Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια ψαχνω μια ταινια εδω και αρκετες ημερες αλλα δε βρισκω κατι!

Η ταινια ειναι απο τις κλασσικες με ζομπι και αφορουσε μια ομαδα ανθρωπων που προσπαθουν να επιβιωσουν. Τα μονα που θυμαμαι ειναι πως η ταινια δν ειναι αγγλικη αλλα σε αλλη γλωσσα και πως πρεπει να βγηκε την τελευταια 5ετια και πως η συγκεκριμενη ομαδα φτανει σ ενα κτηριο για αναζητιση αγαθων και δε μπορουν να διαφυγουν.

:P Ειχαν βγαλει και Game
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόλις τελείωσα το banshee και έμεινα από σειρές.

 

Για δώστε καμία ιδέα. να έχει μυστήριο θέλω και να μην περιμένω 10 επεισόδια να γίνει κάτι που έχω πάρει χαμπάρι όπως το breaking bad, το sons of anarchy και το the walking dead που τα παράτησα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιμαι στο 3ο επ. του graven...φαινεται δυνατο...γενικα οι σκανδιναβοι στα μυστηριου το εχουν.

Το morden το βρηκες πουθενα με ελληνικους υποτιτλους?

λέω να το ξεκινήσω το είδες όλο ε΄ναι καλό?

τελευταια σειρα που ειδα και  με ξετρέλανε ηταν το strange things πολυ δυνατή επισόδεια με συνέχεια, δεν ξεφευγουν απο το σενάριο,

βασικά 1 είναι το σενάριο και συνεχίζετε σε κάθε επεισόδιο δέν εχει πχ σε κάθε επεισόδιο και απο μία καινούρια ιστορία η οποια τελειώνει και μετά δείχνει και λίγο απο το κεντρικό σενάριο.

αν έχετε να μου προτείνεται κάτι παρόμοιο είμαι όλος αυτιά!   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Την τελειωσα σημερα τα ξημερωματα. Λοιπον, λαθος εκανα, η 1η παραμενη αγαπημενη αλλα η 2η ανετα εφτασε τα στανταρ της 1ης.

 

ΟΚ το θεμα βοηθαει αλλα απλα λατρευω το δεσιμο που καταφερνει μεταξυ τηλεθεατη και καποιων χαρακτηρων (ενα απο τα βασικα χαρακτηριστικα για μια τανια ή σειρα). Αρκετα καλες ερμηνειες, το τελος απιστευτα συγκινητικο και απλα αγαπη για τον τρομερο Julien Baptiste (Tcheky Karyo).

 

Πραγματικά είναι απίστευτη σειρά , απο τις κορυφαίες στο είδος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι απίστευτη σειρά , απο τις κορυφαίες στο είδος

Ποσο γαματη ηταν η τελευταια ατακα στο τελευταιο επεισοδιο; Πραγματικα τον χρακτηριζει ετσι ομως. Υπεροχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γνωμη για Buffy The Vampire Slayer?

Αξιζει καθολου?

H καλυτερη σειρα στο ειδος της. Βασικα η σειρα που ξεκινησε τις υπολοιπες με θεμα το supernatural στη μορφη που τις ξερουμε. Δες την οπωσδηποτε, κανε λιγο υπομονη να περασει η πρωτη σεζον που ειναι λιγο "παιδικη" και μετα θα απολαυσεις πως οι σεναριογραφοι αρχισαν να παιρνουν ναρκωτικα και εβγαλαν το αποτελεσμα αυτο. Το οποιο τα σπαει.

Υπαρχει και spin off σειρα με τον Angel παρεμπιπτοντως. Αρκετα καλη κι αυτη, αλλα αν δεν εχεις χρονο δεν ειναι απαραιτητο να τη δεις.

 

Εβαλα note να δω το series finale, απο τα πιο δυνατα imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια σειρα με action και drama, τωρα ξεκινησα το true detective αλλα δεν με ψηνει πολυ..

σειρες που μου εχουν μεινει, Braking bad,how to get away with murder, blindspot, the night of

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια σειρα με action και drama, τωρα ξεκινησα το true detective αλλα δεν με ψηνει πολυ..

 

σειρες που μου εχουν μεινει, Braking bad,how to get away with murder, blindspot, the night of

 

 

Μην το αφήσεις το True Detective. Η πρώτη σεζόν τα σπάει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλυτερη σειρα στο ειδος της. Βασικα η σειρα που ξεκινησε τις υπολοιπες με θεμα το supernatural στη μορφη που τις ξερουμε. Δες την οπωσδηποτε, κανε λιγο υπομονη να περασει η πρωτη σεζον που ειναι λιγο "παιδικη" και μετα θα απολαυσεις πως οι σεναριογραφοι αρχισαν να παιρνουν ναρκωτικα και εβγαλαν το αποτελεσμα αυτο. Το οποιο τα σπαει.

Υπαρχει και spin off σειρα με τον Angel παρεμπιπτοντως. Αρκετα καλη κι αυτη, αλλα αν δεν εχεις χρονο δεν ειναι απαραιτητο να τη δεις.

 

Εβαλα note να δω το series finale, απο τα πιο δυνατα imo.

 

 

 η 1η σεζον θελει αρκετη προσπαθεια να την αντεξεις(καθε επεισοδιο ειναι monster of the week) και λιγο απο τη 2η, επισης οπως για καθε παλια σειρα, θα πρεπει να αντεχεις την κακη εικονα-εφε. Ειναι σιγουρα σειρα σταθμος για τη τηλεοραση, καθως αλλαξε πολλα...απλα σιγουρα πολλα πραγματα σημερα θα σου φανουν ξεπερασμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,

 

Ψάχνω να δω μια σειρά η οποία να έχει δράση,πολύ δυνατή πλοκή,και να είχε και κάποιο βαθύτερο νόημα ( όχι πχ "αα αυτός είναι κακός,πάμε να τον σκοτώσουμε και τέλος)..Αν γινόταν θα ήθελα τίποτα όπου κάποιος που είναι φουλ φλώρος στην αρχή, στο τέλος γίνεται bad ass.Γενικότερα είμαι των άνιμε(φαίνεται) αλλά άρχισα να τα βαριέμαι και είπα να αρχίσω να βλέπω καμια σειρά, αλλά όσους ρωτάω μου λένε "ξεκίνα game of thrones" το οποίο δεν θέλω να το ξεκινήσω.Γενικότερα είχα ψιλο-διαβάσει το μάτι μου το house of cards το οποίο φάνηκε ενδιαφέρον,για το breaking bad τι λέτε?Ταιριάζει σε αυτό που ζητάω?

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το breaking bad δεν είναι τίποτα από αυτά που ζητάει. οκ μόνο ότι ο φλωρος προσπαθεί να γίνει κάτι, οκ. κατά τα άλλα είναι μετριότητα. πιο αργό πεθαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το breaking bad δεν είναι τίποτα από αυτά που ζητάει. οκ μόνο ότι ο φλωρος προσπαθεί να γίνει κάτι, οκ. κατά τα άλλα είναι μετριότητα. πιο αργό πεθαίνεις

Το breaking bad είναι ακριβώς αυτά που ζητάει απλα δεν έχει τόση δράση. Για δράση πάει σε Banshee Vikings black sails.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...