Προς το περιεχόμενο

Κωδικοι Root για το ZTE ZXHN H108N V 2.5


panos-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 154
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σωστα. για την v2.5 θελω για να το γυρισω σε bridge mode.

αυτο το ρουτερ ουτε για bridge δεν ειναι.προσωπικη αποψη παντα.θα προτιμουσα να βρισκα κατι αλλο εστω και αν λεγεται technicolor για bridge.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ευρω για αυτο.γιατι θελει να το κανει bridge?εχει ρουτερ απο πισω?λογω χαλια ασυρματου?το λεω μηπως υπαρχουν και αλλες εναλλακτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το ξεκλειδωσεις κοιτα για κανα φτηνο adsl router που να γινεται bridge εστω και ενα tp link.Καλυτερα θα ειναι.

αυτο επρεπε να ειχα kανει εξαρχης και οχι να πληρωσω 20ε το router τις hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ελπίζω να τα βρήκατε γιατί βλέπω έχει περάσει καιρός, οι κωδικοί δεν είναι root αλλά admin & admin...

https://statheri.vodafone.gr/support-article/43146/allagi-asyrmaton-rythmiseon-gia-zte-zxhn-h108n 

Η υποστήριξη για έξτρα ρυθμίσεις από αυτές του site τώρα, στην vodafone (HOL) αν καλέσεις σε ώρες αιχμής (πρωί), σου δίνει δυνατότητα να σε καλέσουν οι ίδιοι πίσω για να μην χρεωθείς έξτρα αναμονή, ήθελα να το πετάξω το router αλλά μετά τις ρυθμίσεις με προσωπικές αλλαγές στα μέτρα μου άλλαξα γνώμη + ότι κλείδωσα 100% την σύνδεση (αν και ανοίγω WLAN μόνο στους επισκέπτες μου).

Ethernet και μόνο ethernet σε όλες τις συσκευές μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που είχω το ZTE 108L σε forthnet δουλεύει μια χαρά για οικιακή χρήση.

Αντιθέτως ένα huawei που είχα βάλει είχε πολλές αποσυνδέσεις

 

Το δικό μου Zte είχε το τελείως άκυρο όνομα χρήστη user... και δεν μπορείς και να το αλλάξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το θες για bridge οτι και να βαλεις μια χαρα θα παιζει. Βρες το προγραμματακι που λεγεται royterpassview, σωσε καπου το .bin αρχειο του zte και ανοιξε το με αυτο το προγραμμα, θα βρεις τα admin-pass που πρεπει να βαλεις μεσα στο προγραμμα με scroll down.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να τα βρήκατε γιατί βλέπω έχει περάσει καιρός, οι κωδικοί δεν είναι root αλλά admin & admin...

https://statheri.vodafone.gr/support-article/43146/allagi-asyrmaton-rythmiseon-gia-zte-zxhn-h108n 

Η υποστήριξη για έξτρα ρυθμίσεις από αυτές του site τώρα, στην vodafone (HOL) αν καλέσεις σε ώρες αιχμής (πρωί), σου δίνει δυνατότητα να σε καλέσουν οι ίδιοι πίσω για να μην χρεωθείς έξτρα αναμονή, ήθελα να το πετάξω το router αλλά μετά τις ρυθμίσεις με προσωπικές αλλαγές στα μέτρα μου άλλαξα γνώμη + ότι κλείδωσα 100% την σύνδεση (αν και ανοίγω WLAN μόνο στους επισκέπτες μου).

Ethernet και μόνο ethernet σε όλες τις συσκευές μου...

 

οτι εχει admin/admin δεν σημαινει οτι ειναι administrator.σε καποια router η full προσβαση ειναι με Username root ή οτι αλλο μπορει να εχει βαλει ο παροχος.δεν θα σου εδινε ο παροχος κιολας τα Full admin ειδικα πλεον που παιζει voip και tr069 εκει εξω.

Εγώ πάντως που είχω το ZTE 108L σε forthnet δουλεύει μια χαρά για οικιακή χρήση.

Αντιθέτως ένα huawei που είχα βάλει είχε πολλές αποσυνδέσεις

 

Το δικό μου Zte είχε το τελείως άκυρο όνομα χρήστη user... και δεν μπορείς και να το αλλάξεις.

αν δεν ζητας πολλα ναι ειναι μια χαρα ή αμα το εχεις bridge.σιγουρα υπαρχουν πολυ καλυτερα απο τα zte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ξεθάβω το θέμα γιατί ήθελα να ρωτήσω στο γραφείο που δουλεύω ο διευθυντής μου αποφάσισε να βάλει one net vodafone και μας έδωσαν το oxygen oia45402 γνωρίζει κάπιος πως θα μπορέσω να συνδεθω σαν administrator η με κωδικούς root ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω δει να εχουν διαρευσει κωδικοι για oxygen απο τους παροχους που τα δινουν.κατα τα αλλα good lucK με αυτα τα ρουτερ.

παλια ηταν designed in greece made in romania>πλεον τα φτιαχνει η intracom  νομιζω αλλα πολυ σαπιδια.επισης ελπιζω να μην σας εβαλαν μπαταρια.εχω δει καμια 100αρια + μπαταριες φουσκωμενες .και ειναι και lipo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...