Προς το περιεχόμενο

Τι να δω; Προτείνετε μου ταινίες


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου προτιναν να δω μια ταινια ''Το οχυρο'' αλλα δεν βρισκω κατι στο google παρα μονο το ''Το τελευταιο οχυρο''. Αυτη να εννοουν?

Αν μιλάγατε για θρίλερ ή stephen king εννοούν το "Τhe Stand". Απο τα καλύτερα του βιβλία και αν θυμάμαι καλά είναι σχετικά καλή και η ταινία. Το βιβλίο πάντως εχει μεταφραστεί ως "το κοράκι".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν μου ειπαν κατι σχετικο και οχι δεν μου μιλησαν για θριλερ μιας και αυτος που μου το ειπε δεν βλεπει ποτε. :)

 

Edit: Tελικα πρεπει να ειναι το τελευταιο οχυρο, μιας και του ειχα πει οτι μαρεσουν τανιες με φυλακες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους!

κατα πρωτον να πω οτι εκανα search για το θεμα αλλα βρηκα ενα γενικο που ηταν και για ταινιες οποτε αν υπαρχει σχωρατε με!

κατα 2ον ερχεται εξεταστικη και αυτο συμπεριλαμβανει απειρες ωρες στο σπιτι και πρεπει να χαλαρωνουμε και καπως οποτε εχω ξεκινησει αναζητηση καινουριων σειρων :P.

να πω οτι ψαχνω κυριως κωμωδια κατα προτιμηση 20λεπτη.

να πω επισης οτι αγαπημενες κωμωδιες ειναι it's always sunny, arrested development, eastbound $ down. εκτος απο αυτες εχω δει himym (το σταματησα καπου στην 4η σηζον), big bang theory, spaced, modern family,community, it crowd, two and a half, ξεκινησα και το parks and recreation αλλα ειδα την πρωτη και λιγο απο την 2η και δεν μου εκανε κλικ.(υπαρχουν σιγουρα μερικες που ξεχναω).

αυτα ειχα να πω!

σας ακουω

 

Τσεκαρε Better off Ted, Testees,The Flight of the Conchords ,The Life & Times of Tim, Raising hope, Curb your enthusiasm, Black books, The Inbetweeners

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι για κωμωδια προτεινω και γω black books δεν ειναι τελειο αλλα ειναι καλο και μοιαζει πολυ σε στυλ με το it crowd.επισης the office με λιγο πιο αργο ρυθμο και χιουμορ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! μαλλον για black books επειδη μου το εχουν προτεινει και αλλοι! αν και εψαχνα κατι πιο αναλαφρο σε στυλ modern family (το ειδα προσφατα γι'αυτο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! μαλλον για black books επειδη μου το εχουν προτεινει και αλλοι! αν και εψαχνα κατι πιο αναλαφρο σε στυλ modern family (το ειδα προσφατα γι'αυτο :P)

 

Arrested Development

 

Δώσε του όμως 5-6 επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω! μαλλον για black books επειδη μου το εχουν προτεινει και αλλοι! αν και εψαχνα κατι πιο αναλαφρο σε στυλ modern family (το ειδα προσφατα γι'αυτο :P)

 

Τοτε Raising hope, ειδικα αν σου αρεσε το My name is Earl. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Arrested Development

 

Δώσε του όμως 5-6 επεισόδια.

αν δεις το αρχικο μου ποστ το εχω αναφερει στα αγαπημενα το arrested μαζι με το always sunny και το eastbound and down.

 

Τοτε Raising hope, ειδικα αν σου αρεσε το My name is Earl. ^_^

το my name is earl μου φανηκε απλα καλο! υποτονικο σε μερικα σημεια. το σταματησα στην 3h season που ειχα αρχισει να το ψιλοβαριεμαι.θα το τσεκαρω παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εχει πιασει μια πορωση με ταινιες μυστηριου τωρα..προσφατες που ειδα και μου αρεσαν ghost writer και the girl with dragon tatoo..

αν εχετε να προτεινετε καμια που να μοιαζει με αυτες..και οχι αναγκαστικα να μοιαζει αλλα να εχει μυστηριο και ωραια ατμοσφαιρα.. :rolleyes: (λογικα τις πολυ γνωστες θα τις εχω δει γαυτο μπορειτε να τις αποφυγετε)

 

γεια σε όλους

ψάχνω ακριβώς το ίδιο!!!

μάλιστα το girl with the dragon tattoo είναι από τις καλύτερες του είδους που είδα τα τελευταία χρόνια!

 

σε θριλεράκι έχει κανείς να μου προτείνει τίποτα καλό και πρόσφατο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιόλογες μυστηρίου-θρίλερ-crime-sci-fi με ή χωρίς ατμόσφαιρα:

 

. brick

. memento

. the prestige

. oldboy

. donnie darko

. nueve reinas

. lola rennt

. και η σειρά anime MONSTER: η απόλυτη επικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιόλογες μυστηρίου-θρίλερ-crime-sci-fi με ή χωρίς ατμόσφαιρα:

 

. brick

. memento

. the prestige

. oldboy

. donnie darko

. nueve reinas

. lola rennt

. και η σειρά anime MONSTER: η απόλυτη επικότητα.

 

http://www.imdb.com/title/tt0361862/

 

+

 

http://www.imdb.com/title/tt0119375/ (Να προσεξεις να δεις αυτην, τη Νορβηγικη, και οχι το αμερικανικο remake. Το soundtrack και μονο ειναι αριστουργηματικο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.imdb.com/title/tt0361862/

 

+

 

http://www.imdb.com/title/tt0119375/ (Να προσεξεις να δεις αυτην, τη Νορβηγικη, και οχι το αμερικανικο remake. Το soundtrack και μονο ειναι αριστουργηματικο)

 

που ησουν πριν 2 βδομαδες να μου το πεις αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...