Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά η μόνη σειρά που ξεκίνησε χάλια και όσο πήγαινε γινόταν καλύτερη ήταν το breaking bad. Όλες οι άλλες μετά τον τρίτο τέταρτο κύκλο τραβάτε με κι ας κλαίω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελειωσα τις 3 πρωτες σεζον prison break και στο πρωτο επεισοδιο της τεταρτης το παρατησα γιατι το παραχεσαν κανονικα.Shift delete οι 3 τελευταιες σεζον και κρατησα μονο την πρωτη που την ξανα βλεπω ανετα και ειναι εξαιρετικη.Κριμα.Ετσι εγινε και με το lost.Μεχρι την τεταρτη παλευοταν μετα οι 2 τελευταιες δεν βλεπονταν.

Στα ειχαμε πει :-D

Και λιγα με το lost ε; :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά η μόνη σειρά που ξεκίνησε χάλια και όσο πήγαινε γινόταν καλύτερη ήταν το breaking bad. Όλες οι άλλες μετά τον τρίτο τέταρτο κύκλο τραβάτε με κι ας κλαίω

Θελεις να πεις ξεκινησε απιστευτα καλα και οσο πηγαινε εμπαινε ολο και πιο βαθεια στο πανθεον των καλυτερων σειρων ever.

 

Δεν θυμαμαι ακριβως ποσες σαιζον ειχε, αλλα αν δεν το χεις δει, δες το The Shield, δεν ειναι αριστουργημα αλλα ειναι μια πολυ καλη σειρα που εχει το σπανιο χαρακτηριστικο να εχει αρχη, μεση και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dexter τελος στην 4η σαιζον.

Ολοκληρωσα πριν λιγες μερες το Dexter (και τους 8 κυκλους)

Επειδη το βλεπω συχνα αυτο το ''ως την 4η σαιζον'', η αποψη μου ειναι πως οι κυκλοι 5 ως 8 δεν υπολειπονται των υπολοιπων. Απλα ειναι στο ιδιο μοτιβο οπως και ολοι οι κυκλοι. Ετσι εχοντας δει ηδη 4 κυκλους ισως ''βαρεθεις'' να δεις αλλους 4 στο ιδιο μοτιβο πανω κατω. Οχι γιατι οι κυκλοι 5-8 ειναι χειροτεροι, αλλα γιατι ουσιαστικα επαναλαμβανεται το ιδιο σκηνικο περιπου.

 

Οσον αφορα καλυτερη και χειροτερη season, για μενα η κορυφαια season του Dexter ειναι η 2η και η χειροτερη η 3η.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρωσα πριν λιγες μερες το Dexter (και τους 8 κυκλους)

Επειδη το βλεπω συχνα αυτο το ''ως την 4η σαιζον'', η αποψη μου ειναι πως οι κυκλοι 5 ως 8 δεν υπολειπονται των υπολοιπων. Απλα ειναι στο ιδιο μοτιβο οπως και ολοι οι κυκλοι. Ετσι εχοντας δει ηδη 4 κυκλους ισως ''βαρεθεις'' να δεις αλλους 4 στο ιδιο μοτιβο πανω κατω. Οχι γιατι οι κυκλοι 5-8 ειναι χειροτεροι, αλλα γιατι ουσιαστικα επαναλαμβανεται το ιδιο σκηνικο περιπου.

 

Οσον αφορα καλυτερη και χειροτερη season, για μενα η κορυφαια season του Dexter ειναι η 2η και η χειροτερη η 3η.

 

Κατα τη γνωμη μου, οι επομενες seasons μετα τις πρωτες 4 εκτος απο μια, δεν θυμαμαι ακριβως ποια την οποια θεωρησα πως εξαιρειται απο την κοιλια, ειναι σαφως χειροτερες απ'τις πρωτες 4, εκτος της 3 που για μενα ειναι απλα καλη.

 

Εκτος αυτου ομως, τεραστια σημασια εχει οτι αν τελειωνε ΑΚΡΙΒΩΣ στο τελος της 4ης, εγω προσωπικα δεν θα το συζητουσα τοσο ως σειρα, αλλα ως εργο τεχνης, γιατι εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων καθε επεισοδιο ηταν ενας μικρος πινακας.

 

Το γεγονος οτι η ολοκληρωση της 4ης season θα αποτελουσε ισως το ιδανικοτερο τελος που εχω δει ποτε σε σειρα, σε συνδυασμο με το γεγονος οτι η ολοκληρωση της 8ης αποτελει το χειροτερο τελος που εχω δει ποτε σε σειρα, ειναι  αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο απ'ολα.

