Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις ειδα τους καινουργιους 4 φανταστικους

και εφριξα

Δηλαδή;;; Μάπα το καρπούζι;

Από ποια άποψη; Εφέ, υπόθεση, δράση;

 

Ωχχχ! Τώρα το πρόσεξα. Ο johnny storm είναι μαύρος (όχι ότι έχω κάτι σε ρατσιστικό αλλά όχι και μαύρος) και ο Miles Telller άφησε τις μπακέτες και το κλάμα από το whiplash και κάνει streching στο ρόλο του Reed Richards!?

ΕΛΕΟΣ!

Και ο Trank τι δουλειά έχει να γράφει screenplay για υπερήρωες από κόμικ και να θέλει να περάσει τη δικιά του άποψη; Μια χαρά είναι το σενάριο των f4 και έχουν πολλές ιστορίες, έπρεπε να κάνει δικό του reboot δηλαδή; Άσε που είπε στους ηθοποιούς να μην διαβάσουν τα κόμικς των f4 για να μην επηρεαστούν.

Καλά έκανε η fox και τον έδιωξε στα μισά της παραγωγής. Δεν είχε γράψει ούτε καν ένα αξιόλογο τέλος.

ΔΙΠΛΟ ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπα, μάλλον θα είναι τόσο τραγικό όσο χρειάζεται ώστε να παραμείνει τραγικό και όχι παραπάνω ώστε να γίνει cult.

 

Ακόμα τα κλαίω τα λεφτά που έδωσα για να δω jupiter accenting στα ster. Δεν την περίμενα τέτοια π@π@ρι@ και είμαι φανατικός με τα sci-fi ακόμα και αυτά της 10ετίας του '70 και του '80. Αφού όταν γύρισα στο σπίτι ξαναείδα το The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

Αυτό τουλάχιστον είναι κωμικοτραγικό και δεν το κρύβει.

 

Πάντως, ότι θα το δω είναι το μόνο σίγουρο, όσο κακό και να είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το νέο F4 είναι τόσο gtpk που έχει μπει ως standard αξιολόγησης κακών ταινιών...

 

Η πλοκή είναι τόσο απλοϊκή, που δεν υπάρχει κάτι να κάνεις spoiler, δεν υπάρχει τπτ απρόοπτο ή που να σε εκπλήξει...

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τους ηθοποιούς, απλά με τέτοιο σενάριο ότι και να έκαναν δεν βελτιωνόταν η ταινία...

 

http://www.rottentomatoes.com/m/fantastic_four_2015/?search=fantastic

 

http://www.rottentomatoes.com/m/elektra/

 

http://www.rottentomatoes.com/m/daredevil/?search=daredevil

 

Το Elektra είναι καλύτερο, το Daredevil αριστούργημα μπροστά του :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο F4 είναι τόσο gtpk που έχει μπει ως standard αξιολόγησης κακών ταινιών...

 

Η πλοκή είναι τόσο απλοϊκή, που δεν υπάρχει κάτι να κάνεις spoiler, δεν υπάρχει τπτ απρόοπτο ή που να σε εκπλήξει...

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τους ηθοποιούς, απλά με τέτοιο σενάριο ότι και να έκαναν δεν βελτιωνόταν η ταινία...

 

http://www.rottentomatoes.com/m/fantastic_four_2015/?search=fantastic

 

http://www.rottentomatoes.com/m/elektra/

 

http://www.rottentomatoes.com/m/daredevil/?search=daredevil

 

Το Elektra είναι καλύτερο, το Daredevil αριστούργημα μπροστά του :P

 

Αν δεν ήταν η Jennifer Garner θα ήταν στα ίδια με το f4 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει

24 (ως τον 6ο κυκλο νομιζω)

Lost

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Game of Thrones

και σε λιγο τελειωνω το Breaking Bad.

 

Σκεφτομαι να αρχισω το walking dead αλλα προβληματιζομαι μην ειναι πατατα...

Γνωμες ή αλλες προτασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει

24 (ως τον 6ο κυκλο νομιζω)

Lost

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Game of Thrones

και σε λιγο τελειωνω το Breaking Bad.

 

Σκεφτομαι να αρχισω το walking dead αλλα προβληματιζομαι μην ειναι πατατα...

