Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day ;;;; Την εχεις δει αυτη με τον steve carell;;Kαλος κωμικος !

Ωραια ταινια παλι με τον ιδιο ηθοποιο ειναι το the way way back.

Απο Αdam sadler ριξε μια ματια στο men,women and children, δεν το λες κωμωδια αλλα ειναι ωραια ταινια!!Λογικα τις αλλες του ταινιες θα τις εχει δει .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα το the wire. απλά η καλύτερη σειρά που έχω δει. μιλάμε χωρίς υπερβολή μπορώ να πω πως στεναχωρήθηκα..

 

είπα να πάω σε κάτι πιο χαλαρό μιας και οι καλές σειρές που δεν έχω δει αρχίζουν να λιγοστεύουν επικίνδυνα.. έτσι ξεκίνησα το person of interest. αν και οι κριτικές είναι καλές το πρώτο επεισόδιο μου φάνηκε ψιλό απάτη.. φαντασία, εύκολη πλοκή γενικά μου φάνηκε χωρίς βάθος. Να το συνεχίσω η θα απογοητευτώ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα το the wire. απλά η καλύτερη σειρά που έχω δει. μιλάμε χωρίς υπερβολή μπορώ να πω πως στεναχωρήθηκα..

 

είπα να πάω σε κάτι πιο χαλαρό μιας και οι καλές σειρές που δεν έχω δει αρχίζουν να λιγοστεύουν επικίνδυνα.. έτσι ξεκίνησα το person of interest. αν και οι κριτικές είναι καλές το πρώτο επεισόδιο μου φάνηκε ψιλό απάτη.. φαντασία, εύκολη πλοκή γενικά μου φάνηκε χωρίς βάθος. Να το συνεχίσω η θα απογοητευτώ?

To person of interest ειπα να το ξεκινήσω και εγώ. Ενώ έχει πολύ καλή βαθμολογία με επεισόδια των 9.6 και πάνω προσπαθώ βλέπω ένα επεισόδιο και βαριέμαι. Μέρα τον άλλο μήνα ένα επεισόδιο πάλι βαρεμάρα. Έφτασα στο 10 και είναι στο ίδιο μοτίβο. Πολλα κλισέ τα ίδια και τα ιδια. Ίσως να φτιάχνει στις επόμενες σεζόν. Είναι και πολλά επεισόδια η κάθε σεζόν οπότε και πολλά fillers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σειρές προτείνω Scream Queens. Ουσιαστικά πρόκειται για μια παρωδία του Scream. Αστείοι διάλογοι με αρκετό αυτοσαρκασμό και σωστές δόσεις θρίλερ. Ξεχωρίζουν οι Jamie Lee Curtis κι η Emma Roberts.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σειρές προτείνω Scream Queens. Ουσιαστικά πρόκειται για μια παρωδία του Scream. Αστείοι διάλογοι με αρκετό αυτοσαρκασμό και σωστές δόσεις θρίλερ. Ξεχωρίζουν οι Jamie Lee Curtis κι η Emma Roberts.

 

Εγώ πάλι δεν την προτείνω για κανένα λόγο.  Ούτε αστεία μου φάνηκε ούτε τρομακτική. Περισσότερο βαρετή και χαζή θα την χαρακτήριζα. Προσωπική μου άποψη πάντα εννοείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σειρές προτείνω Scream Queens. Ουσιαστικά πρόκειται για μια παρωδία του Scream. Αστείοι διάλογοι με αρκετό αυτοσαρκασμό και σωστές δόσεις θρίλερ. Ξεχωρίζουν οι Jamie Lee Curtis κι η Emma Roberts.

με το χειροτερο φιναλε ολο των εποχων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στη μιζερια που ζουμε πραγματικα αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποια καλη κωμωδια που να μας κανει να γελασουμε

Δυσκολευομαι να θυμηθω ποτε εγινε τελευταια φορα αυτο

το Snatch το εχεις δει? δεν ξερω σε πια κατηγορια ανικη αλλα εχει πολυ γέλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω δει τα παρακατω

 

24 (ως τον 5ο κυκλο νομιζω μετα το παρατησα)

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Firefly

Game of Thrones

Lost

Breaking Bad

Walking Dead

Fringe

 

Οι παραπανω ολες μου αρεσαν μπορω να πω, αλλες λιγοτερο, αλλες περισσοτερο.