 

Στο αρχειο μου κραταω μονος τις σειρες και τις ταινιες που κατα τη γνωμη μου ειναι Μια και Μια. Απο το Dexter εχω κρατησει μεχρι την 4η season και απο The Office εχω κρατησει μεχρι εκει που καταλαβαν οτι εχω κρατησει οσοι εχουν δει το The Office. US εννοειται παντα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια τελειώνουν είναι γεγονός μια σειρά όταν πρέπει,  

Απ' τις αγαπημένες μου το

ΟΖ ως την τέταρτη σεζόν, μετά χάλια μαύρα.

Fringe ξεκίνησε απίστευτα συνέχισε πολύ καλά και το έκαναν μη πω τι στις 2 τελευταίες σεζόν

House M.D έκανε τις κοιλιές του στις τελευταίες σεζόν αλλά κρατήθηκε σχετικά καλά και το τέλος ήταν παραπάνω από καλό.

Breaking Bad χωρίς λόγια ξεκίνησε απίστευτα και τελείωσε ακόμα καλύτερα γιατί ήξεραν πότε να το τελειώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο lost κράτησα το ταξίδι που μας προσφερε και όχι την κατάληξη. Στο prison break αξίζει μόνο η απόδραση της πρώτης σεζόν και η ένταση που προσφέρει.

 

Το breaking bad ανεβαίνει σε κάθε σεζόν και δεν κάνει καμία κοιλιά.

 

Άλλες σειρές που ξεκίνησαν καλά και τελείωσαν καλά:

 

Wire

Six feet under

Battlestar Galactica

Sopranos

Friends

Downtown abbey

Hannibal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι και τελείωσε καλά το Sopranos, από τα χειρότερα τέλη σε σειρά...

Το Prison Break είχε ικανοποιητικό τέλος, να δούμε τώρα πώς θα το τελειώσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπάνια τελειώνουν είναι γεγονός μια σειρά όταν πρέπει,

Απ' τις αγαπημένες μου το

ΟΖ ως την τέταρτη σεζόν, μετά χάλια μαύρα.

Fringe ξεκίνησε απίστευτα συνέχισε πολύ καλά και το έκαναν μη πω τι στις 2 τελευταίες σεζόν

House M.D έκανε τις κοιλιές του στις τελευταίες σεζόν αλλά κρατήθηκε σχετικά καλά και το τέλος ήταν παραπάνω από καλό.

Breaking Bad χωρίς λόγια ξεκίνησε απίστευτα και τελείωσε ακόμα καλύτερα γιατί ήξεραν πότε να το τελειώσουν.

Με εκφραζουν απολυτα οι αποψεις σου, απλα με το ΟΖ ειμαι ερωτευμενος δεν μπορω να σκεφτω επεισοδιο που δεν ειχε λογω υπαρξης, δεν εχω δει αλλου τοση σοφια και διδαγματα τοσο συμπυκωμενα σε μια σειρα. Μονο σε ταινιες το εχω συναντησει.

 

@King2009: Τι μου θυμισες τωρα; Six feet under. Σειραρα και επισης αξεχαστο δειγμα του ταλεντου του Michael C. Hall, που με το Dexter μετα απο αυτο φανηκε και η πολυπλοκοτητα του σαν ηθοποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το HBO μας έχει δώσει αριστουργηματα με πολύ ποιοτικές σειρές. Το Sopranos έκανε μια κοιλιά στην τέταρτη σεζόν το τέλος ήταν αντάξιο της σειράς πιστεύω.

 

Shield oz Seinfeld scrubs δεν τα έχω δει γιατί περιμένω να βγουν σε καλή ποιότητα για τη στην 55αρα δεν βλέπονται. Το Seinfeld έχει βγει σε HD αλλά δεν υπάρχουν υπότιτλοι συγχρονισμενοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε να μου προτείνετε κάποια δικαστική ταινία ή και σειρά;  ^_^

Σου προτείνω το Damages. Πολύ καλή ηθοποιία και ασχολείται και με πραγματικές υποθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε να μου προτείνετε κάποια δικαστική ταινία ή και σειρά;  ^_^

 

Επίσης, αν τυχόν δεν το έχεις δει, από σειρές βάλε στο άμεσο πρόγραμμα το Boston Legal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...