Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/3/2023 στις 9:07 ΜΜ, Aris_ είπε

σε αυτή την εποχή αν πούμε ότι έχουμε να κάνουμε με κοινωνίες κυνηγών και τροφοσυλεκτες τοτε εμεσα οτι περιγράφει την ζωή τους σε ενδιαφέρει

The Mission (1986) - IMDb

Aguirre, the Wrath of God (1972) - IMDb

σε αλλο πλαισιο αλλα ποιοτικες ταινιες 

 

Ευχαριστώ για τις προτάσεις. Για τον μεσαίωνα όντως υπάρχει πολύ πράμα, για την προϊστορία είναι το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα την βοηθεια σας, ψαχνω να δω ταινιες/σειρες οπως το van helsing το walking dead το underworld το teen wolf που να εχουν να κανουν με βαμπιρ λυκνθρωπους εχετε κατι να προτεινετε?? οπως επισης και ταινιες/σειρες οπως το game of thrones και τα 2 τα εχω δει. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με warewolves και vampires έχει αν όχι χιλιάδες, σίγουρα εκατοντάδες ταινίες και σειρές.

Πέρα όμως από τις κλασσικές που τις βρίσκεις σε διάφορες λίστες να προτείνω τα let the right one in (Σουηδικό, έχει και Αμερικάνικο, το Let me in (2010)) και το Girl with all the gifts.

Από τα κλασσικά δες τις ταινίες Twilight Saga (5 ταινίες) αν δεν τις είδες, Bram Stokers Dracula, An American Werewolf in London, Interview with the Vampire, τις ταινίες Blade trilogy (για πιο πολύ δράση), Fright Night (1985, έχουν βγει και άλλα 2, δεν τα είδα), Night Watch, Day Watch, The Wolfman, 30 Days of Night, Queen of the Damned (για την Aaliyah :) ), Red Riding Hood (2011), DayBreakers, Abraham Lincoln: Vampire Hunter (στυλ Van Helsing), Brotherhood of the Wolf, Priest.

Αυτά τα έχω δει, αν θέλεις ακόμα περισσότερα δες την παρακάτω λίστα...

https://www.imdb.com/list/ls005359343/

 

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, iptamenos_ollandos είπε

Καλησπερα σε ολους θα ηθελα την βοηθεια σας, ψαχνω να δω ταινιες/σειρες οπως το van helsing το walking dead το underworld το teen wolf που να εχουν να κανουν με βαμπιρ λυκνθρωπους εχετε κατι να προτεινετε?? οπως επισης και ταινιες/σειρες οπως το game of thrones και τα 2 τα εχω δει. Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

Τσεκαρε το Lost Girl, ειναι περισσοτερο με Succubus αλλα παιζει και ενας λυκανθρωπας και διαφορα αλλα τετοια, πολυ καλη σειρα.

Επειδη ανεφερες το Walking Dead, ριξε μια ματια στο Z Nation, ειδικα οι πρωτες σεζον ειναι τρομερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναμφισβήτητα την έκδοση του 1993 -> https://www.imdb.com/title/tt0108333. Με τέτοιο καστ τι μπορεί να πάει στραβά.

Και αν θέλεις έχει και καλή σειρά. -> https://www.imdb.com/title/tt2733252/

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορειτε να  μου προτεινετε ενα τοπ 50 απο ταινιες  τρομου  και μεταφυσικα θριλερ   για 2022-2023?

Επεξ/σία από Cubicolor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
13 ώρες πριν, Ptolemaios1 είπε

είδα το τίμιο the skulls  και πορώθηκα

The Skulls (2000) - IMDb

προτείνετε μου ταινίες ή ντοκιμαντέρ με αυτό το θέμα 

Έχει 2 και 3, αν θέλεις δες και αυτά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...