Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα το 2.3 από hol και είχα βρει κάτι κωδικούς Root, οι οποίοι λειτουργούσαν αλλά δεν λειτουργούν με το 2.5. Είναι της Vodafone. Μήπως τους ξερει κανείς;

 

Model ZXHN H108N V2.5

Serial Number ZTEERT1FCB00464

Hardware Version V1.2

Software Version V2.5.5_VDFT1

Boot Loader Version V1.2.0

DSL Firmware Version 4926e811

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους κωδικους δεν ξερω αλλα σαν ρουτερ ειναι για πεταμα.οποτε αν μπορεις να το αντικαταστησεις με ενα του εμποριου θα εισαι καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρουτερ προσωπικά με καλύπτει Γιατί δεν ειμαι πολλές ώρες στο σπίτι και όταν είμαι είναι αρκετά σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω στο Μενού του ρουτερ - Πάω Administration - System Management - User Configuration - Download Backup - Κατεβάζει ένα Config.bin και όταν το φορτώνω δεν βγάζει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

το συγκεκριμένο ρουτερ της hol (vodafone) v2.5 δείχνει να ανταποκρίνεται πολύ καλά στην γραμμή μου (hol) που έχει μικρή εξασθένηση , επίσης  το δοκίμασα σε γραμμή με υψηλή εξασθένηση επαρχια (οτε) και τα πάει εξίσου καλά  πολύ σταθερό , το wifi του εξαιρετικό δεν το περίμενα !

το μόνο πρόβλημα είναι αυτός ο περιορισμός πρόσβασης που όσο και εάν έχω ψάξει δεν μπορώ να πάρω root διαχείριση  , δοκίμασα το router pass view κατεβάζω το config.bin το ανοίγω με το pass view αλλά δεν δείχνει να ανταποκρίνεται

προσπαθώ να το βάλω σε bridge γιατί έχω πρόβλημα με το nat και τις πόρτες sip καθώς όσο και εάν έχω παίξει με port forward -drigger k.a δεν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το συγκεκριμένο ρουτερ της hol (vodafone) v2.5 δείχνει να ανταποκρίνεται πολύ καλά στην γραμμή μου (hol) που έχει μικρή εξασθένηση , επίσης  το δοκίμασα σε γραμμή με υψηλή εξασθένηση επαρχια (οτε) και τα πάει εξίσου καλά  πολύ σταθερό , το wifi του εξαιρετικό δεν το περίμενα !

το μόνο πρόβλημα είναι αυτός ο περιορισμός πρόσβασης που όσο και εάν έχω ψάξει δεν μπορώ να πάρω root διαχείριση  , δοκίμασα το router pass view κατεβάζω το config.bin το ανοίγω με το pass view αλλά δεν δείχνει να ανταποκρίνεται

προσπαθώ να το βάλω σε bridge γιατί έχω πρόβλημα με το nat και τις πόρτες sip καθώς όσο και εάν έχω παίξει με port forward -drigger k.a δεν !

αφου δεν μπορεις να κανεις αυτα που θες και θεωρητικα δεν εχεις voip τηλεφωνια γιατι δεν το αλλαζεις να βρεις την ηρεμια σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το voip έκανε κανονικά register και μπορούσα να κάνω εξερχόμενες κλήσεις από την άλλη δεν είχα εισερχόμενες !?

εννοείτε πως το έχω αλλάξει,απλά έχω πεισμώσει και θέλω να δω τι άλλα καλούδια μπορεί να κρύβει !

δοκίμασα να κρατήσω reset πατημένο και να το ανοίξω ταυτόχρονα όπου φαίνεται να μπαίνει σε tftp mode αλλά δεν ακούει στην 192.168.2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα δοκιμάσω ευθείς αμέσως, ωστόσο θα ήθελα να παραθέσω το αρχείο config.bin  για όποιον θέλει να πειραματιστεί αλλά δεν το υποστηρίζει ο uploader του φόρουμ , εκτός εαν το ανεβάσω αλλού !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...