Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω σειρά να δώ, οι σειρές που έχω δει είναι:

 

band of brothers

prison break

house of cards

game of thrones

true detective

homeland

breaking bad

better call saul

vikings

sherlock

house md

*

 

δεν θέλω με superheroes (flash, arrow κτλ)

 

 

 

 

insomniacs τα φώτα σας!!

 

(*) Sense8, Utopia, the Wire, Damages, the X-Files, Dexter, American Horror Story, 24, the Sopranos, El Internado είναι μερικές που σου προτείνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω την αίσθηση ότι γράφετε κυρίως για σειρές

 

μπήκα να διαβάσω για καμιά ταινία αλλά δε βρήκα πολύ υλικό... τουλάχιστον στις τελευταίες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ψάχνω να κατεβάσω ταινίες που να έχουν σχέση με φυσικές καταστροφές. Κάτι σαν το the day after tomorrow. Είδα το Dante's Peak, το The Impossible αλλά ψάχνω και άλλες γιατί έχω άδεια από την δουλειά και θέλω να λιώσω :)

 

Αν μπορείτε προτείνετε όσες περισσότερες γνωρίζεται. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ψάχνω να κατεβάσω ταινίες που να έχουν σχέση με φυσικές καταστροφές. Κάτι σαν το the day after tomorrow. Είδα το Dante's Peak, το The Impossible αλλά ψάχνω και άλλες γιατί έχω άδεια από την δουλειά και θέλω να λιώσω :)

 

Αν μπορείτε προτείνετε όσες περισσότερες γνωρίζεται. Ευχαριστω

 

 

Towering inferno (παλιό αλλά κλασικό στο είδος του)

Twister 

Deep Impact

Volcano (μούφα)

 

Γενικά όλες οι ταινίες αυτού του είδους είναι μέτριες. Για χαζολόγημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την τεράστια βαθμολογία του δεν είχα δει ακόμα το Sopranos οπότε αποφάσισε προχτες να το ξεκινήσω. Είμαι στα μισά της πρώτης σεζόν και δεν μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί. Σίγουρα είναι πολύ καλό αλλά λείπει το βασικό στοιχείο που σε κρατάει σε μια σειρά: η θέληση να σε κάνει να δεις το επόμενο επεισόδιο. Επίσης μου φαίνεται και λίγο αργό.

 

Είδα ότι έχει 6 σεζόν. Αλλάζει αυτό στην πορεία ή συνεχίζει το μοτίβο των ημιαυτοτελή επεισοδίων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρά την τεράστια βαθμολογία του δεν είχα δει ακόμα το Sopranos οπότε αποφάσισε προχτες να το ξεκινήσω. Είμαι στα μισά της πρώτης σεζόν και δεν μπορώ να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί. Σίγουρα είναι πολύ καλό αλλά λείπει το βασικό στοιχείο που σε κρατάει σε μια σειρά: η θέληση να σε κάνει να δεις το επόμενο επεισόδιο. Επίσης μου φαίνεται και λίγο αργό.

 

Είδα ότι έχει 6 σεζόν. Αλλάζει αυτό στην πορεία ή συνεχίζει το μοτίβο των ημιαυτοτελή επεισοδίων;

το ιδιο πραμα ειναι σε ολες τις σεζον.προσωπικα δν μ αρεσε καθολου οχι επειδη ειναι αργο (the wire η καλυτερη σειρα eu) αλλα δν μ αρεσαν οι χαρακτηρες. σου προτεινω το the shield αν θες αγωνια και δραση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Country For Old Men

 

 

 

Τούμπανο ταινία. Δικαίως τα οσκαρς.

Ερμηνείες κορυφή. Την προτείνω

 

την είχα δει στο σινεμά όταν βγήκε...

 

δυνατή ταινία με την ένννοια ότι ειναι από τις ταινίες που τις σκέφτεσαι μετα

έτσι είχα πάθει και με το "μικρά αγγλία"

νόμιζα ότι δε  μου άρεσε αλλά ακομα και 2 χρονια μετά πιάνω τον εαυτό μου να τη σκέπτεται οπότε καταλαβαίνω οτι κάποιες ταινίες λειτουργούν περισσότερο στο υποσυνείδητο... ακόμα κι αν ένιωσες οτι δε σου άρεσαν όταν τις είδες, αυτές βρήκαν τον τρόπο να χαράξουν της πορεία τους στο υποσυνειδητό σου

Αν κι ακόμα δεν έχω καταλάβει, γιατί την είχε δει έτσι ο χαβιέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...