Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όταν λες άλλης εποχής; Λόγω μη καλής ποιότητας στην εικόνα ας πούμε;

 

Το Breaking Bad είναι απο τις σειρές που σταδιακά απο τη πρώτη σεζόν μέχρι τη 5η συνεχώς ανεβαίνει και στο τέλος εκτοξεύεται. Για μένα αξίζει να κάτσεις να τη δεις, γιατί θα σε αποζημιώσει.

K αλλής εποχής -90s ας πούμε- κ κακή ποιότητα όντως. Απομίμηση κακη του vatos locos carnalito μου είχε φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αυτο ειναι το life, αλλα ειναι καλη σειρα για μενα, αξιζει...

 

με το sillicon valley γελαω, αλλα οπως ειπα και πριν γουστα ειναι αυτα...

 

τεσπα, γουστα ειναι αυτα, δε θα μαλωσουμε...

boardwalk empire,deadwood, 24, alias, marco polo

 

το οζ ειναι σειρα οροσημο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο ειναι το life, αλλα ειναι καλη σειρα για μενα, αξιζει...

 

με το sillicon valley γελαω, αλλα οπως ειπα και πριν γουστα ειναι αυτα...

 

τεσπα, γουστα ειναι αυτα, δε θα μαλωσουμε...

boardwalk empire,deadwood, 24, alias, marco polo

 

το οζ ειναι σειρα οροσημο...

boardwalk empire δε με κέντρισε θεωρώ το peaky blinders τη κορυφαία του είδους και δεύτερη το The knicks -knickers κάπως έτσι με τους γιατρους(εννοώ εποχής όχι απαραίτητα γκανγκστερική).

Deadwood τι είναι στυλ καουμπους; Μ αρέσει λίγο το longmire σε έτσι στυλ,

24 καλό αλλά υπερβολή δεν άντεξα θαρρώ καλύτερο το Nikita και το alias

alias τι να πω, marco polo εξαιρετικό.

Ίσως το ΟZ σε καλύτερη ποιότητα μ αρέσει δε ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ποιότητα αλλά έχουμε χάσει λίγο το μέτρο στη σημερινή εποχή. Είναι λίγο "ρηχό" να απορρίπτεις μια σειρά επειδή δεν είναι σε καλή ποιότητα.

 

Δεν είναι προσωπική επίθεση σε κανέναν, απλά πήρα αφορμή γιατί εχω δει να το λένε πολλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ποιότητα αλλά έχουμε χάσει λίγο το μέτρο στη σημερινή εποχή. Είναι λίγο "ρηχό" να απορρίπτεις μια σειρά επειδή δεν είναι σε καλή ποιότητα.

 

Δεν είναι προσωπική επίθεση σε κανέναν, απλά πήρα αφορμή γιατί εχω δει να το λένε πολλοί.

Δεν έχει χαθεί το μέτρο απλά δοκίμασε να βαλεις να δεις πχ το oz/X files που είναι σε 4/3 σε sd ποιότητα σε 55αρα και θα καταλάβεις ότι δεν βλέπετε. Λίγη αναμονή ώστε να βγουν παλιές σειρές σε 16/9 σε HD δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει χαθεί το μέτρο απλά δοκίμασε να βαλεις να δεις πχ το oz/X files που είναι σε 4/3 σε sd ποιότητα σε 55αρα και θα καταλάβεις ότι δεν βλέπετε. Λίγη αναμονή ώστε να βγουν παλιές σειρές σε 16/9 σε HD δεν είναι τίποτα.

 

Τη βλέπεις στο pc, σε αυτή τη περίπτωση. Εντάξει καταλαβαίνω ότι έχει τεράστια διαφορά το SD με HD (πχ The Wire) αλλά άμα δεν βγει ποτέ σε HD, δεν θα κάτσεις να τη δεις; Για αυτό λέω ότι έχει χαθεί το μέτρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η ποιότητα αλλά έχουμε χάσει λίγο το μέτρο στη σημερινή εποχή. Είναι λίγο "ρηχό" να απορρίπτεις μια σειρά επειδή δεν είναι σε καλή ποιότητα.

 

Δεν είναι προσωπική επίθεση σε κανέναν, απλά πήρα αφορμή γιατί εχω δει να το λένε πολλοί.