 

Θελω προταση για σειρα που να σε κραταει σε αγωνια, ανατροπες κλπ και να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο.

Επισης η σειρα θελω να εχει μια κεντρικη υποθεση που να εξελισσεται συνεχως και οχι αυτοτελη επεισοδια (νταξει καποια filler ας υπαρχουν....)

Επισης δεν θα με χαλουσε αν επαιζε και μεταφυσικο μεσα στυλ lost ή fringe.

 

Σκεφτομαι για homeland και dexter. Δεν ξερω αν ικανοποιουν τα κριτηρια που εβαλα...

 

Καμια αλλη προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω δει τα παρακατω

 

24 (ως τον 5ο κυκλο νομιζω μετα το παρατησα)

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Firefly

Game of Thrones

Lost

Breaking Bad

Walking Dead

Fringe

 

Οι παραπανω ολες μου αρεσαν μπορω να πω, αλλες λιγοτερο, αλλες περισσοτερο.

 

Θελω προταση για σειρα που να σε κραταει σε αγωνια, ανατροπες κλπ και να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο.

Επισης η σειρα θελω να εχει μια κεντρικη υποθεση που να εξελισσεται συνεχως και οχι αυτοτελη επεισοδια (νταξει καποια filler ας υπαρχουν....)

Επισης δεν θα με χαλουσε αν επαιζε και μεταφυσικο μεσα στυλ lost ή fringe.

 

Σκεφτομαι για homeland και dexter. Δεν ξερω αν ικανοποιουν τα κριτηρια που εβαλα...

 

Καμια αλλη προταση?

banshee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω δει τα παρακατω

 

24 (ως τον 5ο κυκλο νομιζω μετα το παρατησα)

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Firefly

Game of Thrones

Lost

Breaking Bad

Walking Dead

Fringe

 

Οι παραπανω ολες μου αρεσαν μπορω να πω, αλλες λιγοτερο, αλλες περισσοτερο.

 

Θελω προταση για σειρα που να σε κραταει σε αγωνια, ανατροπες κλπ και να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο.

Επισης η σειρα θελω να εχει μια κεντρικη υποθεση που να εξελισσεται συνεχως και οχι αυτοτελη επεισοδια (νταξει καποια filler ας υπαρχουν....)

Επισης δεν θα με χαλουσε αν επαιζε και μεταφυσικο μεσα στυλ lost ή fringe.

 

Σκεφτομαι για homeland και dexter. Δεν ξερω αν ικανοποιουν τα κριτηρια που εβαλα...

 

Καμια αλλη προταση?

 

To Dexter μέχρι την 4η σεζόν ικανοποιεί τα κριτήρια που θέλεις. Το homeland δεν αξίζει.

 

Θα πρότεινα Fargo, Narcos, The Fall, Oz, Band of Brothers, Supernatural (μεχρι τη 5η σεζόν), The Wire, Marco Polo, Spartacus, Rome και Vikings.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω δει τα παρακατω

 

24 (ως τον 5ο κυκλο νομιζω μετα το παρατησα)

Prison break (ως τον 3ο κυκλο μετα το παρατησα..)

Battlestar Galactica

Firefly

Game of Thrones

Lost

Breaking Bad

Walking Dead

Fringe

 

Οι παραπανω ολες μου αρεσαν μπορω να πω, αλλες λιγοτερο, αλλες περισσοτερο.

 

Θελω προταση για σειρα που να σε κραταει σε αγωνια, ανατροπες κλπ και να περιμενεις πως και πως το επομενο επεισοδιο.

Επισης η σειρα θελω να εχει μια κεντρικη υποθεση που να εξελισσεται συνεχως και οχι αυτοτελη επεισοδια (νταξει καποια filler ας υπαρχουν....)

