Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη καταδίκη στη χώρα μας για είδηση hoax είναι γεγονός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μάλιστα τώρα αρχίζουν να εκφοβίζουν και απλούς πολίτες.

Εκτός απο το να σκοτώνουν ανθρώπους που είναι εκ τον έσω και γνωρίζουν πολλά και διάφορα και προσπαθούν να προειδοποιήσουν τους πολίτες, τώρα έχουμε ένα νέο είδος χούντας και φίμωσης της ελεύθερης γνώμης.

και όσο γι το iq μας μια χαρά είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά απο θηλασμό, το παιδί του Ντε Νίρο εμφάνισε αυτισμό.

 

ή

 

Μετά από ανάσα καθαρού αέρα , το παιδί του Ντε Νίρο εμφάνισε αυτισμό.

 

ή

 

Μετά από νικη των Chicago Bulls, το παιδί του Ντε Νίρο εμφάνισε αυτισμό.

 

ή

 

Μετά από κατανάλωση ενός πορτοκαλιού, το παιδί του Ντε Νίρο εμφάνισε αυτισμό.

 

 

 

Και ολα αυτα δεν ειναι ψεμματα, πραγματι συνέβησαν πριν εμφανίσει το παιδι του Ντε Νιρο αυτισμό.

Το οτι δεν σχετιζονται ομως(ή μαλλον σχετιζονται οσο κ το εμβολιο), δεν μας απασχολει, σωστα;

 

 

Ε, καλά, είναι γνωστό τοις πάσι ότι ο θηλασμός και η νίκη των Chicago Bulls έχουν τον ίδιο λογικό συσχετισμό με τα εμβόλια απέναντι στον αυτισμό... Εσύ άμα φας καμία δηλητηριασμένη κονσέρβα και έχεις συμπτώματα, πες ότι σε πείραξε η ήττα πχ του Ολυμπιακού στο μπάσκετ.

 

Ότι να ναι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα, που κάποιοι ως σκεπτόμενοι άνθρωποι με αμφιβολίες δεν θέλετε να καταπίνετε αμάσητο ότι σας ταϊζει η επιστημονική κοινότητα ή οι αρμόδιες αρχές, αλλά τρέχετε να εμπιστευτείτε και να υιοθετήσετε οτιδήποτε σας ταϊζει το κάθε συνωμοσιολογικό μπλογκάκι του κώλου, γραμμένο από ανθρώπους που αποδεδειγμένα είτε δεν έχουν ιδέα για το τι γράφουν είτε έχουν συμφέροντα, να το κοιτάξετε ε;

 

 

Με την ίδια λογική φίλε, ο πόλεμος στη Λιβύη και το Ιράκ και τη Συρία έγινε για την αποκατάσταση της δημοκρατίας και όχι για τα πετρέλαια ή την απώλεια ενός στρατηγικού συμμάχου για τη Ρωσία που της έδινε πάτημα στη Μ. Ανατολή. Αφού έτσι λένε οι αρμόδιες αρχές, γιατί να το αμφισβητήσουμε.

 

Προσωπικά όταν αμφισβητώ κάτι όπως τα εμβόλια, δεν το αμφισβητώ γιατί κρύβονται απο πίσω οι ερπετοειδείς και οι εξωγήινοι αλλά γιατί αυτές οι φαρμακευτικές εταιρείες είναι τόσο αδίστακτες που μπροστά στο κέρδος τους δεν θα σταματήσουν πουθενά. Σα τον ιό της γρίπης πριν λίγα χρόνια, που κάτι ντόπιοι φαρμακέμπορες φούσκωσαν τους τραπεζικούς τους λογαριασμούς με εκατοντάδες εκατομμύρια επειδή τα ΜΜΕ μέρα-νύχτα τρομοκρατούσαν τον κόσμο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική φίλε, ο πόλεμος στη Λιβύη και το Ιράκ και τη Συρία έγινε για την αποκατάσταση της δημοκρατίας και όχι για τα πετρέλαια ή την απώλεια ενός στρατηγικού συμμάχου για τη Ρωσία που τις έδινε πάτημα στη Μ. Ανατολή. Αφού έτσι λένε οι αρμόδιες αρχές, γιατί να το αμφισβητήσουμε.