Γνωμες ή αλλες προτασεις?

Για το walking dead εχω αουσει καλες κριτικες αν και δεν το εχω δει.

Προτεινω Twin Peaks, Six Feet Under, Mad Men, House of cards, Americans

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει

24 (ως τον 6ο κυκλο νομιζω)

Lost

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Game of Thrones

και σε λιγο τελειωνω το Breaking Bad.

 

Σκεφτομαι να αρχισω το walking dead αλλα προβληματιζομαι μην ειναι πατατα...

Γνωμες ή αλλες προτασεις?

 

 

Για το walking dead εχω αουσει καλες κριτικες αν και δεν το εχω δει.

Προτεινω Twin Peaks, Six Feet Under, Mad Men, House of cards, Americans

 

 

Πρωτα απο ολα δες το Six Feet Under εχει το καλυτερο series finale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ο xavier. Το six fit under απο λιγα αποσπασματα που εχω δει μου φαινεται πολυ ξενερωτο για τα γουστα μου.

 

Θελω σειρα που να σε κραταει. Να εχει ανατροπες, αγωνια να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο. Οπως π.χ. ηταν το prison break στον 1o κυκλο, ή το Lost ή ακομα και το 24 στους πρωτους κυκλους που σε κρατουσε στην τσιτα.

 

Για το walking dead το σκεφτομαι γιατι μου αρεσουν τα post apocalyptic γενικα. Αν η σειρα ας πουμε εχει ατμοσφαιρα του στυλ 28 days later εχει την αγωνια της κλπ και οχι πολλα καραγκιοζιλικια πιστευω θα μου αρεσει.

 

Επισης και το battlestar galactica μου αρεσε μιας και fun των scifi. Σκεφτομαι και για firefly. Λεει τιποτα αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ο xavier. Το six fit under απο λιγα αποσπασματα που εχω δει μου φαινεται πολυ ξενερωτο για τα γουστα μου.

 

Θελω σειρα που να σε κραταει. Να εχει ανατροπες, αγωνια να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο. Οπως π.χ. ηταν το prison break στον 1o κυκλο, ή το Lost ή ακομα και το 24 στους πρωτους κυκλους που σε κρατουσε στην τσιτα.

 

Για το walking dead το σκεφτομαι γιατι μου αρεσουν τα post apocalyptic γενικα. Αν η σειρα ας πουμε εχει ατμοσφαιρα του στυλ 28 days later εχει την αγωνια της κλπ και οχι πολλα καραγκιοζιλικια πιστευω θα μου αρεσει.

 

Επισης και το battlestar galactica μου αρεσε μιας και fun των scifi. Σκεφτομαι και για firefly. Λεει τιποτα αυτο?

 

καλο το firefly αλλα πιο light απο το BSG και λιγα επεισοδια  , δες και την ταινια μετα

 

Δες Spartacus :-)

και το Banshee ειδικα 1η season ειναι τετοιο στυλ που ψαχνεις

η΄κανα Sons Of Anarchy 

 

για Το Walking Dead εγω το βλεπω ακομα εχει τα επεισοδια που ειναι πολυ καλα αλλα εχει και ep που ειναι βαρετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει δικιο ο xavier. Το six fit under απο λιγα αποσπασματα που εχω δει μου φαινεται πολυ ξενερωτο για τα γουστα μου.

 

Θελω σειρα που να σε κραταει. Να εχει ανατροπες, αγωνια να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο. Οπως π.χ. ηταν το prison break στον 1o κυκλο, ή το Lost ή ακομα και το 24 στους πρωτους κυκλους που σε κρατουσε στην τσιτα.

 

Για το walking dead το σκεφτομαι γιατι μου αρεσουν τα post apocalyptic γενικα. Αν η σειρα ας πουμε εχει ατμοσφαιρα του στυλ 28 days later εχει την αγωνια της κλπ και οχι πολλα καραγκιοζιλικια πιστευω θα μου αρεσει.

 

Επισης και το battlestar galactica μου αρεσε μιας και fun των scifi. Σκεφτομαι και για firefly. Λεει τιποτα αυτο?

 

Ξεκίνα battlestar galactica χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...