 

 

Δεν έχει χαθεί το μέτρο απλά δοκίμασε να βαλεις να δεις πχ το oz/X files που είναι σε 4/3 σε sd ποιότητα σε 55αρα και θα καταλάβεις ότι δεν βλέπετε. Λίγη αναμονή ώστε να βγουν παλιές σειρές σε 16/9 σε HD δεν είναι τίποτα.

Αυτο σκεφτόμουν μήπως υπάρχει σε κάνα mediamarkt, public σε dvd/hd να πάω να αγοράσω τη 1η σεζον; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο σκεφτόμουν μήπως υπάρχει σε κάνα mediamarkt, public σε dvd/hd να πάω να αγοράσω τη 1η σεζον; 

 

Δυστυχώς μόνο σε DVD υπάρχει. Δεν έχει βγει σε Blu-Ray. Μπορεί στο μέλλον, αλλά ακόμα δεν έχει μιλήσει επίσημα το HBO για κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη βλέπεις στο pc, σε αυτή τη περίπτωση. Εντάξει καταλαβαίνω ότι έχει τεράστια διαφορά το SD με HD (πχ The Wire) αλλά άμα δεν βγει ποτέ σε HD, δεν θα κάτσεις να τη δεις; Για αυτό λέω ότι έχει χαθεί το μέτρο.

Στο 15αρι laptop με τα ηχειακια ενώ δίπλα έχω την 55αρα με το ηχοσυστημα? Χάνεται όλη η μαγεία βασικά. Το The Wire το είχα δει σε dvd Rip σε μια 42αρα πριν χρόνια και οκ βλεπονταν αλλά σε bluray που το ξανά βλέπω τώρα με 16/9 είναι σαν να βλέπεις μια καινούργια σειρά.

Προσπαθησα να δω scrubs/Seinfeld αλλά δεν παλεύετε η ποιοτητα τους. Το ίδιο είναι και με το Oz X files the shield. Καποια στιγμη θα βγουν σε HD δεν μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει χαθεί το μέτρο απλά δοκίμασε να βαλεις να δεις πχ το oz/X files που είναι σε 4/3 σε sd ποιότητα σε 55αρα και θα καταλάβεις ότι δεν βλέπετε. Λίγη αναμονή ώστε να βγουν παλιές σειρές σε 16/9 σε HD δεν είναι τίποτα.

Εγώ κάθισα να δω το saphire and steel. Ήμουν μικρός όταν έπαιζε στην τηλεόραση και μου είχε μείνει στο μυαλό. Το βρήκα λοιπόν πρόσφατα με Ελληνικούς υπότιτλους και το κατέβασα όλο να το δω.

Ε, λοιπόν, σαν σειρά ήταν καλή με αγωνία και μυστήριο. Το 4:3 καρέ δεν με χάλασε καθόλου και η ποιότητα της εικόνας είναι dvd rip. Αυτό που με χάλασε ήταν το πολύ χαμηλό budget της σειράς. Το καλύτερο εφέ της ήταν ένα φως στο πάτωμα από φακό που υποδήλωνε την παρουσία μεσωδιαστατικών όντων. Παρ' όλα αυτά όμως θα την δω κάποια στιγμή.

 

Και μιας και πιάστηκα με παλιές σειρές να προτείνω τις παρακάτω:

space above & beyond. Καλογυρισμένη σειρά sch-fi.

dark shadows του 1991. Σε αυτό βασίστηκε η ομώνυμη ταινία του 2012 με τον johnny depp (το βρήκα μετά κόπων και βασάνων σε tvrip από το emule)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Deadwood τι είναι στυλ καουμπους; Μ αρέσει λίγο το longmire σε έτσι στυλ,

 

 

 

 

Οχι με την αυστηρη κλασσικη εννοια που την ξερουμε. Ειναι εξαιρετικη σειρα. Μακραν απο τις κορυφαιες που εχουν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boardwalk empire και breaking bad ειναι από τις καλύτερες σειρές που υπάρχουν.

Αρχισα να βλεπω breaking bad.

Ο 1ος κυκλος με απογοητευεσε μπορω να πω. Οχι πως δεν βλεπεται αλλα δεν με ενθουσιασε καθολου.

Ελπιζω να βελτιωνεται και να βελτιωνεται ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...