Σσσσσ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την ίδια λογική φίλε, ο πόλεμος στη Λιβύη και το Ιράκ και τη Συρία έγινε για την αποκατάσταση της δημοκρατίας και όχι για τα πετρέλαια ή την απώλεια ενός στρατηγικού συμμάχου για τη Ρωσία που τις έδινε πάτημα στη Μ. Ανατολή. Αφού έτσι λένε οι αρμόδιες αρχές, γιατί να το αμφισβητήσουμε.

Γιατί υποτίθεται πως έχουμε τη διακριτική ικανότητα να ξεχωρίσουμε μεταξύ μιας διένεξης εδαφικών συμφερόντων ενός πολέμου (για την οποία υπάρχουν εννοείται τρανταχές ενδείξεις) και τη σημασία και συμβολή μιας πρακτικής υγείας που έχει σώσει εκατομμύρια ζωές και έχει εξαλείψει ασθένειες που σκότωναν αβέρτα (για την οποία υπάρχουν εξίσου τρανταχτές αποδείξεις).

 

Υποτίθεται. Πιστεύω τη διαφορά μπορείς να την καταλάβεις.

 

Βέβαια, υπό την ασφάλεια της προστασίας της συγκεκριμένης πρακτικής τα γράφουμε αυτά που γράφουμε. Αν ως παιδιά φοβόμασταν να βγούμε από το σπίτι και να πλατσουρίσουμε στη λίμνη για να μην κολλήσουμε πολιομυελίτιδα, ή αν (ακόμα χειρότερα) είχαμε φίλους που είχαν κολλήσει, θα σου έλεγα πόσο διαδεδομένες θα ήταν αντιλήψεις τύπου εμβόλια = θάνατος/καρκίνος/σπασμένα καζανάκια και λοιπά χαριτωμένα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα κάποιος που δεν φροντίζει το τέκνο του να μην αποτελεί κίνδυνο για τη δημόσια υγεία σε συνθήκες άμεσης επαφής με άλλα τέκνα,δε πρέπει να έχει το δικαίωμα να είναι γονέας.

Αυτά.

Η ικανότητα θεώρησής σου σε προβλήματα αριθμητικής μπορεί να είναι και η υψηλότερη στο κόσμος,αλλά στην εκλογίκευση,μάλλον είσαι στουρνάρι."Είμαι εναντίον της προστασίας από θανατηφόρες επιδημίες'...μπράβο τριψήφιε...

Εγω "ευγενικε" μου φιλε, μπορει να ειμαι στουρναρι καθως λες, αλλα ευτυχως δεν ειμαι προβατο μαντρωμενο..... Τωρα,τις θανατηφορες επιδημιες, τις ξερουμε... 33 απο η1ν1 vs 1600 απο τροχαια..... Μην ξεχνας να φορας κρανος φιλε μου και ζωνη.... Αυτο ,ισως σου σωσει την ζωη. Το εμβολιο,δεν ειμαι σιγουρος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέτρα και πόσους σκοτώνει η εποχιακή γρίπη (για αρχή, μην το πάμε σε χώρες του «τρίτου» κόσμου), βάλε μέσα και πόσοι ζουν χάρη στα εμβόλια, και μετά σύγκρινε.

 

Είπαμε, εκ του ασφαλούς.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν ανεφερα κάτι σημαντικό. Οι δύο φίλοι από αυτούς που ανεφερα είναι αδέλφια και έχουν ένα τρίτο αδελφό ο οποίος έκανε όλα τα εμβόλια και κάθε χρόνο προσβάλλεται από ιούς. Όλα αυτά και πάρα πολλά που ξέρω και έχω δει με τα μάτια μου δεν είναι τυχαία και τα έχω δει μπροστά μου όλα αυτά τα χρόνια. Σέβομαι την γνώμη του καθενός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υποτίθεται πως έχουμε τη διακριτική ικανότητα να ξεχωρίσουμε μεταξύ μιας διένεξης εδαφικών συμφερόντων ενός πολέμου (για την οποία υπάρχουν εννοείται τρανταχές ενδείξεις) και τη σημασία και συμβολή μιας πρακτικής υγείας που έχει σώσει εκατομμύρια ζωές και έχει εξαλείψει ασθένειες που σκότωναν αβέρτα (για την οποία υπάρχουν εξίσου τρανταχτές αποδείξεις).