Επισης δεν θα με χαλουσε αν επαιζε και μεταφυσικο μεσα στυλ lost ή fringe.

 

Σκεφτομαι για homeland και dexter. Δεν ξερω αν ικανοποιουν τα κριτηρια που εβαλα...

 

Καμια αλλη προταση?

24 season 5,6,7,8,9

αστειευομαι αν και τα εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

banshee

Νομιζω μου το ειχες προτεινει και παλιοτερα, αλλα δεν ξερω γιατι δεν μου γεμιζει το ματι... Πολυ b-movie και καλτιλα μου κανει...

Μπαινει στα υποψιν παντως...

Ανατροπες, αγωνια και οχι αυτοτελη επεισοδια τα εχουμε φανταζομαι ετσι?

 

To Dexter μέχρι την 4η σεζόν ικανοποιεί τα κριτήρια που θέλεις. Το homeland δεν αξίζει.

 

Θα πρότεινα Fargo, Narcos, The Fall, Oz, Band of Brothers, Supernatural (μεχρι τη 5η σεζόν), The Wire, Marco Polo, Spartacus, Rome και Vikings.

Το band of brothers το εχω δει, ξεχασα να το γραψω...

 

Στο homeland ειχα ψιλοκατασταλαξει αλλα μου το χαλασες τωρα... :angry:

Για dexter το εχω διαβασει πως μετα την 4η γινεται μαπα. Και αυτος ειναι ο λογος που με αποτρεπει να το αρχισω, αφου μαλλον δεν θα το ολοκληρωσω...

 

Το fargo βασιζεται πανω στην ταινια? Την ιδια υποθεση εχει?

 

Wire, Narcos και oz ξερω πως ειναι καλες αλλα επειδη εχω ακουσει πως ειναι αργες (ιδιως το wire) δεν ειμαι σε φαση τωρα να τις δω... Θα βαρεθω και θα τις παρατησω...

 

 

Το utopia τι λεει? Καλα λογια διαβασα, απλα νομιζω δεν ολοκληρωθηκε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω μου το ειχες προτεινει και παλιοτερα, αλλα δεν ξερω γιατι δεν μου γεμιζει το ματι... Πολυ b-movie και καλτιλα μου κανει...

Μπαινει στα υποψιν παντως...

Ανατροπες, αγωνια και οχι αυτοτελη επεισοδια τα εχουμε φανταζομαι ετσι?

 

Το band of brothers το εχω δει, ξεχασα να το γραψω...

 

Στο homeland ειχα ψιλοκατασταλαξει αλλα μου το χαλασες τωρα... :angry:

Για dexter το εχω διαβασει πως μετα την 4η γινεται μαπα. Και αυτος ειναι ο λογος που με αποτρεπει να το αρχισω, αφου μαλλον δεν θα το ολοκληρωσω...

 

Το fargo βασιζεται πανω στην ταινια? Την ιδια υποθεση εχει?

 

Wire, Narcos και oz ξερω πως ειναι καλες αλλα επειδη εχω ακουσει πως ειναι αργες (ιδιως το wire) δεν ειμαι σε φαση τωρα να τις δω... Θα βαρεθω και θα τις παρατησω...

 

 

Το utopia τι λεει? Καλα λογια διαβασα, απλα νομιζω δεν ολοκληρωθηκε????

 

Το fargo έχει κάποια κοινά με τη ταινία αλλά όχι γενικά είναι ξεχωριστό στο story. Επίσης έχει το κακό ότι έχει αυτοτελείς σεζόν (νεο καστ-στορυ ανά σεζόν).

 

To The Wire ναι είναι κάπως αργό, αλλά αξίζει. Τo Oz όχι δεν θα το έλεγα ότι είναι τόσο αργό. Απλά είναι βαρύ (σκληρή ωμή βία και σκηνές, δύσκολοι χαρακτήρες) για μερικούς, άλλα έχει αυτό που σε κάνει να θέλεις να δεις τη συνέχεια. Το Narcos είναι πιο "εύκολο" και γρήγορο σε ρυθμό απο τα δυο προηγούμενα. Το Utopia δεν το έχω δει (ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...