Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Making a Murderer.. πραγματικα συγκλονιστικο, μια αληθινη ιστορια που εχει σοκαρει τους παντες.. Αν και δεν ειμαι τρελος φαν των documentaries, την ειδα ολη back to back σε 3 μερες.

Άχαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα σήμερα The Last Ship μιας και είμαστε σε περιόδους ξηρασίας και δεν έχουμε νέα επεισόδια από τις άλλες σειρές.

Φαίνεται αρκετά καλή σειρά, θα δείξει.

 

Εχει τα κλασσικά αμερικανικά κλισέ ( κακοί Ρώσοι κλπ - τουλάχιστον αυτό δείχνει το πρώτο επεισόδιο ) αλλά το όλο ναυτικό setting με τράβηξε μιας και έκανα τη θητεία μου στο Π.Ναυτικό. 

 

Επίσης λέω να ξεκινήσω από εβδομάδα Jessica Jones

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ξεκίνησα το The 100. Έφυγαν και οι 2 οι σεζόν σε λίγες μέρες μου άρεσε πάρα πολύ. Από άλλο πλανήτη η marie avgeropoulos. Εξαιρετική εικόνα τα bluray releases και ήχος dts.

 

marie-avgeropoulos-swim.jpg

Επεξ/σία από king2009
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Making a Murderer.. πραγματικα συγκλονιστικο, μια αληθινη ιστορια που εχει σοκαρει τους παντες.. Αν και δεν ειμαι τρελος φαν των documentaries, την ειδα ολη back to back σε 3 μερες.

 

Άχαστο.

 

Ειμαι στο 4ο επεισοδιο. Παρα πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν είχα αρκετό χρόνο να ψάξω λόγο δουλειάς κι όλας. 

Απλά επειδή δεν πάει άλλο με το Arrow και το Grimm ( θέλω κάτι φρέσκο ή παλιό και σταθερό! ) και δεν έχω σκοπό τον λίγο χρόνο που σκορπάω να δω κάτι να μην το γουστάρω. 

Θέλω πρόταση για σειρά που να έχει αρχή και συνέχεια εφόσον μου προτείνετε κάποια καινούργια.( που θα ήθελα και περισσότερο) 

Αν η πρόταση είναι για παλιότερη σειρά θα  ήθελα να έχει τα πάνω +κάποιο αξιόλογο τέλος. ( Πριν προλάβετε να πείτε κάτι δεν ψάχνω για κανένα αριστούργημα απλά να βλέπετε και να υπάρχει λογική εξήγηση στο τέλος.)  

 

Λοιπόν για να καταλάβετε τι θέλω πάνω κάτω έχω δει τις πάνω που είπα βλέπω για κωμωδία το Walking Dead ( δεν θέλω άλλα ζόμπι φτάνουν ) και έχω δει το φανταστικό Wire που δίκαια είναι τόσο ψιλά και τα πολύ καλά Sopranos και Breaking Bad.

 

Kάτι που μπορεί να είναι έστω και λίγο κοντά στα πάνω ''θα με ενδιέφερε! ''

 

Λίγα που έψαξα χθες δεν είδα κάποια του 2015 να μου γυαλίσει...μπορεί κάποια στιγμή να ρίξω μια ματιά στο 

Narcos αν και θα του δώσω λίγο χρόνο για να μην ρισκάρω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δεν είχα αρκετό χρόνο να ψάξω λόγο δουλειάς κι όλας. 

Απλά επειδή δεν πάει άλλο με το Arrow και το Grimm ( θέλω κάτι φρέσκο ή παλιό και σταθερό! ) και δεν έχω σκοπό τον λίγο χρόνο που σκορπάω να δω κάτι να μην το γουστάρω. 

Θέλω πρόταση για σειρά που να έχει αρχή και συνέχεια εφόσον μου προτείνετε κάποια καινούργια.( που θα ήθελα και περισσότερο) 

Αν η πρόταση είναι για παλιότερη σειρά θα  ήθελα να έχει τα πάνω +κάποιο αξιόλογο τέλος. ( Πριν προλάβετε να πείτε κάτι δεν ψάχνω για κανένα αριστούργημα απλά να βλέπετε και να υπάρχει λογική εξήγηση στο τέλος.)  

 

Λοιπόν για να καταλάβετε τι θέλω πάνω κάτω έχω δει τις πάνω που είπα βλέπω για κωμωδία το Walking Dead ( δεν θέλω άλλα ζόμπι φτάνουν ) και έχω δει το φανταστικό Wire που δίκαια είναι τόσο ψιλά και τα πολύ καλά Sopranos και Breaking Bad.

 

Kάτι που μπορεί να είναι έστω και λίγο κοντά στα πάνω ''θα με ενδιέφερε! ''

 

Λίγα που έψαξα χθες δεν είδα κάποια του 2015 να μου γυαλίσει...μπορεί κάποια στιγμή να ρίξω μια ματιά στο 

Narcos αν και θα του δώσω λίγο χρόνο για να μην ρισκάρω.

six feet under

5 seasons με το καλυτερο τελος ever σε μια απο τις καλυτερες σειρες. το χρεος μου το εκανα, δεν θα χασεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

six feet under

5 seasons με το καλυτερο τελος ever σε μια απο τις καλυτερες σειρες. το χρεος μου το εκανα, δεν θα χασεις.

 

Οk! θα την ψάξω  ;) . Πιθανόν όμως να γίνει κάβα για το καλοκαίρι μιας και τα χρονάκια τις τα έχει ( τι να λένε και 5-6 μηνάκια ακόμα )

Εφόσον η μια ενδιαφέρουσα παλιά σειρά βρέθηκε έχουμε μήπως βρει και  από νέες 2014 και μετά, τίποτα αξιόλογο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαλεξε απο το λινκ παλληκαρι. Οπου βλεπεις βαθμολογιες απο 8 και πάνω δεν θα σε απογοητευσουν.

 

http://www.imdb.com/search/title?num_votes=5000,&sort=user_rating,desc&title_type=tv_series

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου φανει βαρυ το six feet under, μπορεις να πας σε deadwood ή στο ΟΖ

 

Oz το έχω δει  :-D , deadwood ( καλό φαίνεται αλλά δεν ξέρω αν θα είναι του γούστου μου γιαυτό το έχω αφήσει λίγο στην απέξω ) ευχαριστώ πάντως ...κάτι σε καινούργιο θα ήθελα περισσότερο για να μην την βλέπω μόνος μου. 

Διαλεξε απο το λινκ παλληκαρι. Οπου βλεπεις βαθμολογιες απο 8 και πάνω δεν θα σε απογοητευσουν.

 

http://www.imdb.com/search/title?num_votes=5000,&sort=user_rating,desc&title_type=tv_series

 

Δεν παίζει αυτό. το 8 είναι σχετικό για τον καθένα.

Αυτή  http://www.imdb.com/title/tt4508902/, (βαθμός 9,4) αν είσαι λάτρης του είδους μπορεί να είναι τέλεια  αν όμως δεν βλέπεις Animation δεν βρίσκω λόγο να το προτείνεις σε κάποιον! ( τέσπα η ιδέα με το Link , δεν βοηθάει και πολύ είναι σαν να ψάχνω laptop  και να μου δώσεις λινκ του skroutz, άσε που εδώ που τα λέμε παίζει να είναι πάνω από 7,2 500+ σειρές αυτό δεν σημαίνει ότι όλες είναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...