Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σειρα σαν το the big bang theory (εκτος newgirl friends itcrowd); 

 

Αν δεν τα έχεις ήδη δει 2 1/2 (two and a half) men, όσο παιζεί ο Τσάρλι Σιν απλά τα σπάει και έχουν πλάκα οι χαρακτήρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Σειρα σαν το the big bang theory (εκτος newgirl friends itcrowd); 

 

how i met your mother

Ίσως σε ξενερώσουν τα πρώτα επεισόδια, άν όμως κάνεις τον κόπο να δείς την πρώτη σεζόν, μετά κόλλησες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κολλησες μεχρι να εξαντληθει η υπομονη σου στο απο δω η νυφη, απο κει η νυφη, που ειναι η νυφη, οεο;

χωρια τα ανακυκλωσιμα αστεια που κανουν κυκλο απ την 1η σεζον ως την τελευταια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

κολλησες μεχρι να εξαντληθει η υπομονη σου στο απο δω η νυφη, απο κει η νυφη, που ειναι η νυφη, οεο;

χωρια τα ανακυκλωσιμα αστεια που κανουν κυκλο απ την 1η σεζον ως την τελευταια

 

Εντάξει ρε'συ καλή είναι δεν είπα οτι είναι οσκαρική και κολλάει στο στυλ που ζήτησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

movies με σχεση ληστειες? αν γινετε μη σταματησετε στις 1-2, θα θελα περισσοτερες για να εχω να διαλεξω :D

Reservoir Dogs (τρελη βια και αιμα κ πολυ καλοι διαλογοι) / Dog Day Afternoon (πολυ καλη ερμηνεια Αλ πατσινο) / Heat (αυτη σιγουρα να την δεις,Δυνατη περιπετεια κ πολυ καλες ερμηνειες) / The Town (καλη περιπετεια κ εδω) /American heist (καλουτσικη)

Μετα παιζουν κατι γνωστα οπως το Italian job / Συμμορια των 11-12... 

Επισης μπορεις να το συνδυασεις με κωμωδια Tower Heist / Blue Streak 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να μου προτεινετε καμια ταινια οπως Link.png Site: upsidedown, , Link.png Site: in time , Link.png Site: Elysium , Link.png Site: The Day Earth Stood Still αν μπορειτε προτεινετε μου καμποσες γιατι τις ποιο πολλες τις εχω δει αλλα μπορει να μου ξεφυγε καμια.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ψαχνω να δω καλες sci-fi ταινιες. Δεν θελω να ειναι πολυ παλιες ομως γιατι μ'αρεσουν να εχουν αξιοπρεπη εφε. Με τεραστιες πολεις, πανυψηλα κτιρια, androids. Απο sci-fi καποιες απο αυτες που εχω δει ειναι Bladerunner, Interstellar, Prometheus, Terminator, Star Wars, Matrix, Alien, Gattaca, Elysium, Ex Machina, A.I. Artificial Intelligence, Oblivion, Edge of Tomorrow.

Ηθελα να δω και το Metropolis αλλα με ψυχοπλακωνουν οι βουβες ταινιες. Οπως επισης και το Space Odyssey λενε οτι ειναι καλο αλλα τα πρωτα 20' που ειδα μου φανηκαν βαρετα και το αφησα.

 

Χμμμμ καλές ε; Λοιπόν, ορίστε μερικές που πληρούν τις προϋποθέσεις, κατά σειρά προτίμησης:

 

The Thirteenth Floor (1999)

District 9 (2009)

Equilibrium (2002)

Dredd (2012)

 

Θα βοηθούσε αν έλεγες και ποιες σου άρεσαν περισσότερο, ώστε να μπορούμε να προτείνουμε πιο κατάλληλες. Για παράδειγμα, αναφέρεις πως βαρέθηκες στα πρώτα λεπτά της Οδύσσειας του Διαστήματος, οπότε και ο Πλανήτης των Πιθήκων (1968), δεν μπορεί να προταθεί.

 

Και αν θες κάτι σε σειρά, δες την καλύτερη sci-fi σειρά αυτής της εποχής. Black Mirror, λέγεται. Την προτείνω όλη, αλλά επειδή είναι αυτοτελή τα επεισόδια, ορίστε τα πιο... sci-fi:

Σ1-Ε2 Fifteen Million Merits

Σ1-Ε3 The Entire History of You

Σ2-Ε1 Be Right Back

Σ3 White Christmas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες δεν ειναι sci-fi που θελω.

 

 

sorry νομιζα οτι το σχολιο πηγαινε στον παραπανω με τις ληστειες :P

 

immortel (ad vitam)

casshern

fifth element

avalon 

riddick trilogy (pitch black, chronicles of riddick , riddick)

avatar

event horizon

aeon flux

ultraviolet

 

alien πιστευω να τα εχεις δει ολα, ακομα και τα παλιοτερα ειναι αριστα στον τομεα των εφε.

 

δες και κανα pacific rim και ολες τις ταινιες resident evil 

 

 

απο σειρες οποιοσδηποτε scifi fan θα πρεπει να εχει το battlestar galactica και το serenity/firefly και αμα εισαι φαν το terminator sarah connor chronicles ειναι αρκετα καλο επισης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω και γω ταινιες,κατα προτιμηση περιπετειες και δρασης,οχι παλιες,καινουριες του 13-14-15 και παει λεγοντας(με πολυ οπλο και τετοιες ιστοριες.....)

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμμ καλές ε; Λοιπόν, ορίστε μερικές που πληρούν τις προϋποθέσεις, κατά σειρά προτίμησης:

(...)

 

sorry νομιζα οτι το σχολιο πηγαινε στον παραπανω με τις ληστειες :P

(...)

 

 

Thanks για τις προτασεις! ^.^

@demessakis ναι επρεπε να αναφερω ποιες μου αρεσαν απο αυτες που ειπα. Λοιπον μου αρεσαν Prometheus και Star Wars περισσοτερο και μετα Matrix, Alien, Gattaca (σαν concept μονο, οχι εφε), A.I. Artificial Intelligence. Και το Avatar ξεχασα να αναφερω που μ'αρεσε αλλα δεν εχει τα κριτηρια που ανεφερα οτι ψαχνω τωρα. Με λιγα λογια θελω κατι futuristic. 

 

@xavier καλες προτασεις αλλα αρκετες δεν πληρουν τις προυποθεσεις για το ειδος sci-fi που ανεφερα. Δυσκολευομαι πολυ να βρω σε τετοιο στυλ που θελω και σπαζομαι :(

Tο 5th Element, Aeon Flux, Ultraviolet, Pacific Rim τα εχω δει αλλα δεν με ξετρελαναν.

Το Battlestar Galactica δειχνει ετσι πολεις οπως ειπα ή ειναι συνεχεια μεσα σε διαστημοπλοια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...