Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
7 λεπτά πριν, firewalker είπε

Ίσως και αυτό σου αρέσει.

https://www.imdb.com/title/tt4172430/

Ωπ! Πρώτη φορα το βλεπω αυτο. Ευχαριστώ!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλό το Arctic που αναφέρθηκε παραπάνω. Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το στυλ. Είναι το The Road με τον Άραγκορν. Παλιό μεν αλλά δεν το έχω δει. Λέει;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Καλό το Arctic που αναφέρθηκε παραπάνω. Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το στυλ. Είναι το The Road με τον Άραγκορν. Παλιό μεν αλλά δεν το έχω δει. Λέει;

Αρκετα αργο το road αλλα βλεπετε. Μην περιμενεις πολλα ομως. Πολυ καλη ατμοσφαιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρoτείνω το Avatar, γιατί υπενθυμίζει (με ωραία εφέ) ότι η λύση για όλα τα δεινά της ανθρωπότητας είναι η συλλογική συνείδηση, δηλαδή μια ουτοπική έννοια 😛

https://www.youtube.com/watch?v=5PSNL1qE6VY

Επεξ/σία από _angel_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Z for Zachariah (2015)
Hidden (2015)
Zombieland (2009)
Seeking a Friend for the End of the World (2012)
I Am Mother (2019)
Gattaca (1997)
Sunshine (2007)
Perfect Sense (2011)
Blindness (2008)
These Final Hours (2013)
The Happening (2008)

Μιας και αναφέρθηκαν ταινίες περί "αποκάλυψης" και τέτοια είπα να βάλω κάποιες που θυμάμαι, μερικές είναι (ίσως) χάλια αλλά δεν λες ότι δεν βλέπονται... άλλες είναι τρομακτικές, άλλες έχουνε ρομαντισμό, άλλες είναι λίγο αστείες... για όλα τα γούστα ξέρω κι άλλες αλλά πιάνουν πάτο αυτές που μου έρχονται στο μυαλό τώρα.

Φυσικά, The Mist, 28 Days Later..., 28 Weeks Later, Dawn of the Dead, [Rec], Cloverfield, 10 Cloverfield Lane..... και άλλες.... ΔΕΝ θα δώσω Links γιατί είναι ταινίες που πρέπει να ΕΧΕΙΣ ΗΔΗ δει διαφορετικά παράτα το το άθλημα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Στις 10/8/2019 στις 6:58 ΜΜ, yiannis1991 είπε

Καλό το Arctic που αναφέρθηκε παραπάνω. Υπάρχει κάτι άλλο σε αυτό το στυλ. Είναι το The Road με τον Άραγκορν. Παλιό μεν αλλά δεν το έχω δει. Λέει;

Αν είχα να ξεχωρίσω μια ταινία με παρόμοια θεματική, θα διάλεγα το Dersu Uzala: https://www.imdb.com/title/tt0071411/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
2 ώρες πριν, *nenya* είπε

The Lives of Others (2006) ή The Hunt (2012) να δω απόψε οέο; Ποιά έχει το πιο 'δυνατό' σενάριο κατά τη γνώμη σας;

Πολυ ευχαριστος πονοκεφαλος, να μην εχεις δει δυο ταινιαρες και να πρεπει να επιλεξεις :)

Βασει της ερωτησης σου, πιο κομπλικέ σεναριο εχει το lives of others. Το Hunt ειναι αριστουργημα με ενα πολυ πιο απλο σεναριο, απλα το θεμα που καταπιανεται εμενα με αγγίζει πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, *nenya* είπε

The Lives of Others (2006) ή The Hunt (2012) να δω απόψε οέο; Ποιά έχει το πιο 'δυνατό' σενάριο κατά τη γνώμη σας;

The hunt, ο mads πραγματικά παίρνει τη ταινία σόλο και είναι απίστευτος 

Επεξ/σία από najinblue3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...