Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οσο προχωραω το the wire η απορια μου μεγαλωνει, προς τι ολος αυτος ο ντορος? Εχω δει τα 5 πρωτα και παρολο που μου αρεσουν τα αστυνομικα σε μερικα σημεια κοντευει να με παρει ο υπνος. Και αποτι βλεπω και στο net επικρατει ενας διχασμος. Θα προσπαθησω να τελειωσω την season αλλα μου φαινεται τρελα overrated.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο προχωραω το the wire η απορια μου μεγαλωνει, προς τι ολος αυτος ο ντορος? Εχω δει τα 5 πρωτα και παρολο που μου αρεσουν τα αστυνομικα σε μερικα σημεια κοντευει να με παρει ο υπνος. Και αποτι βλεπω και στο net επικρατει ενας διχασμος. Θα προσπαθησω να τελειωσω την season αλλα μου φαινεται τρελα overrated.

Και εγω τα ιδια ελεγα και ειχα το ιδιο προβλημα με τα αρχικα επεισοδια γιατι πηγαιναν πολυ αργα.αλλα απο τη μεση και μετα καθε σεζον κολλουσα ασχημα.γενικα ειναι ιδιαιτερη σειρα το the wire,σειρα-ντοκιμαντερ βασικα,ισως δεν ειναι για σενα.δες παντως ολη την πρωτη σεζον και αναλογως συνεχιζει ή σταματας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο προχωραω το the wire η απορια μου μεγαλωνει, προς τι ολος αυτος ο ντορος? Εχω δει τα 5 πρωτα και παρολο που μου αρεσουν τα αστυνομικα σε μερικα σημεια κοντευει να με παρει ο υπνος. Και αποτι βλεπω και στο net επικρατει ενας διχασμος. Θα προσπαθησω να τελειωσω την season αλλα μου φαινεται τρελα overrated.

Να μας πεις τις εντυπωσεις σου αν τελειωσεις την season...

 

Δεν την εχω δει, αλλα εχω την αισθηση απο καποια πραγματα που εχω διαβασει (πως κινειται η σειρα, αργοι ρυθμοι κλπ) πως θα βαρεθω τρελα!

Για αυτο και δεν τολμω να την αρχισω και ας εχει καλες κριτικες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω τα ιδια παιδια, την ξεκινησα το καλοκαιρι, ειδα κανα 5αρι επεισοδια κι απο τοτε καθεται στον δισκο μου,

δεν τολμω να ξαναβαλω να δω, εχουμε κι επιλογες εξαλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wire και Sopranos είναι κατά την γνώμη μου από τις αρτιότερες σειρές όλων των εποχών. Ολοκληρωμένοι χαρακτήρες όλοι (και όχι μόνο οι πρωταγωνιστές) τους οποίους τους θυμάσαι όλους για πάντα. Ας μην αρχίσω γιατί δεν ξέρω αν θα τελειώσω ποτέ. Ο Μπάνκ? Ο Μακνάλτι? Ο Λέστερ? Πραγματικά πολλοί και φοβεροί.
Το θέμα είναι (όσον αφόρα το wire) ότι δεν έχει πολλά και συνεχόμενα "μπαμ-μπουμ" παρά μόνο ακριβώς στα σημεία που απαιτείται ενώ είναι και αρκετά αργό ώρες ώρες γιατί ακριβώς δίνει μεγαλύτερη έμφαση στους χαρακτήρες και την προώθηση του σεναρίου. Δεν ξέρω εαν θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω "σειρά" κιόλας, είναι κάτι σαν ένα απόλυτα ακριβές ντοκιμαντέρ-ψυχογράφημα της αμερικάνικης κοινωνίας (και όχι μόνο), δείχνοντας όλους τους τομείς αυτής κυνικά όπως ακριβώς είναι. Εάν δεν έχετε όρεξη για κάτι τέτοιο τότε ίσως πραγματικά δεν υπάρχει λόγος να το δείτε. Είναι και αρκετές σαιζόν. Πάντως θυμάμαι ότι και εμένα δεν με είχε τραβήξει από το πρώτο επεισόδιο αμέσως. :-)   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πρέπει να προσθέσεις και το breaking bad εδώ...

Φοβερή επίσης. Σίγουρα στο top το δικό μου. Για εμένα καλύτερες οι άλλες δύο διότι προτιμώ αυτό το στυλ, αλλά βέβαια είναι θέμα γούστου καθαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παλικάρια, θέλω λίγο την βοήθειά σας. 

 

Ενώ έχω αρκετές 45αρες σειρές να βλέπω, μου λείπουν αρκετά οι κωμικές, 20αρες όπως τις λέω εγώ. Έχω μείνει με 2-3, πρακτικά κινούμενα σχέδια και το brooklyn nine nine. Έχετε κάποια συμβουλή;

 

Υπόψιν ότι έχω δει πάρα πολλές, μου αρέσουν και οι κλασσικές στυλ Modern family και big  bang theory, αλλά και οι διαφορετικές, community, parks and recreation κλπ.

 

Δέχομαι συμβουλές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παλικάρια, θέλω λίγο την βοήθειά σας.

 

Ενώ έχω αρκετές 45αρες σειρές να βλέπω, μου λείπουν αρκετά οι κωμικές, 20αρες όπως τις λέω εγώ. Έχω μείνει με 2-3, πρακτικά κινούμενα σχέδια και το brooklyn nine nine. Έχετε κάποια συμβουλή;

 

Υπόψιν ότι έχω δει πάρα πολλές, μου αρέσουν και οι κλασσικές στυλ Modern family και big bang theory, αλλά και οι διαφορετικές, community, parks and recreation κλπ.

 

Δέχομαι συμβουλές!

It's always sunny in philadelphia. Ειναι στην 12 σεζόν αυτή τη στιγμή. Από τις καλύτερες καφρικες κωμικές σειρές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

It's always sunny in philadelphia. Ειναι στην 12 σεζόν αυτή τη στιγμή. Από τις καλύτερες καφρικες κωμικές σειρές.

+100 για το IASIP (αν και η 12η νομιζω ειναι λιγο χαμηλοτερη, αλλα ισως ειναι ιδεα μου). Κατατα, δοκιμασε και το 2 Broke Girls και το Mom (το τελευταιο ειδικα αν σου αρεσε το Two and a Half Men).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παλικάρια, θέλω λίγο την βοήθειά σας. 

 

Ενώ έχω αρκετές 45αρες σειρές να βλέπω, μου λείπουν αρκετά οι κωμικές, 20αρες όπως τις λέω εγώ. Έχω μείνει με 2-3, πρακτικά κινούμενα σχέδια και το brooklyn nine nine. Έχετε κάποια συμβουλή;

 

Υπόψιν ότι έχω δει πάρα πολλές, μου αρέσουν και οι κλασσικές στυλ Modern family και big  bang theory, αλλά και οι διαφορετικές, community, parks and recreation κλπ.

 

Δέχομαι συμβουλές!

το brooklyn nine nine ειναι καλο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...