Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, stormrain είπε

Eχουμε δει τη σειρα Nowhere Boys? Λεει τιποτα ή θα χασω χρονο?

Εμένα μου άρεσε η ιδέα και είχε ενδιαφέρον το θέμα. Δε μετάνιωσα που είδα τους δύο πρώτους κύκλους. Την είχα ξεχάσει και τώρα με έβαλες σε φιτίλια να δω και τους άλλους δύο κύκλους και την ταινία.

Δες και το Misfits (5 κύκλοι, ολοκληρωμένη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 ώρες πριν, micos000 είπε

Εμένα μου άρεσε η ιδέα και είχε ενδιαφέρον το θέμα. Δε μετάνιωσα που είδα τους δύο πρώτους κύκλους. Την είχα ξεχάσει και τώρα με έβαλες σε φιτίλια να δω και τους άλλους δύο κύκλους και την ταινία.

Δες και το Misfits (5 κύκλοι, ολοκληρωμένη).

Θενξ, θα το ξεκινησω λοιπον!

Το Misfits είναι αγαπημένη σειρα, εξαιρετική  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν κατάφερα να βρω τον 3 κύκλο στου nowhere boys και ο 4ος ήταν σπασμένος. Πάλι καλά που το έχει στο netflix, τουλάχιστον μέχρι τον 3ο γιατί τελειώνω το stranger things και θα το δω στο καπάκι. :)

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τον 3ο κύκλο όμως, τουλάχιστον στην Ελλάδα. Για τον 4ο δεν έχω δει κάποια αναφορά αν και ολοκληρώθηκε τον Δεκέμβριο του 2018.

https://www.imdb.com/title/tt2761354/episodes?season=4&ref_=tt_eps_sn_4

Αν τον πετύχεις κάπου ολοκληρωμένο στείλε pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπει κανείς από εδώ τις σειρές στο Netflix "Salvation" και "Designated survivor"? Ξέρω ότι για κάποιους ίσως είναι αδιάφορες, αλλά θέλω να πάρει το Salvation το Netflix είχε ένα τέλος η τελευταία season που άφηνε πολλά αναπάντητα και την ακύρωσαν οι ελεεινοί, αν την βλέπει κάνεις σας κάντε ένα request στο section να κάνουν νέες season και φυσικά να πάρει τα δικαιώματα του Salvation και να γίνει Netflix Original.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, katergaris79 είπε

Έλα μωρέ το Salvation ψιλομάπα ήταν. Άντε πες η 1η σεζόν είχε ένα ενδιαφέρον. Στη 2η ούτε αυτοί ήξεραν τι τους γίνεται. 

Δε βλεπεται το salvation? το εχω καιρο wishlist...

@Doubt εχεις δικιο κ σορρυ που το συνεχιζω😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 hours ago, katergaris79 said:

Έλα μωρέ το Salvation ψιλομάπα ήταν. Άντε πες η 1η σεζόν είχε ένα ενδιαφέρον. Στη 2η ούτε αυτοί ήξεραν τι τους γίνεται. 

Το ξέρω αλλά η Melia Kreiling ως Alycia είναι... καλός καλός.... και είναι και Ελληνίδα.

2 hours ago, Doubt said:

Γιατί δεν τα λέτε στο τόπικ για τις τηλεοπτικές σειρές; Ολόκληρη σελίδα εκτός θέματος.

Ένα δίκιο το έχεις αλλά δεν πάμε σε δημόσιο με αριθμό προτεραιότητας για να υποβάλω κάτι και μου λένε θα πάτε στον πανό όροφο, προσπαθεί να σε βοηθήσει ο υπάλληλος αυτός.

Επεξ/σία από SeXBOX
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 7/5/2012 στις 1:22 ΠΜ, eSATA είπε

Υπάρχει αστυνομική σειρά αντάξια του "The Wire";

 

Στις 17/5/2012 στις 7:25 ΜΜ, nicoc89 είπε

ειμαι μεγάλος fan του "the wire" και πρόσφατα έλιωσα να βλέπω "the shield".

