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν αρκετές - αν δεν το έχεις δει ακόμα, προτείνω να δεις οπωσδήποτε το Boston Legal. Οπωσδήποτε όμως!!! 

δεν πρεπει πρωτα να χεις δει και το The Practice?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν πρεπει πρωτα να χεις δει και το The Practice?

 

Δεν το θεωρώ απαραίτητο. Προσωπικά, το Boston Legal το είδα πρώτο - χωρίς να έχω υπ' όψιν μου τη σύνδεση με το The Practice - και με ενθουσίασε, χωρίς να μού αφήσει κάποιο κενό. Την τοποθετώ μεταξύ των καλύτερων σειρών που έχω δει, ανεξαρτήτως είδους και ύφους.

 

Στο διάστημα που το παρακολουθούσα, έπεσε στην αντίληψή μου η σχέση μεταξύ τους, οπότε μετά είδα και το The Practice. Πολύ καλό επίσης, αν και, με τα δικά μου κριτήρια, το Boston Legal είναι αισθητά καλύτερο (και μόνο ο Spader που πρωταγωνιστεί - κατά τη γνώμη μου, εκ των κορυφαίων ηθοποιών τής γενιάς του - φτάνει για να το απογειώσει).

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παδια ψαχνω καμια καλη τανια μυστηριου να δω σημερα με το αισθημα χαχα.

Εχετε να προτεινετε καμια?

 

Έχω να προτείνω το ''The Loft'' πολύ μυστήριο,και ανατρεπτικό τέλος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κυριες και κυριοι.

 

Θα ηθελα να μου προτεινετε ταινιες/σειρες με νομικο περιεχομενο. Δηλαδη να εχουν δικες ή προβληματα με το νομο για οποιοδηποτε θεμα. Οπως το wolf of wall street, i am sam που μου ερχονται στο μυαλο. 

 

αρχικά μου ήρθε στο μυαλό το good wife,αλλά ίσως και το kramer vs kramer να είναι στο μήκος κύματος που ζητάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα το Sense8 ακουγα διαφορά γιαυτο αλλα ενώ μου φαίνεται οτι εχει πολυ ενδιαφέρον σενάριο, ταυτόχρονα ειναι πολυ βαρετό νομίζω. 4ο επεισόδιο ειμαι ακομα οποτε ελπίζω να καταφέρω να το τελειώσω..

Σκέφτομαι μέρα για το Orange is the new Black, άποψη κανεις αν αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξεκίνησα το Sense8 ακουγα διαφορά γιαυτο αλλα ενώ μου φαίνεται οτι εχει πολυ ενδιαφέρον σενάριο, ταυτόχρονα ειναι πολυ βαρετό νομίζω. 4ο επεισόδιο ειμαι ακομα οποτε ελπίζω να καταφέρω να το τελειώσω..

Σκέφτομαι μέρα για το Orange is the new Black, άποψη κανεις αν αξίζει?

To sense8 καταφερα να το δω μεχρι το 2ο επεισοδιο. Μετα με επαιρνε ο υπνος οσες φορες δοκιμασα να δω το 3ο οποτε το παρατησα. 

Στο OITNB με επαιρνε ο υπνος απο το 3o - 4ο επεισοδιο οποτε παρατησα επισης :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν πρεπει πρωτα να χεις δει και το The Practice?

 

 

Δεν το θεωρώ απαραίτητο. Προσωπικά, το Boston Legal το είδα πρώτο - χωρίς να έχω υπ' όψιν μου τη σύνδεση με το The Practice - και με ενθουσίασε, χωρίς να μού αφήσει κάποιο κενό. Την τοποθετώ μεταξύ των καλύτερων σειρών που έχω δει, ανεξαρτήτως είδους και ύφους.

 

Στο διάστημα που το παρακολουθούσα, έπεσε στην αντίληψή μου η σχέση μεταξύ τους, οπότε μετά είδα και το The Practice. Πολύ καλό επίσης, αν και, με τα δικά μου κριτήρια, το Boston Legal είναι αισθητά καλύτερο (και μόνο ο Spader που πρωταγωνιστεί - κατά τη γνώμη μου, εκ των κορυφαίων ηθοποιών τής γενιάς του - φτάνει για να το απογειώσει).

 

 

το the practice ειναι drama και οταν λεμε drama το εννουμε [ακομα και η εκπληξη στον επιλογο ηταν δραματικη... ]. To boston legal ειναι comedy ως προς το μεγαλυτερο κομματι του. Με λιγα λογια δεν συγκρίνονται...

 

in other news

 

παω να δω megashark vs kolossus

 

=]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...