 

Υποτίθεται. Πιστεύω τη διαφορά μπορείς να την καταλάβεις.

 

Φυσικά και καταλαβαίνω τη διαφορά αλλά ανέφερες ότι δεν πρέπει να δυσπιστούμε απένατι στις αρμόδιες αρχές, λες και ζεις σε κανένα κόσμο αγγελικά πλασμένο, χωρίς συμφέροντα, χωρίς δολοπλοκίες, χωρίς παρασκηνιακές συμφωνίες.

 

Αν τα εμβόλια προκαλούν όντως παρενέργειες σε μια μερίδα του πληθυσμού και η υπόθεση όντως κουκουλώνεται, ο λόγος ειναι α) η προστασία των κερδών των φαρμακευτικών εταιρειών β) τα οφέλη της παύσης του εμβολιασμού θα ειναι λιγότερα απο την απρόσκοπτη συνέχισή του (πχ 300.000 άνθρωποι προστατεύονται απο ιώσεις έναντι 1000 που εμφανίζουν αυτισμό).

 

Επίσης υπάρχουν πολλά φάρμακα που προκαλούν παρενέργειες όπως όσα σχετίζονται με την αρθρίτιδα και προκαλούν ζημιά στα νεφρά. Το γνωρίζω γιατί η μάνα μου πάσχει απο αρθριτικά και διέκοψε τα φάρμακα γι' αυτό το λόγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης δεν ανεφερα κάτι σημαντικό. Οι δύο φίλοι από αυτούς που ανεφερα είναι αδέλφια και έχουν ένα τρίτο αδελφό ο οποίος έκανε όλα τα εμβόλια και κάθε χρόνο προσβάλλεται από ιούς. Όλα αυτά και πάρα πολλά που ξέρω και έχω δει με τα μάτια μου δεν είναι τυχαία και τα έχω δει μπροστά μου όλα αυτά τα χρόνια. Σέβομαι την γνώμη του καθενός.

Εγώ πάλι δεν την σέβομαι γιατί δεν μπορείς να καταλάβεις ότι τα εμβόλια δεν αφορούν όλους τους ιούς γενικά. Εγώ και η αδερφή μου έχουμε κάνει όλα τα εμβόλια αλλά η αδερφή μου αρρωσταίνει που και που κι εγώ καθόλου. ΑΡΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επίσης δεν ανεφερα κάτι σημαντικό. Οι δύο φίλοι από αυτούς που ανεφερα είναι αδέλφια και έχουν ένα τρίτο αδελφό ο οποίος έκανε όλα τα εμβόλια και κάθε χρόνο προσβάλλεται από ιούς. Όλα αυτά και πάρα πολλά που ξέρω και έχω δει με τα μάτια μου δεν είναι τυχαία και τα έχω δει μπροστά μου όλα αυτά τα χρόνια. Σέβομαι την γνώμη του καθενός.

Για πες στους γονείς των παιδιών που δεν έχουν κάνει τα εμβόλια να τα στείλουν στην Αφρική/Νοτιανατολική Ασία(Ινδία)/Νότια Αμερική για κάνα χρόνο σε αγροτικές περιοχές κι έτσι, χωρίς όμως να κάνουν εμβόλια. Να δω πόσα κιλά @@ έχουν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@belisaeius @ThReSh Καταλαβαίνω απόλυτα τις απόψεις και δεν θεωρώ ότι λέτε κάτι λάθος. Αλλά απλώς ψαχνομαι αρκετά και αυτό που περιέγραψα ποιο πάνω πάντα με παραξενευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...