ξέρει κανεις κάτι παρόμοιο η τόσο πωρωτικό οσο αυτές οι δύο σειρές?

====

Απο ταινίες sci fi έχετε να μου προτείνετε κατι ?

Το Southland βρίσκεται στο Νότιο Λος Άντζελες και έχει το ίδιο επίπεδο «αγριάδας» και υψηλότερο επίπεδο ρεαλισμού με το The Shield. Εξετάζει επίσης πολλά από τα ίδια θέματα των αστυνόμων που διασχίζουν τη γραμμή αλλά η δομή του είναι πιο επεισοδιακή. Κάθε επεισόδιο μπορεί να είναι σαν μια σειρά από βινιέτες που μερικές φορές δεν σχετίζονται ακόμα και μέσα στο επεισόδιο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Το Justified έχει έναν πρωταγωνιστή, υποπλοίαρχο των Η.Π.Α., ο οποίος συχνά διασχίζει τη γραμμή και έχει μια ατζέντα που υπερβαίνει την τήρηση του νόμου.

Το Banshee είναι σαν μια παραλλαγή σε κομικ του Justified, για έναν ex-con που μέσω μιας σειράς γεγονότων αναλαμβάνει την ταυτότητα ενός μικρού σερίφη.

Τέλος ένας από τους κύριους συγγραφείς του The Shield (ο Kurt Sutter) συνέχισε δημιουργόντας το Sons Of Anarchy.

Πιστεύω αξίζουν. 

===

Από sci-fi must watch είναι το original Blade Runner, αν σου αρέσουν οι animated ταινίες δες το Akira, και τα δύο πρωτοπόρα για την εποχή τους και βλέπονται ακόμα με τεράστια ευχαρίστηση. 

Επεξ/σία από DebsTheLemon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/9/2019 στις 8:51 ΜΜ, DebsTheLemon είπε

Το Southland βρίσκεται στο Νότιο Λος Άντζελες και έχει το ίδιο επίπεδο «αγριάδας» και υψηλότερο επίπεδο ρεαλισμού με το The Shield. Εξετάζει επίσης πολλά από τα ίδια θέματα των αστυνόμων που διασχίζουν τη γραμμή αλλά η δομή του είναι πιο επεισοδιακή. Κάθε επεισόδιο μπορεί να είναι σαν μια σειρά από βινιέτες που μερικές φορές δεν σχετίζονται ακόμα και μέσα στο επεισόδιο. Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Το Justified έχει έναν πρωταγωνιστή, υποπλοίαρχο των Η.Π.Α., ο οποίος συχνά διασχίζει τη γραμμή και έχει μια ατζέντα που υπερβαίνει την τήρηση του νόμου.

Το Banshee είναι σαν μια παραλλαγή σε κομικ του Justified, για έναν ex-con που μέσω μιας σειράς γεγονότων αναλαμβάνει την ταυτότητα ενός μικρού σερίφη.

Τέλος ένας από τους κύριους συγγραφείς του The Shield (ο Kurt Sutter) συνέχισε δημιουργόντας το Sons Of Anarchy.

Πιστεύω αξίζουν. 

===

Από sci-fi must watch είναι το original Blade Runner, αν σου αρέσουν οι animated ταινίες δες το Akira, και τα δύο πρωτοπόρα για την εποχή τους και βλέπονται ακόμα με τεράστια ευχαρίστηση. 

 

για να μη πω τις γνωστες προτασεις,

the corner

https://www.imdb.com/title/tt0224853/

oz

https://www.imdb.com/title/tt0118421/

boss

https://www.imdb.com/title/tt1833285/

 

απο εκει και περα (sopranos, boardwalk empire, deadwood,  τα grand epics series του hbo) ή και τα rome, carnivale  που μιλαμε για εξισου σπουδαιες παραγωγες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...