Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
 
Το πρώτο που μου έρχεται είναι το The book of Eli. Δεν είναι κακό. Στο (αρκετά) πιο σοβαρό  και βαρύ έχω το The road.

 

 

 

 

Μόλις τελείωσα το The Shield και κάνω έρευνα αγοράς, για όταν συνέλθω από αυτά που είδα. Έχω δει Sopranos, Breaking Bad, Boardwalk Empire, Sherlock, βλέπω Better call Saul και ψάχνω για το επόμενο μεγάλο δράμα χαρακτήρων. Θα ήθελα κάτι μεγάλο, με ήδη αρκετές σαιζόν,αν όχι τελειωμένο. Δεν θα ήθελα να υπάρχει η παραμικρή υποψία ελαφρότητας, τέτοια αίσθηση μου έχει δώσει πχ το Dexter-ίσως κάνω λάθος;

Όχι το The Wire (δεν με κράτησε), θα προτιμούσα να μην είναι ιατρικό (αλλά  και αν είναι τελικά δεν πειράζει) και προσανατολίζομαι προς Sons of Anarchy ή The Suits. Μήπως τίποτε άλλο;

 

To Suits δεν ειναι αυτο που ψαχνεις (οπως περιεγραψες πανω) και το SoA θα σ'αρεσει μεχρι καποιο σημειο πιστευω. Ξεκινα το ομως.

 

Δεν εχει πολλες seasons (2 με εξι επεισοδια η καθε μια) αλλα ειναι εξαιρετικο drama με πολυ καλους χαρακτηρες και δεν θα χασω ευκαιρια να το ξαναπροτεινω. Αξιζει πολυ.

 

Happy Valley

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από ό,τι κατάλαβα, τα αριστουργήματα τελειώνουν, ε; Πάει το Sopranos, πάει το BB, πάει το The Shield, τί γίνεται, αρχίζουν οι δευτεράντζες; 

Ψήνομαι και για το six feet under που πρότεινε ο nickamanak, τί λέει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, και εγώ το είδα στις (γενικά) καλές προτάσεις του nickmanak το Downton abbey και παραξενεύτηκα!..Δηλαδή θα δω αυτούς τους Άγγλους μετά τον Vic Mackey;;;  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωστε προτασεις για να δω ταινιες σε στυλ world war z και παρομοιες. Θελω πανδημιες,ζομπι,και πανικο :)

 

Ι am legend

World war z

Resident evil

 

 

Τα εχω δει.δωστε παρομοιο υλικο να δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δωστε προτασεις για να δω ταινιες σε στυλ world war z και παρομοιες. Θελω πανδημιες,ζομπι,και πανικο :)

 

Ι am legend

World war z

Resident evil

 

 

Τα εχω δει.δωστε παρομοιο υλικο να δω

Καλα δες απλα walking dead,να χορτασεις ζομπιες και πανδημιες.Θα φτασεις σε σημειο να τα σιχαθει η ψυχη σου τετοια θεματα.Απο ταινιες τετοιου ειδους,κατι παλιες ειναι αναγνωρισμενες ως οι κορυφαιες,πχ dawn of the dead,night of the living dead,αλλα δεν νομιζω να σε ξετρελανουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 days later, 28 weeks later έχεις δεi?

Οχι αλλα τωρα π μου ειπες θα τα δω.

Καλα δες απλα walking dead,να χορτασεις ζομπιες και πανδημιες.Θα φτασεις σε σημειο να τα σιχαθει η ψυχη σου τετοια θεματα.Απο ταινιες τετοιου ειδους,κατι παλιες ειναι αναγνωρισμενες ως οι κορυφαιες,πχ dawn of the dead,night of the living dead,αλλα δεν νομιζω να σε ξετρελανουν.

Θα ξεκινησω walking dead μολις τελειωσω τις 2 σειρες π βλεπω τωρα ηδη (sopranos-breaking bad)

 

Απλα ηθελα σε ταινια κατι οπως μ προτεινες εσυ κ ο φιλος παραπανω για να κανω διαλειμμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια θελω να μου προτεινεται μια καλη ταινια τρομου η θριλερ

Pulse
 
Martyrs
 
Let the Right One In
 
The Others
 
The Babadook
 
Amer
 
The Descent
 
28 Days Later
 
The House of the Devil
 
El Orfanato 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειδα προσφατα και 28 days later και 28 weeks later. Και τα δυο μου αρεσαν αρκετα.

 

Απλα επελεξαν στο 2ο να το κανουν με πιο γρηγορο ρυθμο και να εστιασουν λιγοτερο στο impact των ανθρωπων σε μια τετοια κατασταση. 

Δεν ξερω αν προσφεραν καν στον Boyle την δευτερη ταινια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι κατάλαβα, τα αριστουργήματα τελειώνουν, ε; Πάει το Sopranos, πάει το BB, πάει το The Shield, τί γίνεται, αρχίζουν οι δευτεράντζες; 

Ψήνομαι και για το six feet under που πρότεινε ο nickamanak, τί λέει; 

 

Αγαπημένο το Six Feet Under!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου προτείνετε σειρές που να δείχνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ Netflix.

Για να βοηθήσω παρακολουθώ το “better call Saul”, το «daredevil», το «narcos» και το «house of cards» και φυσικά έχω τελειώσει από παλιά το “breaking bad”!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να μου προτείνετε σειρές που να δείχνει το ΕΛΛΗΝΙΚΟ Netflix.

Για να βοηθήσω παρακολουθώ το “better call Saul”, το «daredevil», το «narcos» και το «house of cards» και φυσικά έχω τελειώσει από παλιά το “breaking bad”!

 

Gotham

 

Black Mirror

 

Spartacus

 

The Fall

 

Dexter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ό,τι κατάλαβα, τα αριστουργήματα τελειώνουν, ε; Πάει το Sopranos, πάει το BB, πάει το The Shield, τί γίνεται, αρχίζουν οι δευτεράντζες; 

Ψήνομαι και για το six feet under που πρότεινε ο nickamanak, τί λέει; 

Δες το. Απο τις καλυτερες σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...