Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανακοίνωσε το πρώτο της multi-client monitor, P4317Q, στις 43 ίντσες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραία ιδέα και θαρρώ ότι άργησε κιόλας.

 

Για ένα ποντίκι και πληκτρολόγιο σε διαφορετικούς υπολογιστές υπάρχει λύση.

 

Κάποιος που ανέφερε ότι με κάποιο λογισμικό μπορείς να έχεις 4 υπολογιστές ταυτόχρονα σε μια οθόνη σε 4 ας πούμε διαφορετικά παράθυρα θα ήθελα να μάθω πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν χαζεψει ολοι τελειως..καποτε με 19'' ειμασταν τελεια..μετα εγιναν 24'', μετα 27'' και τωρα βλεπω 43''! ρε ειστε καλα? ποσο χαζομαρα πια? αποχαυνομενα ολα σας

 

Τέτοιες οθόνες προορίζονται για επαγγελματική χρήση. Όχι πως δεν υπάρχουν και πυροβολημένα που θα τις αγοράσουν για να παίζουν παιχνίδια.

 

Η αποχαύνωση που λες πάντως είναι αυτή εδώ: 26aef842816b65ebce9139c5c073739c.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μιλάμε, αν δούλευα εκεί, θα φοβόμουν μην πέσουν και με πλακώσουν.

 

Χαχα, μια φορά θυμάμαι, είχε λασκάρει ή δεν είχε βιδωθεί καλά από την αρχή μία από τις οθόνες μου και είχε πλαγιάσει (περιστροφή 45 μοίρες). Μέχρι να έρθουν να μου την φτιαξουν θυμάμαι την είχα στηρίξει πάνω σε άλλη και δεν κουνούσα πολύ μην φύγει εντελώς (ντόμινο φάση δηλαδή!)

 

Πάντως, χωρίς πλάκα, πώς καταφέρνουμε να "αρπαζόμαστε" για μία οθόνη δεν μπορώ να καταλάβω...

Εντάξει, ένα προιόν είναι και φυσικά ο καθένας μπορεί να πεί τη γνώμη του (αλοίμονο αν δεν μπορούσε!) αλλά από την άλλη ας υπάρχουν και λίγο τρόποι! Δεν είμαστε εδώ για να μαλώνουμε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, μια φορά θυμάμαι, είχε λασκάρει ή δεν είχε βιδωθεί καλά από την αρχή μία από τις οθόνες μου και είχε πλαγιάσει (περιστροφή 45 μοίρες). Μέχρι να έρθουν να μου την φτιαξουν θυμάμαι την είχα στηρίξει πάνω σε άλλη και δεν κουνούσα πολύ μην φύγει εντελώς (ντόμινο φάση δηλαδή!)

 

Πάντως, χωρίς πλάκα, πώς καταφέρνουμε να "αρπαζόμαστε" για μία οθόνη δεν μπορώ να καταλάβω...

Εντάξει, ένα προιόν είναι και φυσικά ο καθένας μπορεί να πεί τη γνώμη του (αλοίμονο αν δεν μπορούσε!) αλλά από την άλλη ας υπάρχουν και λίγο τρόποι! Δεν είμαστε εδώ για να μαλώνουμε!

ο μηχανισμός ρύθμισης γωνίας της οθόνης μου philips έχει χαλάσει και έχω βάλει απο κάτω ένα κουτάκι ultra levure(χάπια ενζύμου) για να στέκεται όρθια η οθόνη εδώ και ένα εξάμηνο :P

 

Οταν κάποιοι που δεν έχουν ιδέα τι κάνει ένα προιον και που χρησιμεύει και το κράζουν μιλώντας για αποχαύνωση ε είναι για να φάνε τρολάρισμα,δεν μιλάμε για ενα καταναλωτικό προιόν που θα το πάρει ο μέσος άνθρωπος αλλά κάτι που κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά και είναι απαραίτητο για κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι σε λίγο καιρό θα βγουν φωτογραφίες στο Ιντερνετ με τύπους που δουλεύουν με 9 τέτοιες οθόνες dell (36 επιφάνειες εργασίας) και θα λέμε ότι τα ίδια όταν θα παρουσιαστεί οθόνη dell με 100" με 16 επιφάνειες!!! Οι μισθοί που θα παίρνουν όμως οι τύποι θα είναι ίδιοι μη πω παρακάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...